Jak najlepiej dbać o takie drewno sosnowe na domku ogrodowym?
Maluję to jakim drewnochronem ale co dwa lata traci to kolor i nie sprawia wrażenia najtrwalszego środka ochronnego. Najlepiej czymś co można malować pistoletem natryskowym. Wolę raz włożyć więcej pracy niż malować co chwilę.
#drewno #malowanie
g.....d - Jak najlepiej dbać o takie drewno sosnowe na domku ogrodowym?
Maluję to ja...

źródło: comment_2kbYWXl5d8YTiCppFidg8OvG74KoAPLS.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gwynebleid: Świetny domek, też planuję synkowi coś takiego kupić. Nie wiem, czy się sprawdzi, ale na moim płotku sztachetowym zadziałało - bejca z impregnatem. Malowałem łącznie 3 warstwy (pędzlem) i trzyma już piąty rok, nie wygląda by wymagało odświeżenia.
  • Odpowiedz
@jeshu: @gwynebleid:
Właśnie zależy czy drewno przy malowaniu miało wilgotność 8-10%
Przy ogrodów-ce nikt na to chyba uwagi nie zwraca.

Jak to już jest pomalowane to ciężko będzie schnąć.
Są specjalne lakiery żeby było porządnie ale są drogie.
  • Odpowiedz
#malarstwo #diy #malowanie

Wzięło mnie ostatnio na malowanie. W formie ekspresji, jakiś kloryzm czy ekspresjonizm pewnie prędzej - po prostu sprawia mi to frajdę. Mam jeszcze jedno małe płótno i zastanawiam się, co później kupić do malowania. Polecacie jakąś tańszą alternatywę? Teraz mam farby akrylowe.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczesliwa_patelnia: aaa o podkład. No to masz trochę większe możliwości, wyżebrane lub ukradzione stare deski ( ͡° ͜ʖ ͡°) zagruntowane kilkakrotnie zwykłą farbą pokojową lub płótno malarskie na metry. Na blejtramy można naciągnąć samemu. Jest też specjany papier do akrylu z fakturą płótna- tani i wydajny.
  • Odpowiedz
Mirki robię pierwszy remont, potrzebuje info na temat farb: jakiej marki farbę wybrać najlepiej , chodzi mi o stosunek cena/jakość.

Dulux, śnuieżka? Jakieś protipy jak ułatwić sobie to malowanie?
Strzelam,że kupno farby najkorzystniej cenowo wypadnie w Obi.

#remont #farba #malowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pompastic: ja używam luxensa, a tipy takie że nie oszczędzaj na taśmie malarskiej folii, walkach itp bo się tylko nawkirwiasz. Beckers jest spoko ale drogi trochę, ale 1 warstwa i wsio.
  • Odpowiedz
@Heszajstos: Te podkłady reaktywne są bardzo drogie. Możesz też pokombinować z Fosolem ale to nie jest podkład. Używałem kiedyś burnoxa o ile dobrze pamiętam i był ok przez kilka lat.
  • Odpowiedz
@Heszajstos: pomalować rdzę Cortaninem (jest tani) jak będzie sucho ale nie jak będzie słońce smażyć, najlepiej tak koło 15 stopni, odczekać dobę (potrzebuje czasu żeby przereagować), zmyć wodą Cortanin tam gdzie spłynął na zdrową blachę (szczotką np. polewając wodą) bo reaguje tylko z rdzą a na zdrowym po prostu zasycha i w tych miejscach farba się nie bedzie trzymała. Jak zmyjesz wysuszyć i pomalować chlorokauczukiem w kolorze rudo-brązowym co by
  • Odpowiedz
#sztuka wystawa #piotrowicz taki śmieszek z niego ;p
Zmarły w 1999 r. Jerzy Piotrowicz był jednym z najbardziej utytułowanych malarzy i grafików związanych z Poznaniem.
W swojej sztuce nawiązywał do dorobku takich mistrzów jak Rembrandt, Goya czy Velazquez.
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/wystawa-jerzy-piotrowicz-odkryty-na-nowo-zdjecia,4019826,artgal,t,id,tm.html
#obrazy #malowanie
m.....s - #sztuka wystawa #piotrowicz taki śmieszek z niego ;p
Zmarły w 1999 r. Jerz...

źródło: comment_NeQKwsHecmi2s1uXMTdoyazOmHRfVobC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#remontujzwykopem
#malowanie
Witam budowlane Mirki sprawa jest i proszę o radę.
Czy przy wymianie okna balkanowego drewnianego na nowe firma narobi mi dużo bałaganu ? Bo chciałbym pomalować ściany póki mam L 4,najpierw gruntem a później docelowym kolorem ,firma miała być na jutro ale dali ciała i będą 21 kwietnia stąd pytanie malować wcześniej czy czekać aż wymienia mi te okno i później malować.
Mam czas i chciałbym
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UjekF: A to zalezy, czy okno idealnie na wymiar, czy beda musieli cos podkuwac, czy obrobia szpalety. Nie powinno byc duzego balaganu, wiec raczej mozesz pomalowac, moze za wyjatkiem wlasnie szpalet i parapetu, zeby nie robic roboty dwa razy.
  • Odpowiedz
@Pacjent: ścianę gdzie będzie wymieniane okno zostawił bym bo i tak będzie w innym kolorze,ale ogólnie w pokoju nie nasyfi mi się kurzem fes na pozostałe ściany?Będą kuć i wymieniac całe framuge(?)nie wiem jak się to zwie fachowo.
  • Odpowiedz
Mirki jak żyć? Kupiłem dwie puszki czy tam wiaderka dokładnie tej samej farby (w dwóch różnych sklepach). Połatałem i zagruntowałem ściany. Farba z wyższej półki, świetnie kryje, jedno malowanie wystarczy. A na drugi dzień taka niespodzianka... Farba z jednej puszki ma inny odcień niż z drugiej ()
Pogodzilem się już z myślą, że muszę to pomalować jeszcze raz, ale czy jest jakaś szansa odzyskać kasę za farbę? Jeśli
BlackPoint - Mirki jak żyć? Kupiłem dwie puszki czy tam wiaderka dokładnie tej samej ...

źródło: comment_CbNybdJzpNIfwM7V25rtkoMi1DwCSSUI.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach