Korzystał ktoś z was z programu tworzącego nakładki na mapy MapTiler? Czy istnieje coś konkurencyjnego dla tego programu na rynku? Jest tu ktoś bardziej z nim obeznany?

#mapy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NH35: Po opisie na stronie internetowej tego programu mogę napisać, że dowolny program GISowy zrobi to co MapTiler. Poza ostatnim etapem - publikacją mapy w Internecie. Natomiast nakładanie map/warstw na siebie jest esencją GISu i każdy program to ogarnie. ;-)
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Tak patrzę na Johanesburg i widzę że pomimo problemów społecznych jaki ten kraj ma to nadal notują wzrost, a nie całkowity spadek na dno jak to wieszczą na wykopie
  • Odpowiedz
@look997: Takiej opcji nie znajdziesz, bo BDL ma sporo większe zastosowanie od prostego podziału iglasty/liściasty. Natomiast możesz do tego dojść krok po kroku. Po zbliżeniu na wybrany rejon, trzeba kliknąć na dole "Mapa BDL", wybrać np. "Mapa drzewostanów", następnie albo dojść do tego jaki kolor za jaki gatunek drzewa odpowiada, albo klikać "i" po lewej na górze, a potem na poszczególne obszary leśne i wyczytywać, co to za gatunek tam
  • Odpowiedz
Mireczki, jest gdzieś taka mapa w internecie jak openstreetmap czy google.maps gdzie pokazane są planowane drogi, często ich różne warianty? Kiedyś przeglądałem taką, a teraz nie moge nigdzie jej znaleźć:/

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcusus: Owszem, stracili już okazję. I bardzo dobrze, że ją stracili. Jednak nawet bez połączeń terytorialnych są nadal w stanie przeprowadzić koordynowaną ofensywę dookoła miasta Aleppo i w samym mieście - IS na wschód od Aleppo, a rebelianci w mieście. To co sprawia, że lojaliści są silniejsi i nadal kontrolują bardziej strategiczne obszary kraju, to ich jedność. Rebelianci nie mają tej jedności, przykład: na północy kraju intensywne walki - front
  • Odpowiedz
  • 0
@damianoso jak sa dostepne to samo Ci proponuje kilka i wybierasz ktora chcesx

No właśnie sek w tym, że nie wiesz, która to która. Już dwa razy w ciągu tygodnia miałem sytuację, w której prowadził mnie w drogę polną/koniec asfaltu.
  • Odpowiedz