Ej kto wie jak to jest z kursami spawania? Jakie techniki są najpraktyczniejsze i najlepsze dla początkujacych? Myślałem nad nauczeniem się podstaw chociaż, zawsze coś do CV. Ile godzin na to trzeba poświęcić? I czy jest opcja gdzieś w #kielce na taki kurs po godzinach szkolnych? Bo chwilowo chodzę jeszcze do technikum.
#spawanie #wenoktospowiedz #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3Vw7GkZLSZ46OrVi: obecnie rynek jest zapełniony spawaczami "z urzędu" lub "po kursach" nie mających wykształcenia/pracy w branży metalowej, później taki przychodzi z pretensjami "po uj wyyebałem 2,5 kafla na kurs, skoro nawet na migomat nie mogę patrzeć tylko na kątówkę".

Kwoty netto to od 1600 w górę (Polska B), bo ile można dać dla łepka co szlifuje blachy?

Jesteś elektrykiem, zrób lepiej świadectwo SEP do 1kV
  • Odpowiedz
#kielce #prawojazdy
EJ bo może ja źle jeżdżę, a wszyscy inni dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jest takie skrzyżowanie https://goo.gl/maps/YxTWKK6891M2 i tak ja sobie rozumuje to tak że auta z lewego pasa które skręcają mogą się ustawić tylko na lewym pasie, a auta z prawego pasa(środkowego) tylko na środkowym bo skrajny prawy jest dla autobusów. Tak jak na obrazku;

bo kurczę co tamtędy jeżdżę
sunsu-sun - #kielce #prawojazdy
EJ bo może ja źle jeżdżę, a wszyscy inni dobrze ( ͡°...

źródło: comment_ckMpDe1TNBdcpsKn30CdFOb7iG90iGqe.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artur1792: @sunsu-sun: Ogólnie to po Kielcach jakieś niedorozwoje jeżdżą, jakieś Janusze i Grażyny co dostają szoku i nie wiedzą co zrobić jak się zaświeci zielone światło. W sumie to jak się zaświeci czerwone to też nie wiedzą... Jadąc po Kielcach samochodem tylko się w------m, dlatego wolę jechać rowerem i mieć w dupie to, że Janusz szuka biegu na zielonym - ustawiam się pierwszy na światłach i często jak
  • Odpowiedz
Panowie i Panie :)! W czwartek wybieram sie na wczasy, i potrzebuje jakiejs kamerki moze jakies xiaomi yi? Chyba ze polecacie cos innego? Gdzie kupic zeby do srody dotarla? Moze ma ktos cos na sprzedaż w Kielcach? Przydałby sie tez jakis kijek? Pomóżcie :)!! #xiaomi #gopro #yi #kielce #aliexpress
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reconn: Wszystko jest. Typowego FR z wielkimi dropami i hopami jest dużo. A pod ęduro też można podciągnąć kilka trasek, nie trzeba tam nie wiadomo jakiego skoku. Kumpel właśnie jeździł na endurówce i nie miał z niczym problemu.
  • Odpowiedz
508372 - 345 = 508027

Po zeszłotygodniowej przejażdżce z @metaxy zapragnąłem wyskoczyć gdzieś dalej, zwłaszcza że w ostatnim czasie wiecznie szukałem wymówek, wiecznie coś mnie powstrzymywało.

Wyjazd 3:30, piękny wschód słońca, ale noce wciąż za chłodne na krótki rękaw, trzeba było mocniej kręcić. Jadę DK78 z Tarnowskich Gór w stronę Jędrzejowa. Droga świetna, często metrowe asfaltowe pobocze. W okolicach Siewierza i Zawiercia pierwsze podjazdy, które sprawnie wciągam dzięki przygotowanemu przez ukochaną śniadania
J.....n - 508372 - 345 = 508027

Po zeszłotygodniowej przejażdżce z @metaxy zapragn...

źródło: comment_BizmBRqylgyyEsCxU70SmYai1EpsrVUQ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kielce #ekologia Witam gdzie w kielcach lub w okolicach mogę oddać zepsutą baterię od laptopa? Wszelkie zielone pudełka odpadają, ponieważ bateria na puchła i lepiej żeby nie była rzucana.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, jeżdzę Volvo s40II 2.0D 2004r. Za jakiś czas będę mięsięcznie jeździł ~1600km. Zastanawiam się wobec tego nad chiptuningiem auta - ponoć zwiększa moc i obniża spalanie (bardziej zależy mi na tym drugim). Problem w tym że auto ma przejechane do tej pory 300 000km i nie wiem czy taki tuning nie będzie dodatkowym obciążeniem i nie będzie eksploatował auta bardziej niż zwykle? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jeżeli znacie też
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vegonator: jeśli już to zmiana mapy i tyle. Ale sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma to sens. Ja jakoś nie jestem przekonany do takich modyfikacji. Czy to jest warte tych kilku/kilkunastu km
  • Odpowiedz
  • 1
@Vegonator http://www.chiptuning-lodz.pl

Pamiętaj o jednym, żadnych boxów z allegro, bo to tuning dla idiotów, którym nie szkoda auta. Porządny chip dostosowuje się indywidualnie do każdego silnika. Chłopaki w TC robią swoje, ale czasem jest problem z dostaniem się do nich ze względu na terminy.
  • Odpowiedz