Wpis z mikrobloga

Cześć, mam 20 lat, pracuje aktualnie na utrzymaniu ruchu i zaczynam studia zaoczne na PWR na kierunku elektrotechnika, jestem jednak wielkim zajawkowiczem embedded i planuje iść w to w 100%. Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się robić te studia i czy wniosą one coś do mojego cv w przyszłości dla pracodawców? Generalnie to planuje zrobić w tym czasie też dużo projektów jednak fajnie mieć te wyższe wykształcenie, z góry dzięki za odpowiedź.
#programowanie #pytanie #jezykc #embedded #linux #arduino #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
@Filipop: embedded to szeroka działka, pytanie co konkretnie chcesz robić?
I moim zdaniem warto robić studia, pewnie będzie parę fajnych projektów do zrobienia, więc się trochę dowiesz.
  • Odpowiedz
@Filipop: myślę że warto, ale może lepiej elektronika/informatyka jak chcesz embedded. Pierwsze dwa semestry pewnie podobne, możesz próbować przeskoczyć w trakcie. I w międzyczasie próbuj przejść z utrzymania ruchu do jakiegoś korpo z pracą z embedded, po co się męczyć na czterobrygadówkach.
  • Odpowiedz
@Filipop: zalezy od tego ile już wiesz ale raczej do twojej wiedzy nieco wniosą (przynajmniej jeśli są porównywalne kursy do pwr https://weny.pwr.edu.pl/fcp/uGBUKOQtTKlQhbx08SlkCWxhQAykrCDILDWdbXxMbFmFBWxslAxt1FSVcVnRKCkI8VQIDJCUODBYAKg8TXAMIOAZK/38/public/studenci/programy_studiow_od_01_10_2019/studia_stacjonarne/etk_i_stopien/pls_etk-st_12042019_pl-1.pdf). Na późniejszych semestrach elektrotechnika będzie odjeżdżać w kierunku energetyki zamiast przetwarzania sygnałów i programowania i tutaj trochę może zaboleć. Dlatego IMO automatyka albo informatyka lepiej wygląda w cv w tym wypadku ale jak nie masz wyboru no to jakieś tam fundamenty teoretyczne też możesz zbudować zwłaszcza jeśli celujesz w
  • Odpowiedz
  • 1
@kiciek: tyle że nie mam niestety możliwość studiowania stacjonarnego ze względu że sam się utrzymuje a niestacjonarnych kierunków od dawna tam nie ma..
  • Odpowiedz
@Filipop: to zrób małym kosztem papier, a w interesującej dziedzinie dokształcaj się sam. Jak będziesz miał dość motywacji to sobie poradzisz, powodzenia
  • Odpowiedz
@Filipop: imho studia dają to, że ktoś ci mowi czego masz się nauczyć i (przynajmniej w teorii) jak się tego nauczyć. Tylko tyle i aż tyle. Jestem sobie w stanie wobrazić, że mógłbym się nauczyć sam wszystkiego w tym temacie jednak jestem za studiami. Często bez studiów wogóle bym nie wpadł na pomysł, że jakaś dziedzina mi się przyda do zrozumienia później jeszcze czegoś innego.
  • Odpowiedz