#android #gps #programowanie #nawigacja #rower
Siemka, szukałem dzisiaj różnych aplikacji gps na rower. No i tak jakoś wpadłem na pomysł że mam kilka telefonów z androidem, i mógłbym z nich zrobić nawigacje. Próbował ktoś już instalować oprogramowanie dostępne w nawigacjach rowerowych jako oprogramowanie telefonu?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a nie potrafią zrobić porządnej aplikacji xD


@Rakky: bo ta aplikacja jest bezsensu. telefon jest za duży i nie ma dobrego mocowania do niego, bateria jest drenowana w sposób nieziemski przy włączonym ekranie, a przy wyłączonym nie widzisz wartości.
  • Odpowiedz
#nawigacja #gps
Mirki budżet 500-1000zł. Nawigacja z trasami w Polsce dla ciężarówek. Jedyna rozsądna opcja to tablet na androidzie + automapa?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gps #nawigacja #android #augumentedreality #ar

Czy jest jakaś aplikacja oparta o ar wyświetlająca odległość do zaznaczonego punktu na mapie? Coś na zasadzie zaznaczam punkt, przełączam widok na aparat i mam na horyzoncie zaznaczone gdzie to miejsce jest dokładnie i jak daleko. Apka do śledzenia samolotów radarbox ma coś w tym stylu tyle że oczywiście do lotów na niebie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #gps
Hej Mirki i Mirabelki. Czy może ktoś z Was ma jakąś apkę do rysowania/planowania różnych ciekawych śladów gps przejażdżek rowerowych w okolicy? Chodzi mi o coś co pomoże zaplanować ścieżkę przejazdu a w rezultacie będzie fajnie wyglądało a dodatkowo motywowało do jeżdżenia po nowych dróżkach.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam jakiegoś fajnego, ładnego, niedrogiego oraz niezawodnego zegarka (smartwatcha) z dokładnym lokalizatorem GPS dla dziecka (7 lat).
Ważne żeby działał bez głupiej subskrypcji, a bateria trzymała chociaż 2 dni. Fajnie jak by miał też funkcję dzwonienia.
Wiekszość taniego gówna typu Locon czy Garett wymaga abonamentu na aplikację, bez którego nie działa nic.
#smartwatch #zegarki #gps #xiaomi #dzieci
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gps #tracking #lokalizator czy ktoś może się orientuje czy jest urządzenie na zasadzie "trackera" odległości, które piszczy/wydaje dźwięk w momencie oddalenia się jednostki? Nie chodzi mi o jako taki lokalizator (żeby nie trzeba było szukać w apce na telefonie), wyłącznie informacja że X się oddaliło od Y o ileś metrów np.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakładając, że nie używam płatności zegarkiem i innych smart opcji, a ma mi on służyć do biegania, rowerowania i trekkingu, to która opcja jest najlepsza- Forerunner 955, Suunto Race czy Suunto Vertical? A może wystarczający będzie Coros Pace 3?

PS Mam możliwość zakupu Race za 1400 zł. Coros to z kolei tylko ok. 1000 zł.

#smartwatch #garmin #suunto #coros #gps #bieganie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klintoniusz: suunto race jako jedyny ma amoleda, jest troche bardziej dopracowany od verticala, zwlaszcza jesli chodzi o funkcje treningowe. Natomiast jedna uwaga zaden suunto nie wspiera ANT+ co w przypadku jesli masz jakis sprzet rowerowy, moze byc jezyczkiem uwagi. Z czasow premiery, srednio bylo z odczytami hr z nadgarstka, dc rainmaker mial sporo uwag w temacie w obu zegarkach. Ciezko mi jest powiedziec, czy dadza rady to softem wyprowadzic.

Coros pace,
  • Odpowiedz
Polar Grit X Pro za 1300 zł. Warto? Używany do biegania, na rower i do trekkingu po górach. Do tej pory miałem Fenixa 3 i byłem zadowolony. W tym Polarze podoba mi się surowy, outdoorowy wygląd bez dotykowych ekranów itp. No i świetna dokładność GPS.

#smartwatch #bieganie #gory #gps #polar
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klintoniusz: https://www.dcrainmaker.com/2021/10/polar-grit-x-pro-watch-review.html

Ten zegarek juz ma troche lat, czujniki wszelakie beda o klase nizej od tego co moze zaoferowac chociazby fr255 od garmina.
To jest odpowiednik polar vantage v2, tylko z outdoorowym wygladem.
Wsparcie od polara to dodanie badania snu i ostatnio wsparcie dla segmentow na strava, ale firmware mial ostani update w 2022 roku i znajac polityke polara, na wiecej sie nie
  • Odpowiedz
@wiesiu2: pewnie sie da. pytanie jaki akumulator motocyklowy wytrzyma podtrzymanie zasilania lokalizatora. ja sobie nawet kiedys kupilem jakis lokalizator, ale jak zmierzylem pobor pradu (niewielki) i odnioslem do pojemnosci akumulatora, to uznalem ze to bez sensu. chociaz kupilem nawet regulowany modul, ktory wlacza przekaznik po wykryciu ruchu. w zalozeniu mialo to dzialac tak, ze jak ktos zacznie grzebac przy motorku to zalaczy zasilanie do lokalizatora i ten tak dlugo jak
  • Odpowiedz
@wiesiu2: spróbuj tego -> https://gannet.pl/oferta/gps-do-motocykla-i-skutera/
Instalujesz aplikację w telefonie i jednym kliknięciem włączasz powiadomienie o poruszaniu się. Jeżeli samochód/motocykl się poruszy, dzwoni człowiek z monitoringu i sprawdza co się stało.
Mam u siebie, bo ubezpieczyciel wymagał takiego zabezpieczenia i pomimo początkowego sceptycyzmu, muszę przyznać że działa to całkiem fajnie. Obym nie przekonał się jak działa w przypadku faktycznej kradzieży, ale zdarzyło mi się, że zapomniałem odblokować samochód w aplikacji i
  • Odpowiedz
Szukam GPS tackera z możliwością nagrywania GPX. Chce mieć do tego oddzielne, niezawodne urządzenie które będe trzymać w plecaku. Nie potrzebuję podsłuchów itp. Potrzebuję tylko nagrywania i zrzucenia pliku GPX na tel/kompa. Kiedyś w czasach przedsmartfonowych nie było problemu ze znalezniem takiego urządzonka.

Z wszelkimi androidowymi aplikacjami mam problemy bo w zupełnie przypadkowych chwilach zatrzymują nagrywanie.

Wstępnie przeszukałem allegro i oferty dotyczą głównie lokalizatorów z oddzielnymi aplikacjami, kartami sim czyli czymś czego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach