@M_longer: Te nowe koła zębate przez to, ze są węższe to będą się stykać z belkami, pomiędzy którymi siedzą, tylko w okolicach osi a nie na całej powierzchni bocznej, więc nie będą już ciorać belek po całej powierzchni tylko w okolicach osi podczas obrotu. Według mnie ma to sens. Pisałem już o tym na tagu: https://www.wykop.pl/wpis/63789351/ej-no-kurde-fajne-nawet-lego/#comment-226089961

Pytanie czy da się na nie założyć łańcuch tak jak na te: https://rebrickable.com/parts/94925/technic-gear-16-tooth-reinforced-new-style/ -
  • Odpowiedz
@d0n_chich0t: Ciorać ciulu ( ͡° ͜ʖ ͡°), czyli szurać w miejscu najbardziej oddalonym od osi koła zębatego, gdzie prędkość liniowa krawędzi koła względem belki jest największa.
  • Odpowiedz
3 zestawy #lego
1 za 200 zl
2 za 550
3 za 1100
przy sianie bylo troche smiesznie bo zle włożyłem zębatkę i musialem rozbierac okolo 1000 elementow bo gdy przednie kola krecily sie do przodu to tylne do tylu :(
ogolnie to sian dał najwiecej frajdy i satysfakcji ze składania. podoba mi sie kolor i mnogość różnych elementow. widac ze poszli po rozum do glowy po bugatti ktore mialo
Bonifacy3 - 3 zestawy #lego 
1 za 200 zl
2 za 550 
3 za 1100
przy sianie bylo tro...

źródło: comment_16453490096hWkzCWH4AHyQyjeVABzcf.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wolvi666: są 2 kubki do wyboru: mały za chyba 45 i duży za 80.
Za drugim razem możesz iść ze swoim kubkiem i wtedy zapłacisz o 2zł mniej (za mały) i chyba 3 zł mniej (jeśli masz duży)
  • Odpowiedz
hej #lego, jak mama zestawy wrzucone do bazy na #brickset, jak moge sprawdzic ile mam klocków konkretnego typu lub jak sprawdzić czy mam ten klocek i w którym zestawie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w miarę dokładna recenzja nowego zestawu technic 42140, sprytne jest ten transformowanie i fajna nowa ramka, ale ja zestaw odpuszczę bo nie wnosi nic nowego względem np. 42095 czy 42065
#lego
kamdz - w miarę dokładna recenzja nowego zestawu technic 42140, sprytne jest ten tran...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kamdz: Jezus kiedy ci jutuberzy oduczą się tych kretyńskich min w miniaturach. To jest jakaś tradycja zkretyniała czy o co biega?!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomgTp: zdaje się, że jakiś pajac zrobił kiedyś jakiś poradnik jak najlepsze minuatury robić, ale bajtujacy tytuł artykułu i teraz wszystkie p----y tak robią ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
W tamtym roku kupiłem sobie 31109, bo za dzieciaka zawsze chciałem mieć statek piracki. Bo zbudowaniu wyglądał dużo gorzej niż na zdjęciach, więc postanowiłem nieco go zmodyfikować. Chciałem zachować kilka jego charakterystycznych elementów (również kolorystycznych). Mocno inspirowałem się i czerpałem z kanału MOC YOUR BRICKs, który buduje fenomenalne moce żaglowców. Całość budowy zajęła mi trochę ponad pół roku ( ͡º ͜ʖ͡º)

#lego
przegrywz00 - W tamtym roku kupiłem sobie 31109, bo za dzieciaka zawsze chciałem mieć...

źródło: comment_1645265802bwpIGxfhsKCsc59wxtMTMb.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam specjalistów, macie jakieś techniki i protipy odświeżania kilkunastoletnich+ klocków? No standardowo woda i płyn do naczyń, ale może są jakieś lepsze specjalistyczne metody. Może są też jakieś metody, aby takie klocki pozbawić rys czy "śladów zębów", kąpiel w jakimś płynie reagującym z plastikiem czy cuś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lego
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wolvi666: a tak serio to osobiście nie podoba mi się monotonna kolorystyka tych zestawów, powtarzalna tematyka, smutne figurki, bardzo wysoka cena/klocek. Oraz ogólnie nie podoba mi się co z marką robi Disney, ale oczywiście rozumiem, że mogą być fani serii czy konstrukcji, dla każdego coś miłego ;)
  • Odpowiedz