Przesluchalem wczoraj pierwsza godzinę rozmowy Muska z Roganem i jedna rzecz mi zapadła w pamiec: jak musk mówił że zbudowanie prototypu jest 1000x łatwiejsze od wdrożenia go do produkcji. No to niezła beka z tego prototypu polskiego samochodu elektrycznego xD

#elonmusk #tesla #izera
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elon_w_zbozu: ale polski elektryk nie ma takich problemów jak:
-ograniczony budżet
-wymog opłacalności
-koniecznosc znalezienia rynku zbytu
A te są najtrudniejsze jakbyś posłuchał dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Izera przy Tesli będzie jak Polonez przy Mercedesie
Hange my mind ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: A wiesz że polonez miał całkiem dobrą areodynamikę? A dwa że mercedes np A klasa to jest shit, znajomy pracuje w firmie co dostarcza im amortyzatory i miało być "jak najtaniej" i tehcnologicznie zaiweszenie w A klasie to dacia duster
  • Odpowiedz
@sommerfeld: Nie wypowiem się bo nie jestem w temacie, ale swój sukces Dacia zawdzięcza koncernowi Renault do którego należy. Nie zgodzę się że technologicznie odstaje bo np. silniki pochodzą z Renault np. 1.5 dCi.
  • Odpowiedz
Potencjalnie co najmniej 51% polaków (tych "prawdziwych") zapewne chciało by taki samochód kupić.


@sommerfeld: Oni dysponują budżetem pozwalającym na kupienie 15 letniego Passata.

Z kolei na rynku europejskim prawdopodobnie też znajdzie się miejsce na tani (bo z Bolzgi :-DDD)


@sommerfeld: Państwowa fabryka, zarządzana przez pisowską hołotę wyprodukować może conajwyżej samochód jakości Dacii w cenie BMW.
  • Odpowiedz
Izera będzie miała pod górę <<< znalezisko
Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych. Na dzisiaj, koncepcja polskiego samochodu elektrycznego wydaje się być projektem w równej mierze ambitnym, jak i nie mającym większych szans na powodzenie rynkowe.

(...) Polskie samochody elektryczne będą musiały walczyć o względy klientów z nowymi modelami Daimlera, FCA, Grupy PSA, Hondy, Mazdy, Mitsubishi i Nissana. Pojazdy zeroemisyjne trafią również do portfolio Subaru, Suzuki
BaronAlvon_PuciPusia - Izera będzie miała pod górę <<< znalezisko
Po wielu miesiącac...

źródło: comment_1596097374PrHWTANvafyPbHn3jzQXTA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie uważacie, że jest za wcześnie, żeby się jarać zaprezentowanym polskim samochodem? Przecież to jest jeszcze w fazie concept car, a SUV to tylko wydmuszka. Ja nie wiem ale wygląda to na takie budowanie hype'u żeby zgarnąć hajs i się zwinąć. Ja byłbym ostrożny. #motoryzacja #izera
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach