• 11
@consummatumest typowy student prawa. Znam typa co na pierwszym roku w październiku poszedł kupić teczkę i płaszcz do ziemi bo "prawnik nie może chodzić w kurtce i z plecakiem" xD
  • Odpowiedz
@consummatumest: Mam dokładnie ten sam problem, a teraz trafiła mi się taka syfiara że nadal nie dowierzam jak widzę stan kuchni i jak ona i jeszcze druga współlokatorka siedzą przy świeczce w kuchni, a biała podłoga jest czarna, na gazie gary nie myte o 4 dni (a patelnia jeszcze dłużej bo laska smaży codziennie po kilka razy na tej samej osyfionej patelni), w zlewie dwie komory zawalone ich brudami, kuchenka
  • Odpowiedz
Słuchajcie mnie mireczki.

Tl.dr: mam prawie dzikich lokatorow

Mam problem z lokatorami w mieszkaniu które im wynajmuję. Nie kochamy się za bardzo bo były na nich skargi (2 studentów - nawet spokojni tylke w weekendy ostro piją i stąd afery np sikanie z balkonu z 4 piętra itd) ale ostatnimi czasy to mamy wojne.
Postanowiłem że wynajmę mieszkanie innym lokatorom. Studenty mieli nizszą stawkę a mieszkanie ma zarabiać a oni nie mają kasy na podwyżkę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lester_Burnham: są sposoby - oczywiście mówię o prawnych, a nie żadnej dzikiej eksmisji, o tym od razu zapomnij, rozmawiam chyba z poważną osobą w końcu - tyle, że te sposoby (np. wypowiedzenie umowy najmu z uwagi na zakłócanie ciszy nocnej, albo nieobyczajne zachowanie) będą długo trwały. Moja rada: poczekaj jeszcze te 3 miesiące, bo ustne ustalenia nie istnieją dowodowo. Nie przejmuj się, na przyszłość z tej sprawy masz naukę, żeby
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mam już dość swojej współlokatorki. Dość przez duże d. Nie ma w sobie nic takiego złego, ale po prostu jest dla mnie ekstremalnie irytująca. Ma na oko jakieś 50 lat, głos jak Barbara Kwarc i w aparycji jest nawet dosyć do niej podobna. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że baaardzo cienka ściana dzieli nasze pokoje, słyszę każde jej kaszlnięcie czy przewrócenie się na drugi bok. Pierwsze kilka dni
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam już dość swojej współlokatorki....

źródło: comment_ip06gil8BzvMpxIEWfIwhKTBhyS65i3a.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mektoncjusz: Ja wszystkie mieszkania znajdowalem na Rightmove i wlasciwie wszystkie agencje tam oglaszaja. Wiec zacznij od tego. Agencja za ciebie wszystko zalatwi, bedziesz tylko musial im zaplacic oplate administracyjna, jej wysokosc zalezy od agencji i terenu, normalnie jest to kilkaset funtow. Proces wynajmu wyglada tak:

1. Zglaszasz do agencji ze jestes zainteresowany mieszkaniem
2. Agencja ustala dzien na obejrzenie mieszkania.
3. Jesli ci pasuje to mowisz ze chcesz wziasc
4. I tu sie zaczyna
  • Odpowiedz
@mektoncjusz: A jeszcze jedno, w dniu podpisania umowy upewnij sie ze w umowie czy jakims aneksie sa spisane stany licznikow na dzien podpisania umowy. Mozesz tez sprawdzic (chyba mozesz poprosic tez agencje zeby to za ciebie zrobila) i mieszkanie nie jest zadluzone u zadnego dostawcy energii czy gazu. Lepiej to sprawdz bo troche nie przyjemnie bylo by dostac rachunek za nie zaplacone faktury po tygodniu mieszkania. Jesli masz w mieszkaniu
  • Odpowiedz
#pytanie #kiciochpyta #prawo #lokatorzy
Mieszkam na wiosce. Wynajmuje mieszkanie pewnym ludziom posiadajacym psa. Ktorys juz raz z rzedu ich kundel zalatwia sie centralnie na moim trawniku przed wejsciem do mnie (oni maja osobne wejscie). Na nic sie zdaja rozmowy ani wrzucanie gowna do nich na balkon. Macie jakies pomysly co moge zrobic, bo albo ubije tego siersciucha albo lokatora
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eghm... Po raz kolejny szukam współlokatora do mieszkania i przeraża mnie to, jak ludzie mają innych gdzieś. Umawiasz się na obejrzenie pokoju, to rozumiem, że tego samego dnia zwiedzasz jeszcze kilka i możesz w połowie stwierdzić, że dalsze odpuszczasz, bo znalazłeś coś extra. No ale daj znać, że nie przyjdziesz w takim razie. Czekam w chacie na umówione spotkania od rana. Średnio powinien ktoś wpadać co 30min i głucho. Na razie były
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny as zadzwonił, ten z kolei chciał brać mieszkanie w ciemno. Bez oglądania (na ogłoszeniu jest tylko jedno zdjęcie)


@Amatorro: ty marnujesz czas oglądających w necie, więc dzwonia i trollują ;) Po co wystawiać ogłoszenie z jednym zdjęciem, które nie pokaże niczego?
  • Odpowiedz
Jolanta Brzeska była założycielką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, które przeciwstawia się dzikiej reprywatyzacji prowadzonej w stolicy.W 2011 roku jej spalone ciało odnaleziono w Lesie Kabackim wg. specjalistów kobieta najprawdopodobniej spłonęła żywcem.
http://www.wykop.pl/link/3255633/poslowie-pis-chca-nowego-sledztwa-ws-smierci-jolanty-brzeskiej/
#warszawa #jolanta #jolantabrzeska #lokatorzy #eksmisje #eksmisja #mieszkania #lokatorzy #lokator #kamienice #mikroreklama #nieruchomosci #polska #pieniadze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Posłowie PiS chcą nowego śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej. Jolanta Brzeska była założycielką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, które przeciwstawia się dzikiej reprywatyzacji prowadzonej w stolicy.
http://www.wykop.pl/link/3255633/poslowie-pis-chca-nowego-sledztwa-ws-smierci-jolanty-brzeskiej/
#jolanta #jolantabrzeska #lokatorzy #eksmisje #eksmisja #mieszkania #lokatorzy #lokator #kamienice #mikroreklama #nieruchomosci #polska #pieniadze #pis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako, że wyprowadzam się na wakacje z Wrocławia i zwalniam pokój dzisiaj przyszła właścicielka mieszkania razem z potencjalną nową lokatorką. Dziewczyna całkiem, całkiem rzekłbym 8/10. Pokój jest na strychu toteż padło pytanie jak sytuacja z pająkami, to odpowiadam że wcale ich dużo nie ma. Bo faktycznie jak na mieszkanie na strychu to mało miałem znaczących incydentów z pająkami, raz jak podnosiłem plecak to na uchwycie od bpka spotkałem #smiesznypiesek wielkosci
b.....3 - Jako, że wyprowadzam się na wakacje z Wrocławia i zwalniam pokój dzisiaj pr...

źródło: comment_i7NHcVayPa4zycGrk1b8ZjqA8Ym3QtkD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach