Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski planuje remont zapuszczonego pokoju na poddaszu. O wykończeniówce wiem tyle co halogenkach alkilowych z chemii, czyli nic.
Teraz przedstawię obraz sytuacji i pytania.

1. Czym najlepiej naprawić pęknięcia na łączeniach kart.gips i sciana-kart.gips?
2. Farba schodzi tylko na obrzeżach sufitu gdzie jest karton gips. Czy to znaczy że poprzednio została użyta niewłaściwa farba czy brak gruntowania?
3. Pokój mam zamiar pomalować na jaśniejszy kolor obecnie jest to ciemno stalowy, aby kolor nie przebijał czym uprzednio muszę pokryć ściany?
4. Czy karton gips gruntuje przed szpachlowaniem pęknięć czy po?
5. Jakiej markę i typ farby wy wybrać do malowania ścian?

#remontujzwykopem #remont #malowanie
  • 18
@Feler_Lumpex: Wytnij to nożykiem lub wyszlifuj te pęknięcia siatką do szlifowania i kup małe wiaderko 1,5 kg lub dwa GIPSEL KREISEL 603 Szybko schnie i jest twardy z mocną przyczepnością i zamaluj farbą lateksową pomieszczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FulTun: Ok dzięki. Na YT widziałem, że pęknięcia połączeń gk uzupełniają masą elastyczną z włókna i fizelina i dopiero później finish. Podobno wtedy nie pęka na połączeniach. Czy to prawda?
@Feler_Lumpex: I tak i nie z tymi pęknięciami. Jak dasz siatkę to większa powierzchnia trzyma pęknięcie i to zależy od ściany czy ma duże naprężenia czy nie. Jak normalnie dom pracuje zimno ciepło to i tak coś pęknie. Robię tą masą i jestem zadowolony. Chcesz to daj siatkę będziesz spokojniej spać jak to mówią. Szpachlował bym z wiaderka bez ceregieli 8 zł za wiadereczko dupy nie urywa a efekt jest naprawdę