Wszystko
Najnowsze
Archiwum

JanuszHandlarz
via iOS- 2
#lakiernictwo #klepzwykopem #blacharstwo #malowanie #motor Mirki, dokonuje renowacji starego motocykla marki #jawa (GimbyNieZnajo itd.). Mam koła w dość opłakanym stanie, najchętniej bym pochromował, No ale to droga zabawa. Znacie jakieś inne metody na przywrócenie im dawnego blasku?
- 2
Jakaś fajna bejca albo coś innego do drewna dostępna w #obi warta polecenia?
Drewno to sosna chciał bym aby ładnie pokazało struktruę. Coś niedrogiego ofc :)
#stolarstwo #diy #majsterkowanie #malowanie
https://www.obi.pl/ochrona-i-pielegnacja-drewna/lakierobejce-impregnaty-do-drewna/c/1121
Drewno to sosna chciał bym aby ładnie pokazało struktruę. Coś niedrogiego ofc :)
#stolarstwo #diy #majsterkowanie #malowanie
https://www.obi.pl/ochrona-i-pielegnacja-drewna/lakierobejce-impregnaty-do-drewna/c/1121

ElCidX
- 0
@Powuyo od zewnątrz nie będzie się dymić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polanin
- 0
@ElCidX: zależy czy się będzie nagrzewało. Jeśli tak to dałbym samą będę.
konto usunięte via Android
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via iOS
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Esubane: to odcięcie koloru to tak średnio prosto bym powiedział.
- 0
@metalnewspl: Eddie!
Mirki, z------m po całości ... do gruntu dolałem wody w proporcji 1:1, ale jakoś chyba za słabo zamieszczałem (no machnąłem we wiaderku ze 2 razy pędzlem xD) i jak zagruntowałem ściany to teraz są na niej mega klejące zacieki, które bardzo rzucają się w oczy, więc chwilowo wstrzymałem się z malowaniem i zastanawiam się co mogę zrobić ... Może pędzlem z samą wodą przelecieć te ściany, aby jakoś ten grunt rozpuścić czy
@LubieDlugoSpac: sprobuj umyc mydlem malarskim
- 0
@LubieDlugoSpac: zeszlifować ten grunt papierem 150 a potem porzadnie wymieszaj i znow zagruntuj. tylko gruntuj tak żeby nie było zacieków, jak zrobi sięzaciek to odrazu go rozmaż żeby nie zastygnął
Mirki mam pytanie, w zeszlym roku położyłem na balkonie deski drewniane. Były zaimpregnowane, sprzedawca w sklepie doradzil by ich w pierwszym roku niczym nie malować. Minęła zima, wiosna i Trochę lata :) zielony impregnat który byl widoczny w niektórych miejscach zszedl, deska tez lekko zciemniala. Chciałbym je pomalować jednak nie wiem czym. Olej? Bejca? Mozecie polecic coś konkretnego? Czy przed takim malowaniem powinienem je tez czyms przeszlifowac?
#balkon #stolarstwo
#balkon #stolarstwo
źródło: comment_zcBnOBcbRJzjczoZty83LkAXIVYm4vPC.jpg
Pobierz- 2
Tak wyglądały zaraz po zamontowaniu.
źródło: comment_RvC9PUdh1I6DQbGDsLFeJvc0OM2weMDs.jpg
Pobierz- 1
@Neodinni Pomalowalem jeden balkon tym orzechem, efekt nie jest taki jak chciałem ale źle nie wyszlo, różowej się podoba więc jest ok. Kolor przykryl słoje, ogolnie gdybym położył jeszcze jedną warstwę efekt byłby taki, jak bym pomalowal to zwykłą brązową farbą. Zależało mi bardziej na efekcie lakieru nie malując lakierem ;) czyli powinien byc jednak ten olej. @powuyo Drugi balkon jeszcze nie pomalowany, zobaczę jak mnie natchnie jeszcze to zrobię
- 33
- 1
@yorrick: Wyedytowałem.
- 1
@lubie-sernik: Teraz powinno byc ok.
@kulu: dawaj stream xd
- 0
Druga warstwa już schnie :)
- 1
Mam do odnowienia pomalowane łóżeczko dziecięce 120x60 i zastanawiam się jaka ilość farby wystarczy do jego pomalowania. Jaką to może mieć powierzchnię?
Coś w tym stylu LINK
Coś w tym stylu LINK
- 1
@polwac: pomalowałem łóżeczko dla syna, farbę błękitną kupiliśmy w Castoramie. Zapytaj pracownika o farby meblowe do pokoiku.
@Czarna_Eminencja: o to nikt się nie przyczepi, bo odbłyśnik oryginalny i klosz oryginalny, więc właściwości lampy się nie zmieniają, a żaden diagnosta nie będzie sprawdzał, czy lampa jest zgodna z tym co wyszło z fabryki
ale w praktyce modyfikujesz homologowaną lampę, co jest nielegalne.
ale w praktyce modyfikujesz homologowaną lampę, co jest nielegalne.
- 0
@strikingsurface: trzymajcie kciuki, i niech Bóg ma mnie w swojej opiece, jedna lampa 400 cebulionów zeby wszystko poszło ok
- 2
#remontujzwykopem #remont #budownictwo #malowanie
Poszukuję dobrego sposobu żeby naprawić błędy młodości ;D
Wpadłem kiedyś na pomysł żeby pomalować pokój na czerwony kolor a teraz stoję przed problemem zamalowania tego. Czy ma ktoś jakąś poradę jak to zrobić, jakiej farby użyć? Czy malować podkładem a następnie farba docelowa czy może najpierw białą a potem dopiero kolor? Farby jakiej firmy ewentualnie użyć jako białej żeby przykryło.
Poszukuję dobrego sposobu żeby naprawić błędy młodości ;D
Wpadłem kiedyś na pomysł żeby pomalować pokój na czerwony kolor a teraz stoję przed problemem zamalowania tego. Czy ma ktoś jakąś poradę jak to zrobić, jakiej farby użyć? Czy malować podkładem a następnie farba docelowa czy może najpierw białą a potem dopiero kolor? Farby jakiej firmy ewentualnie użyć jako białej żeby przykryło.
@Ausfahrt maluj lateksowa
@Hannahalla: Nie wiem którym produktem Śnieżka zaszła Ci tak za skórę, ale pół mieszkania mam wymalowane Śnieżką Satynową i do tej pory to najlepsza farba, jaką malowałem. Kolory dokładnie jak na próbniku, świetnie kryje, wydajna i faktycznie zmywalna mokrą szmatą bez żadnego szwanku.
- 10
#technologia #malowanie Fajne

konto usunięte via Android
- 2
@Proxima_Centauri jest apka na sklepie Play, bodajże coś z Dulux. Robisz fotę, wskazujesz ścianę i wybierasz sobie kolory i masz gotową wizualizację
2
Jak powstaje ręcznie malowana ceramika Talavera

Proces malowania meksykańskiej ceramiki Talavera. Warto zwrócić uwagę na precyzję i wprawę z jaką posłują się pędzlem artyści. Kolory są pastelowe, ale po wypale nabierają "ognia". Klimatu dodaje lokalna nuta w tle :) Akcja od 0:03 :)
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#motoryzacja #malowanie
Jak odnowic pordzewiale felgi stalowe? Nie chcialbym wydac za duzo bo budzet mam mocno ograniczony.Czy wyczyszczenie,odtluszczenievi pomalowanie np.hammerite farba to zly pomysl?
Jak odnowic pordzewiale felgi stalowe? Nie chcialbym wydac za duzo bo budzet mam mocno ograniczony.Czy wyczyszczenie,odtluszczenievi pomalowanie np.hammerite farba to zly pomysl?
- 1
@cult_of_luna: ja będę obstawial przy toyocie
źródło: comment_EztNxBy09YK2qVrQ1ZorQWXX38UHWTqp.jpg
Pobierz- 0
- 2
Mirki, dawno nie malowałem ścian i potrzebuję paru rad.
Ściany są pomalowane ale co nieco trzeba połatać w nich (jest kilka dziur mniejszych-większych + do załatania dziury po 23 kołkach pod TV (serio, 23 dziury)) i potem przeszlifować odpowiednio - wystarczy zagruntować wtedy te poprawione miejsca czy lepiej jechać całe ściany? Wydaje mi się, że jednak lepiej polecieć w koszty i zagruntować całość żeby nowa farba lepiej się trzymała.
Jakie farby polecacie? Potrzebuję jakichś
Ściany są pomalowane ale co nieco trzeba połatać w nich (jest kilka dziur mniejszych-większych + do załatania dziury po 23 kołkach pod TV (serio, 23 dziury)) i potem przeszlifować odpowiednio - wystarczy zagruntować wtedy te poprawione miejsca czy lepiej jechać całe ściany? Wydaje mi się, że jednak lepiej polecieć w koszty i zagruntować całość żeby nowa farba lepiej się trzymała.
Jakie farby polecacie? Potrzebuję jakichś
@SunnO: Co do gruntowania to ja robiłem tak, że szpachlowałem dziury, potem gruntowałem tylko i wyłącznie te miejsca + malowałem raz te miejsce na biało/kolor docelowy, jeszcze przed malowaniem właściwym. U mnie wyszło ok, ale nie wiem czy to zawsze tak wychodzi :P
Z farb łatwo ścieralnych to polecam lateksową Beckersa Designer Colors. Schodzi ładnie mokrą ściereczką i nie zostawia śladów. Ogólnie Beckers matowy to wg mnie najlepsza i najłatwiejsza
Z farb łatwo ścieralnych to polecam lateksową Beckersa Designer Colors. Schodzi ładnie mokrą ściereczką i nie zostawia śladów. Ogólnie Beckers matowy to wg mnie najlepsza i najłatwiejsza
@SunnO: Jak Ci się nie spieszy to zrób z jedną dziurą tak jak ja, poczekaj aż wyschnie i naklej na to jakąś mocniejszą taśmę. Jak nie odejdzie to wystarczy. Poza tym zależy jeszcze jak wygląda reszta ściany - podobny test z taśmą do zrobienia. Jak słąbo się trzyma to odejdą kawałki gładzi/farby z taśmą. W takim wypadku grunt głęboko penetrujący na całą ścianę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Greater_Manchester_bus_route_58 Skoro tak to będzie dużo taniej. Czy to są grube wżery?
- 0
@Maciejos00 tylko powierzchniowe, ale jeszcze nie szlifowane więc tylko na 99%
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@Myszoskocznia: co będziesz kombinował, powieś tam dywany to przynajmniej stylowo będzie
- 1
@kulu jak nie schodzi pod paznokciem to malina ;)
- 0
@Maciejos00: jeszcze nie próbowałam z płyty, ale z miejsca gdzie uciapałam nie chce zejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

























