Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W co wierzą wykopki?

Kim jest przeciętny wykopek?

  • katolik 15.1% (14)
  • zagorzały ateista 19.4% (18)
  • agnostyk 9.7% (9)
  • wiara inna niż katolicyzm 4.3% (4)
  • wykopek sam nie wie w co wierzy 29.0% (27)
  • zmienia zdanie w zależności od mody 22.6% (21)

Oddanych głosów: 93

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#katolicyzm #komunia #smutek #autyzm Byłem teraz na komuni u autystycznego chłopaka, taka ta wiara że rodzice i katechetka nie pozwoliła mu uczestniczy z innymi dziećmi i komunię miało osobno, nawet jego imienia przy ołtarzu nie było strasznie to przykre a już nie mówię o hipokryzji katolików
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W środę w Krakowie odbyła się debata / wykład religioznawców nt. egzorcyzmów w Kościele katolickim. Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie All in UJ. Oddaję w Wasze ręce nagranie z tego wydarzenia na kanale #egzorcyzmypolskie

https://www.youtube.com/watch?v=e50bLV0fUFI

Polecam. Zwłaszcza, że na te tematy rzadko wypowiadają się osoby nieduchowne.

#kosciol #katolicyzm #religia
pkostowski - W środę w Krakowie odbyła się debata / wykład religioznawców nt. egzorcy...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ewagriusz Są używane w kontekście tradycyjnej Mszy, w środowiskach Tradycji Katolickiej. Na każdej Mszy Świętej, ksiądz czytając lekcję i Ewangelię po polsku używa takiego zwrotu: "Na większą cześć i chwałę Pana Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego, a nam na pożytek nasz zbawienny, na (tutaj podaje się obchód liturgiczny, dzisiaj tj. Wigilię Zesłania Ducha Świętego) czyta nam Kościół Święty, Matka nasza lekcję wyjętą z (tutaj podaje się księgę Pisma Świętego, po
  • Odpowiedz
@Proximian: Z przestępstwem jest tak, że istnieje ogólnodostępne prawo, każdy może się zapoznać itp. Jeśli faktycznie i obiektywnie nie możesz się zapoznać, bo np jesteś upośledzony, albo masz dopiero 5 lat, to nawet za morderstwo nie będziesz karany.

Z bogiem i ludźmi nie było inaczej, ponieważ w tej historii właśnie dopiero złamanie zakazu dawało zrozumienie tego, że to złe. Czyli w pewnym sensie samo zapoznanie się z tym prawem było
  • Odpowiedz
Piekło to stan w depresji (ale mocniejszy x krotnie w zaleznosci od czlowieka), a niebo to boski stan mocniejszy x krotnie w zaleznosci od czlowieka. #religia #katolicyzm #rozkminy
A grzech powoduje depresję. Jedynie spowiedzia da sie je oczyscic (trzeba spelnic wszystkie warunki dobrej spowiedzi! Inaczej jest niewazna.)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Natomiast dzieci sa chrzczone jak sa niemowlakami, bo nic nie rozumieja, a to nie jest wazny chrzest (bo trzeba poznac Prawde, gdy sie ja rozumie). Tutaj prawdopodobnie zadzialal szatan.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co myślicie o szukaniu kobiety w kościele, po różnych oazach? Jakie macie doświadczenie z religijnymi dziewczynami? Są o wiele lepsze do związków? Czy dużo desperatek po "ścianie"? Pytam o całe chrześcijaństwo, od katolików, po prawosławnych i po protestantów.
#rozowepaski #katolicyzm #niebieskiepaski #zwiazki

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach