@kiedysjuzmialemtukonto: smakowo sie nie wypowiadam, ale aeropress jest ZNACZNIE wygodniejszy w obsłudze i mycie zajmuje 15 sekund (wystarczy opłukać pod kranem). Kawiarka po zrobieniu kawy jest gorąca, trzeba ją rozkręcić, umyć.

Aeropressu używam od dwóch lat, kawiarka poszła w odstawkę po kilku tygodniach.
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: Aeropress ma więcej możliwości modyfikacji parametrów - temperatury, ciśnienia, czasu zaparzania, stopnia filtrowania. W kawiarce nie masz wpływu praktycznie na żaden z tych parametrów, za to jest prostsza w obsłudze, kosztem łatwości czyszczenia ;p
  • Odpowiedz
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fan_comy: Wiem, już nad tym myślałem i jak sie w piątek zwolnie to licze na patriotów z kwiatami na lotnisku, świętym chlebkiem i zrzutką na moje rachunki ku chwale ojczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa pytania do kawowych świrów:
1. Mam płytę indukcyjną i potrzeba mi kawiarki dla jednej osoby (100 ml?). Szukałem i nie dałem rady znaleźć nic w normalnych pieniądzach. Kiedyś kupiłem taką małą od Chińczyka i za cholerę nie chciało działać na płycie. Albo materiał nie ten, albo średnica za mała. Polecicie jakieś dobre rozwiązanie? Teraz mam chyba na 200 ml i jest to dla mnie za dużo, bo (jak wyczytałem w internetach)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lays: male kawiarki moga nie dzialac na indukcji, moze jakies stalowe bialetti pojemnosc min. 3 tz dadza rade, ale 2 na pewno nie. Mozesz kupic tez taka stalowa nakladke aby mozna bylo uzywac na indukcji mniejszych naczyn
Xeoleo dobry mlynek, jak nie chcesz wydawac kasy na mym54 to nic lepszego nie znajdziesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lays: 1. Zamiast dedykowanej kawiarki może lepiej zainwestować ok 30pln w adapter do płyty indukcyjnej np taki
2. Ale do czego potrzebujesz tego młyńska? Do tradycyjnego ekspresu kolbowego? Czy np do jakiejś alternatywy
Do aeropresu czy chemexa wg mnie wystarczy jeszcze tańszy hairo mini mill slim
  • Odpowiedz
Witam wszystkich kawoszy. Nosi mnie z zamiarem kupna ekspresu do kawy. Budżet to jakieś 1600-1800 ziko. Kwestia jest taka nigdy nie miałem ekspresu i nie wiem na co zwracać uwagę. Raczej wolałbym ekspres nie kapsułkowy. Macie jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, na jakich markach się skupić, czego unikać przy wyborze, jak jest z awaryjnością i ile w razie Wu bierze serwis za naprawę?
#ekspresdokawy #kawa #kawatime
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arkadi2020 przede wszystkim, bierz ekspres ze stalowym młynkiem. Ceramiczny jest wpychany jako cichszy, ale to jedyna jego wyższość.
Poza tym, nie jest Ci potrzebna funkcja wlaczania ekspresu przez bluetooth czy milion ustawień kawy. Bedziesz korzystać z góra dwóch.
  • Odpowiedz