#linux #thunderbird #poczta
Mircy, mam pocztę na Thunderbirdzie skonfigurowana poprawnie, chciałbym sobie odbierać ją w pracy, ale nie pamiętam hasełka do maila. Jest możliwość wyciągnięcia tegoż z ustawień? To konto na prywatnym serwerze i nie ma tam żadnych opcji przypominania hasła.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wiskoler_double: weź to po polsku napisz jeszcze raz. Skąd te hasło chcesz wyciągnąć, z thunderbirda czy serwera? Jak z Thunderbirda to Menu->Options > Security > Passwords > Saved Passwords > Show Passwords a jak z serwera to za cienki bolek jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#linux #kde #nvidia #manjaro
Właśnie zainstalowałem Manjaro wraz ze środowiskiem KDE.
Wcześniej przez dość długi czas używałem GNOME, ale miałem już dosyć dziwnych sytuacji z nim związanych.
Sam system działa dobrze, ale wydaje mi się, że KDE dosyć średni działa z kartą NVIDIA i własnościowymi sterownikami.

Do rzeczy, przy logowaniu do systemu wyświetla się menadżer logowania SDDM. No i właśnie on wyświetla się powielony
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ze względu na ostatnie problemy, związane ze starym sprzętem DVR postanowiłem że stworzę przydatne narzędzie.
Instaluję Minta na maszynie wirtualnej i będę próbował stworzyć środowisko do obsługi starych kamer i rejestratorów IP, które potrzebowały ActiveX i Quick Time Playera do płynnego dekodowania strumieni.
Coś mi podpowiada że wyjdzie z tego potworek z użyciem #wine, wirtualnych sesji Xorg i ffmpeg.
Potem dodam kolejną maszynę lub kontener z OpenCV w celu
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzemach: Nie, bo Windows ssie i licencje.
Zaś zrobić paczkę narzędzi, w której jest nacisk na otwarty soft to lepsze rozwiązanie.
Bo można to będzie trzymać w firmie bez żadnych obaw.
  • Odpowiedz
Jakim softem na #linux zrobić rejestrator NVR, który obsłuży mi naprawdę wszystkie rodzaje strumieni z różnych kamer, a nawet rtmp z neta?
Mam problematyczne kamery AVI-201Z, strumienie mpeg4 z nich na początku nie działały oraz nie było innej opcji, zaś aby je znaleźć to musiałem kod interfejsu www rozdłubać i okazało się że to strumień typu: rtsp://ip_kamery/live/mpeg4
W sumie to muszę przyznać że nie sądziłem iż one mają tak niski
majsterV2 - Jakim softem na #Linux zrobić rejestrator NVR, który obsłuży mi naprawdę ...

źródło: comment_1595447721Is0gBJyGOxTW9bBgdElUrJ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To, że logo widać to normalne, to że nie odłącza zasilania już nie.


@fervi: logo pikuś, dałem do gruba nosplash nosilent i widzę że dochodzi do końca i nie odłącza prądu. Zainstalowałem dla testu Windowsa 7 Embedded i on wyłącza się poprawnie.
  • Odpowiedz
#linux
mam sobie skrypt co wygląda mniejwięcej tak

ffmpeg -i video.mp4 "%05d.bmp"
find . -name "*.bmp" | parallel skryptAnalizujacy.sh {}
ffmpeg -i "anal%05d.bmp" analvideo.mp4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajdzie się dobra dusza, która przetłumaczy mi ten pseudokod na Basha? Reddit totalnie zawiódł więc zaznaczam, że potrzebuję wrzucić ten kawałek do autostartu na pojedynczym obiekcie i zapomnieć o nim 5 minut później, więc tutki etc. mnie nie interesują. Moje plany na dzisiejszą noc to sen, a nie nauka rzeczy których "może kiedyś, czasami, użyję" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Watchdog:
app --params
var i = 0
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aramil: Jeszcze info

app --parms &>/dev/null &

Dużo zależy tutaj jak apka jest uruchamiana i co robi. To można na kilka sposobów rozwiązać. Wziąłem najprostszy czyli wrzucenie jej w tło a potem ubicie wszystkich procesów o nazwie app ale można np spisać pid procesu i ubić proces po pidzie co jest bezpieczniejsze chyba.
  • Odpowiedz
Hakerzy #linux
jaki polecacie dysk na dane, który nie strzeli. Ponoć są jakieś specjalne pod takie rzeczy, "grube" dyski. Ja bym kupił zwykły zewnętrzny, ale niektórzy tutaj wiedzą, jak to się dla mnie skończyło.

Tak więc, jaki dysk (właściwie 2) na przechowywanie danych. Firma, marka, model. Co polecacie?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar jakikolwiek talerz - SSD srednio sie nadaje bo potrafi gubic dane bez zasilania. z reszta to bedzie backup backupu :)

a jak chcesz mega pro i nie patrzysz na koszty - naped tasmowy i tam trzymaj backupy
  • Odpowiedz
@pyroxar: brzmisz, jakbyś potrzebował NAS, ale nie chcesz NAS.

Ja zrobiłem serwer plików za 700zl łącznie z dyskami 2x2TB. Dużo się można nauczyć i warto. Żona się cieszy, że ma dysk sieciowy i w końcu mogła pozbyć się szitów odłożonych na laptopie na wieczne nieużywanie.
  • Odpowiedz