No dzień dobry Mircy. Chciałbym podzielić się z wami moim doświadczeniem z lakierem do drewna i metaluśnieżka supermal emalia flatowa biały mat. W skrócie to jeśli chcecie pomalować sobie meble na biało to polecam innego producenta, gdyż po około roku czasu meble będą żółte, co zaczyna być zauważalne nawet wcześniej.

A mniej w skrócie to pewnego pięknego dnia , zainspirowany działaniem znajomego postanowiłem również przemalować sobie meble w kuchni na
m200a - No dzień dobry Mircy. Chciałbym podzielić się z wami moim doświadczeniem z la...

źródło: comment_1619173954kusy4fYZV0inRJw57fCzyy.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m200a mogę Ci polecić Dulux Rapidry emalia akrylowa biały satynowy. Po kilku latach szafka mi nie zżółkła, a przynajmniej nie na tyle, żebym to zauważył i żeby to przeszkadzało. Później pomalowałem tą samą farbą jeszcze parapety i kaloryfer i jest git. Kolejna puszkę biorę w ciemno.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: 95% kuchni i lazienek sufity malowałem zwykłym antyrefleksem i nic się nie dzieje, u siebie mam tak samo od 15 lat i tylko 3 lata temu odświerzanie. Wczoraj malowałem klientowi kuchnię magnatem c45 całą razem z sufitem i mimo, że to typowa farba do ścian, to sufit w tej lekkiej satynowej/ceramicznej powłoce wyglądał zajebiście. Często stosuję tego magnata właśnie w łazienkach, jak ktoś chce bardziej odporną, ale ładną farbę
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiecie może ile w okolicach wawy będzie kosztować wyciągniecie wgniecenia w progu kia ceed 2?
Potrzebna też będzie mała ilość szpachli + lakierowanie.
Zastanawiałem się nad domowymi sposobami ale chyba bez specjalnego sprzętu nie da rady tego wyciągnąć.
#motoryzacja #lakiernictwo #malowanie #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacius: dachy masz z różnym spadkiem (kątem pochylenia), o różnym czasem aberracyjnym wręcz kształcie, jedno, dwu lub czterospadowe, dodatkowo trzeba uwzględnić czy to dach budynku wolnostojącego, czy np w ciasnej zabudowie miejskiej (gdzie należy wykonać zabezpieczenie terenu wokół - chodnika, czasami jezdni). Więc na olx mają oczywistą rację - każdy dach wycenia się indywidualnie. Wiadomo najtaniej i najszybciej robotę wykona się na jednospadowym prawie płaskim dachu.
  • Odpowiedz
#malowanie #remont #remontujzwykopem

Chcę lekko odnowić drzwi wewnętrzne, które są tanie, typowy plaster miodu, żadne drewno. W kilku miejscach są przetarte, kolor to typowa olcha. Jaką farbą mogę je pomalować, żeby to jakoś wyglądało i się trzymało?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zeddt: no na pewno trzeba odtłuścić i oczyścić, co do matowienia, to wiadomo, że trzyma lepiej, chyba, że tam nie ma żadnej powierzchni to zmatowienie odkryje ci dyktę do której pewnie farba słabo będzie się trzymała.
  • Odpowiedz
Polecam Na Dąbrówce - Centrum Oprawy Obrazów i Luster „Da Vinci” - ul. Strzelców Bytomskich 18, Katowice -> oprawiałem u nich nie jedno - znają się na rzeczy i mają dobre ceny
  • Odpowiedz
Jest coś takiego jak płynna guma w sprayu. Czy jak takim preparatem pokryje np. kawałek metalowej blaszki, to po wyschnięciu faktycznie to przyjmuje postać takie gumy, czyli jest nieśliskie? #pytanie #malowanie #farby #guma
Dodaje tag #motoryzacja gdyż znalazłem że to ma zastosowanie do malowania felg.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kk87ko0: no są w dotyku jak guma tylko przy takim zastosowaniu może się zadrzeć i będzie schodzić
zobacz gdzieś w necie jak to się zrywa jak masz taki zadziorek to lubi zejść
lepiej może jakiś raptor czy inne takie
  • Odpowiedz
  • 1
Święta Wielkanocne już za tydzień. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jak powstaje pisanka metodą batikową i wykonać taką samemu, zapraszam na stream na żywo, w którym moja teściowa wyjaśni jak się za to zabrać :)
Jak kogoś tematyka interesuje, to zapraszam do komentowania i oglądania:
https://youtu.be/e_Ck9wNk4Ks
Start za 4min!

#wielkanoc #diy #swieta #rekodzielo #malowanie #stream #chwalesie #handmade
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jest tu może ktoś kto potrzebuje zarobić, a zna się na malowaniu?? Koleżanka we Wro chce pomalować dwa czy trzy pomieszczenia swojej szkoły językowej. Kielczow, obok Wrocławia
#praca #malowanie #pieniadze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! :)
Od dawna bardzo przyciągają mnie obrazy, które zostały namalowane w stylu takim samym lub podobnym, jak te w załączonych przykładach. Tu akurat są cztery wybrane obrazy Szyszkina. Moje pytanie brzmi - jak mogę nauczyć się tak malować? Wiem, że trzeba ćwiczyć, jednak chciałbym poczytać trochę o tym, żebym poznał techniki, których powinienem używać. Jakich słów kluczowych mam użyć w Google? Znacie jakieś kursy, płatne lub darmowe, które uczą takiego stylu?

Rysuję
Filopuk - Cześć! :)
Od dawna bardzo przyciągają mnie obrazy, które zostały namalowan...

źródło: comment_1616758167B8VUGWxFfk9oVCYu75Fkf9.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filopuk: Zanim zaczniesz cokolwiek to rysuj szkice, z tego co wiek Matejko rysował szkice tak, że nie dało się tego odróżnić od skończonej pracy. I rysował kilkadziesiąt wersji np. zbroi i robił to farbami. Polecam poczytać biografię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czołem Mirasy i Mirabelkasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostałem zadanie załatwienia koszuli męskiej w krowie łaty. W internecie takowej nie znalazłem (poza jakimiś badziewiami z Ali), więc wpadnej na pomysł zrobienia takowej. No i pytanie, jak to zrobić. Załatwić kawał czarnego materiału, powycinać łaty, a potem je przyszyć? Czy może kupić farbę do ubrań i je namalować? Plastykiem jestem raczej kiepskim, więc od razu pytanie - jak zaprojektować te łaty, żeby nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach