@DoktorWojna: Mod ma taki sukces ze marketingowo strzelili by sobie w stope walczac z nim na tym etapie :p

Niech sie teraz martwia zeby ich G1 remake - gra z budzetem i prawdziwym studiem - nie okazala sie gorszym gothickiem bo sie skonczy smieszkowanie w komentarzach :P
  • Odpowiedz
dlaczego mieliby walczyć z Kronikami?


@Grash-Varrag-Arushat: Milo ze juz wczesniej podchodzili z optymizmem a teraz kiedy mod okazal sie sukcesem wsrod graczy to na pewno bylo by bez sensu z nim walczyc na zlosc fanom. Chodzi mi tylko o to, ze mogli duzo wczesniej sie od tego odciac gdyby chcieli a teraz juz po ptokach, nawet jesli im to nie na reke to marketingowo nic innego nie mogli napisac bez
  • Odpowiedz
@Videleck:
Magia jest skopana strasznie. I nie gra się magiem tylko takim wykastrowanym magiem.
Bez szaty czy potężnych czarów.
Kto to widział w zbroi strażnika kosturem wymachiwać i czary rzucać. Śmiechu warte ten build niestety. 0 klimatu.
  • Odpowiedz
@lysy_terminator: Na niższych kręgach sam lodowy pocisk + później też lodowa lanca, a na trudniejszych przeciwników gejzer ze zwojów (wykupowałem wszystkie dostępne okruchy rudy u alchemików a sam gejzer jest taniutki, potrzeba tylko 7 okruchów). Warto na początku zakupić pierścienie i pas nowicjusza, bo zwiększają znacząco dmg od wszystkich zaklęć, a później kupić lepsze pierścienie/pas maga jak tylko będą dostępne. A jak już jesteś na 3 kręgu to na luziku
  • Odpowiedz
@Vezz: odp na ostatnie pytanie. Mozna go znalezc zywego i jest to ukryte zakonczenie. Zeby to osiagnac trzeba sie skupic na glownych zadaniach a poboczne olać, które dokladnie to nie wiem
  • Odpowiedz
Mirki, stoję przed dylematem straż czy gildia, idę ogólnie w 2h i siłę, i tu pytanie czy po dołączeniu do gildi, będę mógł dalej rozwijać postać w pózniejszych etapach gry?
#gothic #kronikimyrtany
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wytłumaczcie mi proszę jak można wziąć udział w walkach na arenie w mieście i gdzie ona w ogóle jest (tego się chyba domyślam, ale jak tam wejść to nie wiem), bo już zbliżam się chyba do końca II rozdziału, a wciąż nie natrafiłem na to wydarzenie kulturalne, jakim jest mordobicie w slumsach. Mogę w ogóle brać w tym udział jako strażnik? #gothic #kronikimyrtany
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@melquiades: jak wy te slumsy zwiedzacie xD jest duży magazyn z dużym wejściem, z przodu trochę zawalone skrzyniami. Przecież o to chyba chodzi generalnie w różnych grach RPG że się w---------z gdzie tylko się da, a już szczególnie w tak nastawionej na ekslopracje grze jak gothic
  • Odpowiedz
Ehh trochę się zawiodłem na twórcach Kronik. Trochę pokombinowałem i udało mi się dostać do klasztoru. Ani bonusa za wejście (a coś takiego jest za wejście cichaczem do miasta), a w klasztorze też zero dialogów praktycznie bo pewnie twórcy nie przewidzieli, że ktoś tam wejdzie (pewnie w dalszej części gry idzie normalnie wejść bo jednak trochę skrzyń do otwarcia jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nobody32: nie rob tak, mozesz sobie zepsuc jakies skrypty itp
Klasztor, wilcze leze czy stare miasto to lakcje odblokowywane fabularnie w konkretnych rozdzialach gry, normalnie wtedy tam sa dialogi, zadania itp

Podejzewam ze nie bez przyczyny ktos ciagle dodawal te ostrzezenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@trejn: Grzyby = mana
Maliny = zreka
Jablka = siła
Potrawy z tych rzeczy też się liczą do bonusow
Jedzenie różnorodnych potraw co jakiś czas daje max hp

Proszę bardzo, cała rozpiska
  • Odpowiedz
@Bellissimo: Nawet nie trzeba smoków czy wielkich bossow. Nawet za bardzo nie trzeba zmieniac fabuły. Niech Jorn po prostu umrze z powodu trucizny krwiopijcy i Marvin za cel sobie obierze po prostu lepsze życie i prace w miescie, co za tym idzie dołączenie do gildii. Dodac wieksze skupienie sie na misjach "gildiowych", wplatac konflikt z Volkerem i mamy wątek. Mozna tez po prostu sprawić, ze "ktos" go zabija na naszych
  • Odpowiedz
w zadaniu ,,otoczeni prze niebezpieczeństwo'' na farmie rity wybiłem bestie na polu dyń, koło wodospadu, ścieżka na bagna do tego gościa też i jak przychodzę do niej to nie ma żadnego dialogu, wie ktoś? #gothic #kronikimyrtany
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczuro187 może nie ma jakiegoś wpisu w dzienniku przy polnych pełzaczach nad chatami farmerów. Tam trzeba znaleźć dziurę w dachu żeby ją potem naprawić. Jeszcze trzeba pogadać z pijakiem pobierającym myto na moście obok winnicy
  • Odpowiedz
W ogóle to ekipa od Kronik powinna stworzyć własną grę w stylu Gothica. A więc trudna wymagająca gra z surowy klimatem, w której budujesz swoją pozycję (schemat od zera do bohatera). To co mogli by zmienić w nowej grze, to oczywiście świat, i tutaj można pójść w bardziej swojski słowiański klimat, miejscówki oraz potwory. Coś ala #wiedzmin jeśli chodzi o klimat i maszkarony (wiem wiedzmak nie jest 100% słowiański, ale
Menszykovsky - W ogóle to ekipa od Kronik powinna stworzyć własną grę w stylu Gothica...

źródło: comment_1640291992tx4DpPPpNyKQ7OY7kfw0oo.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tworzyli już pełnoprawne gry za pieniążki bo mają talent


@Menszykovsky: panie to trzeba hajs, silnik gry, marke itp Pewnie gdyby bylo za kim to by poszli, ale widocznie takie decyzje zapadly

zauwaz ze tutaj ogrom pracy ich ominal bo swiat, tlo fabularne, silnik gry itp juz jest, nie martwili sie o wydawce itp

Ci ludzie z talentem po prostu pójdą do jakiegos studia robic to co potrafia robic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Menszykovsky: niby tak, z drugiej strony tutaj mieli praktycznie gotowy silnik, gotowe mechaniki. Co nieco rozszerzyli to na ile mogli skryptami ale jednak bardzo dużo rzeczy mieli z głowy. Gdyby trzeba było system walki, wszystkie animacje, rendering, silnik fizyczny, AI robić od praktycznie zera to zajęłoby to znacznie dłużej. Absolutnie nie chce im umniejszać bo odwalili fantastyczną robotę i pewnie rzeczywiście nabrany exp pozwoli im na pracę w gamedevie o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak odpalić #kronikimyrtany na telewizorze przez HDMI? Jest Access violation. I informacja o niewspieranym trybie.

Bez dodatkowego ekranu gra działa dobrze.

#gothic
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Kroniki Myrtany pójdą z jakąś piracką wersją normalnie? Zanim nazwiecie mnie złodziejem... Mam oryginalnego gothica 2 z Nocą Kruka od jakichś 15 lat jak nie więcej, w wersji pudełkowej, na CD, a mój dzisiejszy komputer jest bez napędu xd niby to tylko 10 złotych i mogę być cebulakiem, ale jak ten mod jest taki dobry jak o nim mówią, to wolę dać te 10 złotych więcej twórcom na paypalu, niż grubasowi
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałby ktoś save sprzed wyruszenia i zebrania drużyny do Vardhall jako strażnik miejski? Chciałem jedną rzecz zobaczyć a juz nie dam rady sie cofnąć a od nowa całej gry jako strażnik miejski ponownie nie chce mi sie przechodzić xd Może być nawet 4 rodział.

#kronikimyrtany #gothic
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie jest Rasco?
Kto uczy kradzieży kieszonkowej?
Nauka tworzenia łuków opłaca się czy lepiej zaoszczędzić PN i po prostu kupować łuki?

#gothic #kronikimyrtany
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@typbezkasy95: rzeczywiście jest taki łuk, teraz sprawdziłem. Najlepszy kupny łuk jaki znalazłem miał 185 obr. i wymagał 185 zr. Chociaż wraz z postępem gry trochę żałowałem, że nie wybrałem kusz
Mi trochę punktów brakowało ale chciałem po prostu być od wszystkiego XD
  • Odpowiedz
@Wormditt: mnie kusiło kręgów się nauczyć, ale z tym dałem spokój, na pewno zrobie kolejne podejście z innymi wyborami i skillami. tak się wciągnałem, że po skończeniu moda od razu chciało mi się grać od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wie ktoś czy Odgar uczy mistrzowskiego kowalstwa w 4 rozdziale? Najpierw zostałem mistrzem alchemii a potem wybrałem kowalstwo jako drugą profesje, ale on nie chcę mnie nauczyć wyżej niż 2 poziom kowalstwa. Wiem, że są inni nauczyciele, ale dziwi mnie, że mój mistrz nie daje mi żadnego questa na to ani nic.
#gothic #kronikimyrtany
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
THQ Nordic chwali Kroniki Myrtany w sekcji komentarzy pod nowym filmem. Może jest nadzieja, ze podejda do tematu bardziej po "ludzku". Pełzacze i gobliny wyglądają świetnie, w przeciwieństwie do zebaczy. :)

#gothic #kronikimyrtany
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach