via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski planuje remont zapuszczonego pokoju na poddaszu. O wykończeniówce wiem tyle co halogenkach alkilowych z chemii, czyli nic.
Teraz przedstawię obraz sytuacji i pytania.

1. Czym najlepiej naprawić pęknięcia na łączeniach kart.gips i sciana-kart.gips?
2. Farba schodzi tylko na obrzeżach sufitu gdzie jest karton gips. Czy to znaczy że poprzednio została użyta niewłaściwa farba czy brak gruntowania?
3. Pokój mam zamiar pomalować na jaśniejszy kolor obecnie jest to ciemno stalowy, aby kolor nie przebijał czym
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Feler_Lumpex: Pękniecia najlepiej sfazowac nozykiem, przeszlifować kostką ścierną i wkleić flizeline na mase zbrojoną (ms-30 sniezki, uniflot knaufa, vario rigipsa), łączenia ściana-kart gips akryl najprościej

3. Najpierw pomaluj farbą podkładową następnie 2x kolor.
4. Jak sfazujesz pęknięcia to gruntujesz
5. Magnat polecam ze sklepowych
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie dotyczące malowania, bo nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, a zaufana ekipa remontowa może wpaść dopiero w lipcu. Pokój niewielki, ściany proste, więc teoretycznie powinno zająć max. jedno popołudnie, ale:
kolro obecny: https://beckers.pl/kolor/neutral
kolor docelowy: https://beckers.pl/kolor/stony-grey

W przypadku takiej zmiany koloru trzeba ściany wcześniej jakoś czyścić/szlifować itp,? Czy tylko jakiś grunt i od razu malowanie docelowym kolorem? Pokój był malowany 1,5 roku temu, w czasie wykańczania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rozqrwiciel: gruntować nie, chyba że farba gruntująca. Ogólnie powinieneś to spokojnie zakryć dwiema warstwami tej ciemniejszej farby bez problemu. Ściany przetrzeć, pozbyć się pajęczyn, ewentualnie gdzie trzeba to na mokro szmatą jakąś, tylko bez przesady z tą wodą. I jak kolega pisze malujesz warstwę, potem browary i jak wytrzeźwiejesz to lecisz z drugą
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki i Mirabelki znające się na malowaniu. Pomalowałem wczoraj ścianę czarną farbą bondex. Wyszło ładnie, tylko przy każdym dotknięciu ściany zostają białe smugi z palców (tak jakby zostawał biały naskórek). Można coś z tym zrobić? Może źle zaaplikowałem farbę? Patrzyłem w necie na lakiery bezbarwne, które zapewne wyeliminowały by problem. Macie może jakieś sposoby na to?

#budownictwo #malowanie #czarnobiale #remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pytanie jest.

Mialem na scianie przyklejone zdjecia/obrazy na taka specjalna tasme coby nie trzeba bylo wiercic. Teraz przy zdejmowaniu tych super dekoracji niektóre tasmy odeszly z farba.

Jak to przygotowac do odmalowania? Kolor bedzie ten sam, będę uzywal tej samej farby.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #malowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcyn:
Na przyszłość

Taki problem z odpadającą farbą po zerwaniu taśmy występuje gdy nie odpylimy oraz nie zagruntujemy gładzi gruntem wodnym- Wielu wykonawców pomija grunt wodny bo "zepsuje gładź, zeszkli powierzchnie" i wykorzystują do tego farby "gruntujące" np Śnieżka grunt - Co jest błędem. Grunty wodne głęboko wnikają w podłoże wzmacniające je i wyrównują chłonność.
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem Polecam ćwiczenie z krzyżówką barw, to jest rysujesz sobie kratki i jak w tabliczce mnożenia mieszasz sobie dwa kolory by zapamiętać jaki z niego powstanie. Milion razy lepsze ćwiczenie niż choinki w kosmosie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Wersja zaawansowana to krzyżówka z tych już wymieszanych, zaczynając od podstawowego żółtego, czerwonego i niebieskiego.
  • Odpowiedz
  • 12
Wróciłam do nauki malowania akwarelami. Do ideału daleko, ale chyba nie jest źle. Muszę regularniej i częściej ćwiczyć, ale mam problem z motywacją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Szkoda też że taśma malarska przeciekała i oderwała mi kartkę xD
Rady i krytyka mile widziane! ( ʖ̯)
#tworczoscwlasna #chwalesie #malowanie #malarstwo #akwarela
SlodkieMangoZ_Ananasem - Wróciłam do nauki malowania akwarelami. Do ideału daleko, al...

źródło: comment_1613594587OSDKKJVgNXi41pmF9P0l2k.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: moim zdaniem efekt uzyskany przez taśmę, te niedoskonałości są atutem, bardzo ładnie się rozlało. Poszarpane brzegi i kleks dodały kompozycji życia. Akwarela nie musi, a chyba nawet nie powinna być "pod linijkę", Uważam, że należy wykorzystywać tę niepowtarzalność plam, Powodzenia w dalszej pracy :)
  • Odpowiedz
  • 0
Jak to jest z gruntowanie ścian przed malowaniem, wiadomo że grunt musie się wchłonąć i wyschnąć, ale czy prawidłowe jest zagruntowane ścian tydzień przed malowaniem?
#budownictwo #wykonczenia #malowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ostatnio złapałem ogromną zajawkę na oglądanie artystów na #youtube , glownie #graffiti

dzwiek szprejów jest nadzwyczaj relaksujący. Wczoraj kupiłem ołówki i notes, ciekawe czy starczy motywacji, zeby samemu coś poszkicować...

kanały yt warte sprawdzenia: kiptoe, dokeTV, gawx art, Vexx (choc ten ostatni mimo ogromnego talentu nieco odrzuca mnie swoim jutuberstwem)

Macie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Mój drugi obraz gwaszem. Lubię takie galaretowate drzewa. Ta rzeka pierwotnie rzeką nie była, tylko murem chińskim, ale chciałem skontrastować obraz czymś zimnym dla odmiany i zamalowałem mur. Stwierdziłem że już nie dorysuję konturów bo mur za bardzo się wił i był zbyt skomplikowany. Zamiast tego zrobiłem wioskę rybacką (zdjęcie w komentarzu).
#malowanie #malarstwo #tworczoscwlasna
B.....y - Mój drugi obraz gwaszem. Lubię takie galaretowate drzewa. Ta rzeka pierwotn...

źródło: comment_1612713492R2nB2Q6m0VO9R9ZzGkaAgG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko, jaka farba najlepsza do pomalowania całego mieszkania - kolor biały, jeśli ma to jakieś znaczenie. Mieszkanie dopiero odebrane od dewelopera, zależy mi na tym, żeby farba była trwała i w miarę zmywalna, ze względu na małe dziecko. Myślałem o kanadyjskiej Para, co sądzicie?

#remont #farba #remontujzwykopem #mieszkanie #malowanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Rafalski45 też po Beckersie mi wyszły :( a najlepsze jest to że po +- miesiącu chciałem domalować małą ściankę patrzę a tam pleśń xD szkoda bo mają fajne kolorki i bardzo pokrywają się z tym co jest na opakowaniu
  • Odpowiedz