Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć koledzy,

jakiś czas temu pytałem o poradę w sprawie karty graficznej. Na całe szczęście przeczekałem do premiery nowych kart od nVidii i teraz poważnie zastanawiam się nad rtx 3070 lub rtx 3080. Z gier w sumie interesuje mnie głównie Flight Simulator, Fifa i ew. Cyberpunk. Fajnie byłoby grać na najwyższych ustawieniach oczywiście :)

Moje obecne podzespoły:

Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX,
MSI Z370 TOMAHAWK,
G.SKILL 16GB 3000MHz RipjawsV CL15 (2x8GB)

I monitor:
LG 34UC99-W 34 WQHD

I teraz tak, kilka pytań:

1. Czy płyta główna z PCIE 3.0 którą mam styknie?
2. Nad jakim zasilaczem musiałbym się zastanowić?
3. Do procka mam oryginalne chłodzenie, czy warto zastanawiać się nad zamontowaniem jakiegoś lepszego wentylatora?

Od dawna grałem na konsolach, ale ze względu na to, że i tak mam już całkiem spoko procek to chyba zamiast nowej konsoli doinwestuje w kartę graficzną :)

#kartygraficzne #pc #komputery
  • 5
@voximodo: 1. w przypadku RTX pcie 3.0 a 4.0 to jak na razie różnica kilku fps max, karty i tak nie mają takiej szybkiej pamięci aby wykorzystać większej przepustowości 4.0
2. do 3070 rekomendowany jest 650, do 3080, realnie wystarczy ci do każdej z tej karty o 100w mniejszy jeśli jest markowy
3. oczywiście, że warto

A no i jak chcesz brać 3080 to lepiej wymienić też procesor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gronbar czyli pewnie się skuszę w takim razie na 3080, tylko no procesor najchętniej bym jednak zostawił. Pytanie czy w takim razie ma sens branie lepszej karty, bez lepszego procka?