Wpis z mikrobloga

#linux #freebsd #bsd #xterm #naukait

Dzisiaj chcę Wam zaprezntować terminal XTerm. Jest on instalowany domyślnie chyba w każdej dystrubucji systemów, które pracują pod XServer. Pierwszy kontakt z XTermem nierzadko bywa ostatnim z powodu domyślenj konfiguracji pozbawionej nawet antialiasingu czcionek.

Chcę Wam pokazać, że ten lekki program można fajnie skonfigurować oraz podzielić się z Wami konfiguracją. Na zrzucie ekranu kilka XTermów uruchomionych jednocześnie.

Jeżeli szukasz lekkich programów do swojego systemu, zdecydowanie polecam XTerma.

Tutaj konfiguracja https://github.com/WikanGita/Education-Examples/tree/main/XTerm

A tutaj screenshot:
psiversum - #linux #freebsd #bsd #xterm #naukait

Dzisiaj chcę Wam zaprezntować termi...

źródło: screenshot

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@psiversum: Ciekawe, ale Xterm chyba działa tylko na X11, więc jest ciekawostką, gdy pcha się Waylanda


@fervi: Prawda.Ale ja narazie nie przesiadam się na Waylanda. Na ten moment X daje mi więcej możliwości.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem jak słaby trzeba by mieć komputer aby pchać się w XTerm.


@L3gion: Np. stary laptop. Ja mam takich kilka. A i uwielbiam minimalistycazne oprogramowanie, więc XTerma używam również na silniejszych maszynach.
  • Odpowiedz
i czym tu się jarać , wygląda guwno i power shell wygląda lepiej


@quzo82: PowerShell jest nie tylko bardziej szpetny co i mniej wygodny od takiego basha czy Pythona. Nie wiem co w nim niby takiego ładnego.
  • Odpowiedz