Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Robię wielkie mikro + znalezisko do podsumowania

Technologi podwójnej grafiki w laptopach, problemach z teringiem. Plus omówienie jakości środowisk graficznych i kompozytorów okien w systemach windows/linux
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@MyNameIsJefff: a nie wystarczy komenda >> plik.txt w bashu
tak, ale wtedy chyba nie ma okładki, opisu, czasu gry itd?
@Pawcio_cukierek: Nie mam pewności bo dawno ze steama nie korzystałem, ale wydaje mi się, że steam ma zaletę w tym, że jak masz big picture to możesz zmapować pada jako klawiaturę nawet jak gra tego nie obsługuje.
- 1
Jest coś podobnego do steam BigPicture na linuxa tylko że dla gier nie tylko ze steama?
@Pawcio_cukierek: odpowiednio skonfigurowany i owtyczkowany KODI. Ewentualnie coś co mi wyleciało z głowy, kurde. Jak znajdę to jeszcze zawołam.
- 3
Nie wiem czy ktoś używał i chce się pochwalić jak działa
https://www.omgubuntu.co.uk/2020/07/firefox-enable-webrender-linux
#linux
https://www.omgubuntu.co.uk/2020/07/firefox-enable-webrender-linux
#linux
Felixowi Riesebergowi, programiście pracującemu przy Slacku, udało się przekształcić stary system Mac OS 8 w zwykłą aplikację do pobrania. Sprawdź, jak zostało to osiągnięte i które elementy wiekowego systemu zostały zachowane.
https://bulldogjob.pl/news/1216-system-mac-os-8-pojawia-sie-w-formie-aplikacji-do-pobrania
#programowanie #macos #windows #linux
https://bulldogjob.pl/news/1216-system-mac-os-8-pojawia-sie-w-formie-aplikacji-do-pobrania
#programowanie #macos #windows #linux
źródło: comment_1596118892n5ho87EsFjjWCiGCNFu8qG.jpg
Pobierz@Godid1951: Jako pracujący dla Slacka przy node.js zapakował system w appkę. Zabawne i pouczające.
- 0
Sprawa...
Chciałem dziś popracować na Linuchu - montaż wideo...jako tak Davinci Resolve w montażu chodzi 2x szybciej niż na Windows (prawie) a przynajmniej jego pełna wersja...
Jednak moje zdziwienie....wywaliło w kosmos partycje Linuksowe i 2x winowsowe...ciekawe ciekawy
Wywaliło
Chciałem dziś popracować na Linuchu - montaż wideo...jako tak Davinci Resolve w montażu chodzi 2x szybciej niż na Windows (prawie) a przynajmniej jego pełna wersja...
Jednak moje zdziwienie....wywaliło w kosmos partycje Linuksowe i 2x winowsowe...ciekawe ciekawy
Wywaliło
- 0
@fervi: Wiesz...nie wiem :>
Dysk czas pracy ma ok 2 miesiący - co pokazuje jak ten komputer jest używany.
Sugoruje to że jest nowy, nie ma błedów, SMART w porządku.
Podejrzewam że jakiś update WIndows 10.
Wcześniej na HDD na startym PC też tak miałem, że praca - Windows 7, wchodzi na Linux a tu
Dysk czas pracy ma ok 2 miesiący - co pokazuje jak ten komputer jest używany.
Sugoruje to że jest nowy, nie ma błedów, SMART w porządku.
Podejrzewam że jakiś update WIndows 10.
Wcześniej na HDD na startym PC też tak miałem, że praca - Windows 7, wchodzi na Linux a tu
- 0
@fervi: ciekaewa jest HDD - 4 miesiące i 20 dni...
a system instalowany od razu na SSD...:D
Jak HDD Może mieć dłuższy czas niz systemowy?! :D
a system instalowany od razu na SSD...:D
Jak HDD Może mieć dłuższy czas niz systemowy?! :D
Jak zrobić w #linux, żeby terminal domyślnie odplałał się tak o:
gnome-terminal --geometry=96x24+400+400
gnome-terminal --geometry=96x24+400+400
- 0
gnome terminal jest pod prawym klikiem na pulpit
preferencje są pod prawym klikiem na gnome-terminal
@programista4k:
preferencje są pod prawym klikiem na gnome-terminal
@programista4k:
4
Nowe narzędzie wykrywa konta administratora w tle w środowiskach AWS i...

CyberArk i SkyArk są już publicznie dostępne, a więc można sprawdzać konfigurację kont w chmurze.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@RobertKowalski: raid sie odbudowuje i nie wykazuje zadnego problemu, tylko linux nie chce sie uruchomic i to jest problem...
Ubuntu startuje tylko przy wyłączonym RAID-zie zdegradowanym. O! RH też?
Microsoft został złotym sponsorem Blendera co oznacza, że wpłaca około 30 tysięcy dolarów na rok.
Dzięki temu, jak i wsparciu ponad 40 innych firm i ponad 4600 indywidualnych osób projekt otrzymuje ponad 94 tysiące dolarów miesięcznie na dalszy rozwój Blendera.
Źródło - https://www.blender.org/press/microsoft-joins-the-blender-development-fund/
#linux #opensource #blender #microsoft
Dzięki temu, jak i wsparciu ponad 40 innych firm i ponad 4600 indywidualnych osób projekt otrzymuje ponad 94 tysiące dolarów miesięcznie na dalszy rozwój Blendera.
Źródło - https://www.blender.org/press/microsoft-joins-the-blender-development-fund/
#linux #opensource #blender #microsoft
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@qarmin: 94k €, na dolary to bedzie 108k
Korzysta ktoś z "terminator" w #linux ?
Ciałbym napisać skrypt który odpali mi 3 skrypty ttak by każdy z nich odpalił się w osobnej części okna terminatora i nie wiem jak.
Ciałbym napisać skrypt który odpali mi 3 skrypty ttak by każdy z nich odpalił się w osobnej części okna terminatora i nie wiem jak.
@programista4k: może TO Ci się przyda. Generalnie najłatwiej ogarnąć to layoutami.
- 1
@programista4k: ta funkcjonalność jest trochę zabugowana w terminator, ale można coś wymodzić ->
źródło: comment_1596307346rWMBD3oifMiK9zpyvcHhBP.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@detektor_szczescia: Akurat Kodi powinno być odpalane na Intelu
Akurat to jest ciekawe, że masz takie artefakty, bo ich być nie powinno :|
Może taki urok laptopa i Linux na nim nie ruszy poprawnie i warto to olać
Akurat to jest ciekawe, że masz takie artefakty, bo ich być nie powinno :|
Może taki urok laptopa i Linux na nim nie ruszy poprawnie i warto to olać
- 1
Mam 2 dyski: 100 GB SSD i 800 HDD. Czy to normalne, że wygląda na to, że linux zrobił se jedną partycję z tego 900 GB oraz mnóstw mniejszych na programy typu discord, postman czy snap-store?
Jak ona zarządza tymi dyskami. JAk tworzę plik to na który dysk to leci.
df -H
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
udev 13G 0 13G 0% /dev
Jak ona zarządza tymi dyskami. JAk tworzę plik to na który dysk to leci.
df -H
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
udev 13G 0 13G 0% /dev
- 2
@programista4k: Te snapy to wirtualne dyski dla aplikacji (izolacja).
@programista4k: Ogólnie instalator dosyć mocno skopał partycjonowanie i obydwa dyski połączył ci w jedną partycję logiczną. Jeżeli chcesz ustawić mountpointy na osobne dyski to najprościej będzie zrobić reinstall systemu (tylko zrób sobie kopię ważnych plików)
Wkurza mnie to w ubuntu, że jak jestem w jakimś katalogu, gdzie jest dużo plików i nie ma pustego miejsca to nie mam gdzie klinąć PPM => Open in terminal. Bo to działa tylko na pustym miejscu.
#linux
#linux
- 1
@programista4k: W przeglądarce dolphin klikasz F4 i ci otwiera terminal w pełni zsynchronizowany z widokiem graficznym, czyli jak przechodzisz między katalogami, to w terminalu wykonywane są polecenia
cd. Dolphin to domyślna przeglądarka plików w KDE, ale na innych DE też można zainstalować i używać.Zmień ikony/zmniejsz ikony/rozciągnij okno domyślne lekko w prawo, nie na tyle, żeby utworzył się nowy rządek.
W którym pliku dopisać
EXPORT JAVA_HOME=...
i EXPORT PATH ...
żeby przy kazdym starcie to mieć?
Kiedyś wpisałem do jakiegoś usr/lib coś tam czy coś co skutkowało tym, że nie dał osię już zalogować
#linux
EXPORT JAVA_HOME=...
i EXPORT PATH ...
żeby przy kazdym starcie to mieć?
Kiedyś wpisałem do jakiegoś usr/lib coś tam czy coś co skutkowało tym, że nie dał osię już zalogować
#linux
- 0
@walenty-merkel: tak zrobię, koliego
3
Polska recenzja systemu operacyjnego KaOS Linux

KaOS to dystrybucja Linuksa zbudowana od zera, ze szczególnym naciskiem na Qt i KDE. KaOS jest obecnie oparty na jądrze Linuksa
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
389
Popularny edytor tekstu terminala GNU Nano osiągnął wersję 5.0.

Nano 5.0 został wydany z wieloma zmianami w porównaniu do serii Nano 4.x
z- 169
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@Znajomy_premiera_Morawieckiego: Może jest niewidomy.
@Znajomy_premiera_Morawieckiego: Może skorzystaj z czegoś innego ¯\_(ツ)_/¯
Ja sam do Linuxowych systemów używam Etcher a do Windowsa WoeUSB
Ja sam do Linuxowych systemów używam Etcher a do Windowsa WoeUSB


















Chciałem aby dogłębnie omówić temat pod każdym kątem. Przede wszystkim o wadach, o problemach i na końcu o zaletach jeśli takowe istnieją. To mikro jest + znalezisko ma być też po to, że jak ktoś wpiszę w google x + problem d to żeby w tym znalazł wszystkie odpowiedzi na swoje pytania/wątpliwości. Również chciałem omówić sprawę tearingu,
źródło: comment_1596132408qAuhPgmSFymnchAWs0bf38.jpg
Pobierz@Linux_Zamiast_Windows: Zatem omawiaj