via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od dwóch lat przymierzam się do kupna kompa do gier, żeby wszystkie obecne produkcję poszły na lajcie na najwyższych, w sytuacji obecnej gdzie RTX 2080 To tanieje jak czerstwe bułki warto w niego zainwestować? Jak wygląda rynech używanych kart? Jaką płytę i procesor polecacie do kompletu?

#kartygraficzne #gry #komputery #technologia #skladamkomputer #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iErdo: Pry wyborze kompa do gier pomyśl o tym, jak dobrać procesor, żeby miał jak najwyższą wydajność 1 rdzenia, i nie musi miec tych rdzeni dużo (4 stykną spokojnie). Może okazać się że jakiś i5 będzie najlepszą opcją. No i patrz na koszta całości w sensie płyta gł. + cpu. Bo czasami tani cpu musi działać z droższą płytą.
  • Odpowiedz
@z1x2c3: pożyjemy zobaczymy ale są sygnały o słabej dostępności z powodu wyboru przez NV procesu Samsunga który ma małe uzyski z wafla. Ponoć dostępność będzie na poziomie 1/4 tego co było na premierę RTX 2080 i więcej będzie w Q1 2021. Wręcz spekulacje sugerują że AMD coś ugra bo ich karty będzie się dało kupić dzięki procesowi TSMC który już ma wysokie uzyski.
  • Odpowiedz
Od czasu ogłoszenia RTX 3000 zapisuje codziennie ceny kart graficznych z allegro. Co niektórzy to naprawde zdesperowani się robią XD

Ceny "przed premierą" to ceny wzięte z archiwum allegro z końcówki czerwca. Będę to codziennie aktualizował przez tydzień pod tagiem #gpuacl

#pcmasterrace #nvidia #amd #kartygraficzne #komputery
bibr - Od czasu ogłoszenia RTX 3000 zapisuje codziennie ceny kart graficznych z alleg...

źródło: comment_1599209447GAZTNV6kqoKHV8N1pfUhxC.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bibr: KEK, teraz to troszkę za późno na obniżki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy zdroworozsądkowy klient wybierze 30xx zamiast 20xx ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Najlepsze są kalafiory na OLX co piszą:

Karta pochodząca z zestawu komputerowego na które posiadam fakturę .

Karta do odbioru od 25.09.20

Jak
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę speców o rekomendację karty graficznej Radeon RX 5500 XT o najwyższej kulturze pracy (głośność, temperatura, pobór mocy), wydajność schodzi na drugi plan.

Z takich łatwo dostępnych na polskim rynku znalazłem 12 kart:

ASRock Challenger D OC 4GB/8GB
ASRock Phantom Gaming D OC 8GB
orle - Proszę speców o rekomendację karty graficznej Radeon RX 5500 XT o najwyższej k...

źródło: comment_1599146847wtgp14oYw5Yx5mpqso4WP4.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andrzejek13: Na zintegrowanej wszystko śmiga, sprawdzałem też na innym monitorze i to samo, z portem pokombinuje, ogólnie ta karta już tak miała od roku czasu że np podczas oglądania netflixa potrafił green scren wywalić
  • Odpowiedz
@LetMeStay: wut beka ze ponad 4 letnia karta (1070) nie jest juz najszybsza i nadaje sie do kosza ;(. Glupi ja ze uzywalem jej 4 lata i gralem w kazda gre na 60-120 fps+ max detalach przez ten caly czas. Nadal wszystkie/prawie wszystkie gry na tej karcie dzialaja w 60 fps jak nie w ultra to w very high (oczywiscie mowa o 1080p).
Co do 2080ti to sie mozna zgodzic,
  • Odpowiedz
A kilka tygodni temu miałem kupić RTX2080 Super za 2500zł. Wychodzi na to, że dobrze zrobiłem że się wstrzymałem. A na obecnym RTX2060 Super też da się grać. Będę chyba w 3070 celował :)
#nvidia #pcmasterrace #kartygraficzne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Curus_Bachleda: Nie muszą kosztować mniej, mogą kosztować tyle samo zastępując obecne ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu często się okazuje że aby przesiąść się na nowy model z tej samej linii *50/60/70/80 za każdym razem trzeba dopłacić.
  • Odpowiedz
  • 0
Co za przesadzony i niepotrzebny overengineering.
Nvidia chyba z nudow postanowila zrobic karte w takim ksztalcie, juz widac ze inni producenci maja standardowe coolery, pcb i zlacza.
Ale nvidia zesralaby sie gdyby czegos nie zrobila przed szereg.
Czekam az zobacze waterblocki z wystajacym zlaczem pionowo z karty.

plus taki ze wlasciciele itx, beda mieli wkoncu topowa karte ktora wejdzie z waterblockiem do malej budy.
Shewie - Co za przesadzony i niepotrzebny overengineering.
Nvidia chyba z nudow posta...

źródło: comment_1598956614TWioLHnyeRmiYrIg8hmtHZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@spoon22 tez cos czuje ze beda problemy, PCB tez absorbuje duzo ciepla i na tak malej przestrzeni to bedzie doslownie jak wspomniales maly piekarnik. Jak elementy znajduja sie w odleglosci od siebie to dystrybucja ciepla jest lepsza. Tutaj jeden element vapor chambera w chlodzeniu bedzie odpowiadal za chlodzenie gpu, pamieci oraz sekcji zasilania. andrzej to jebnie.
  • Odpowiedz
Myślicie że w tym roku Nvidia wyda cokolwiek wartego uwagi lub po prostu cokolwiek w niższej półce cenowej? Tzn poniżej 1000 zł / między 1000-1500 zł. Biorąc pod uwagę że to karty tego pokroju (1060, 1050 Ti, 1050, 1650, RX 580) rządzą w statystykach Steam i ewidentnie najlepiej się sprzedają.

#kartygraficzne #nvidia #pcmasterrace #komputery #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, składam komputer i pytanko mam do was.
Ryzen 7 2700X - 800zł
Ram DDR4 G.Skill Ripjaws V 2x8gb - 270zl
Płyta główna B450M Pro 4- 330zł
Zasilacz 550w Silentiumpc - 160zł
Karta graficzna rx570 nitro+ 8GB - 680zł. Pokoparkowa 6msc gwarancji.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak myślicie, nowa generacja: nvidia ampere będzie rozsądnie wyceniona? Czy jak zwykle trzeba będzie doliczyć wyższy podatek vat oraz januszowe dla nvidi --> hurtowników (pośredników) --> sklepów?
np. Nvidia Rtx 2070: 3 tysiące zł, Nvidia Rtx 3080: 4 tysiące zł, Nvidia Rtx 3090 8 tysięcy zł

The triple-fan cooler

It seems that the card is slightly thicker than two PCIe slots (2.5 slots), which is more or less a standard for the current-gen
Pawci0o - Jak myślicie, nowa generacja: nvidia ampere będzie rozsądnie wyceniona? Czy...

źródło: comment_15988908829RjTCPXDI3caoDpicyMCku.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możesz kombinować z zakupem w Niemczech ale uważaj Amazon.de wysyła do Polski przez spółkę córkę i możesz dostać 23% VAT, sam tak wpadłem.


@keton22: True. Tzn. nie wiem jak z elektroniką ale zamawiałem na amazon.de jakieś inne rzeczy i z tego co pamiętam w koszyku na koniec wyszło mi właśnie więcej niż cene niemiecka (i to nie przez przewalutowanie bo zawsze płacę w euro i tak). Też może zależeć kto
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Nie wiem jak z częściami do PC. Ale np. telewizory wcale nie są tańsze na amazonie tak w normalnych cenach. Ba niby na promocjach TV potrafiły być w takiej samej cenie jak w PL albo nawet trochę droższe i to bez wyrównania vatu. Pamiętam jak byłem zaskoczony tym faktem jak szukałem TV.
  • Odpowiedz