Jak sie reguluje akcje w akustyku? Po prostu prętem w gryfie czy trzeba borować coś przy mostu, siodełku?
#gitara
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ActiZ: Ja u siebie po kupnie spiłowałem siodełko mostka tak z 2mm na papierze ściernym.
Oczywiście nie za jednym razem... szlif, naciągnięcie strun, pomiar, szlif... itd. I wszystko na już wyregulowanym gryfie
  • Odpowiedz
Siemanko gitarowe świry.
Mam w planach zakup gitary bo strato mnie już trochę znudziło.

Czy orientujecie się może czy jest jakaś większa różnica w jakości i wykonaniu między
Squier classic Vibe 60s a Fender vintera 60 ?

Od
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alexturner: powiem szczerze, że w tym budżecie najlepiej używkę. Śledź ogłoszenia w okolicy, poogrywaj różne sprzęty, jak coś Ci podpasuje to kup i cyk.

Z doświadczenia powiem, że jestem bardziej zadowolony z używanych gitar niż z nowych. One są już zazwyczaj ustawione prawidłowo, lepiej trzymają strój, często są zmodowane drogim osprzętem. No i skoro X lat wytrzymały, to wytrzymają wiecznie xD
  • Odpowiedz
@Parotia: Może przy czymś o relatywnie dużej wartości ¯_(ツ)_/¯

Ja szukam aż ktoś Herculesy zamówi i będzie chciał pogonić na olx bo wysyłka zbyt mocno podbija cenę
  • Odpowiedz
Hej. Czy istnieje cos takiego gdzie zaciągasz piosenkę a wypluwa ci dźwięki jakie tam są? Chciałbym zagrać melodie z piosenki dla dzieci. Dziękuje z gory!

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Myślałem, że nauczyłem się riffu szybciutko w godzinę, a później się nagrałem xd #gitara
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gitara #gitaraelektryczna

Czy spotkaliście się z techniką oczyszczania techniki gry?
Czyli robicie jakiś utwór i gracie go w oryginalnym tempie od razu mimo tego, że nie jesteście w stanie w takim tempie grać czysto i trafiać idealnie w każdą "strunę" dźwięk, po czasie i ćwiczeniu w taki sposób technika się "czyści". Jest to opozycja do grania najpierw powoli i potem zwiększania tempa. Oczywiście na początku kiedy uczymy się
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vanderwill: Brzmi jak zajebiste utrudnianie sobie życia. Usuwanie błędów wbitych w pamięć mięśniowa trwa dłużej niż nauka nowego materiału. Ja w niektórych przypadkach wole po prostu przestać grać utwór, żeby go potencjalnie kiedyś znowu odwiedzić
  • Odpowiedz
@Vanderwill: jako że poleciał gdzieśtam dis po ludziach po szkołach muzycznych to się wypowiem.

Granie szybko jako technika ćwiczenia to jest faktycznie jedno z narzędzi. Niestety pominął parę aspektów.

Ogólnym problemem przy wolnym graniu jest to, że można niechcący zaćwiczyć zamaszyste ruchy przy kostkowaniu, latające palce albo inne niepotrzebne elementy techniki. W wolniejszym tempie te błędy nie przeszkadzają, nawet tego nie słychać, ale jeśli tak się ćwiczy i powoli zwiększa
  • Odpowiedz
Zamówiłem guitalele i zamierzam się na nim nauczyć „grać”, tzn. wykorzystywać go do produkcji muzyki. Będzie to mój pierwszy instrument i stąd moje pytanie. Jak nauczyć się na nim grać? Bardzo mało sensownych poradników na yt (o ile w ogóle jakieś są). Bardzo różni się to od gitary? Poleca ktoś jakieś kursy/poradniki?

#muzyka #gitara #ukulele #produkcjamuzyki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hm... z tego co wiem to na guitalele grasz jak na gitarze, te same chwyty itp
ale stroisz je nieco inaczej.

Jeśli to prawda to szukasz poradniki do gitary a tego jest od zatrzęsienia
  • Odpowiedz
Ktoś pyta na grupce/forum gitarowym o pierwszą gitarę do nauki do kwoty X
Społeczność:
- za taką kwotę nic nie znajdziesz sensownego, dołóż 1000 i kup porządne wiosło.
- nabierzesz złych nawyków, jak masz na tym grać to nie graj wcale
- to już lepiej kup taką z Lidla, jakość ta sama a wydasz mniej
- pamiętaj że na początek jakiś piec lampowy i kable pokryte 24 karatowym złotem bo bez tego nie będziesz słyszał
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@machszat: dokładnie panie kolego, instrument to jest poważna rzecz, na tym się gra M U Z Y K Ę. Nie po to, panie kolego szanowny, Perfect pisał "Autobiografię" żeby przy ognisku to grać na jakimś pudle a 200 pln. A już te hawajskie gitarki dla dzieci to w ogóle powinni zakazać, M U Z Y K A, proszę szanownego kolegi wymaga poszanowania jej wartości i twórcy, kto by pomyślał że
  • Odpowiedz
Powiem Ci, że ja używałem zarówno yusican jak i Rocksmitha, i największy progres robiłem po prostu czytając tabulaturę i grając wybrany kawałek do skutku. Zamiast się skupić na gitarze to bardziej się skupiałem by zerkać na ekran telefonu czy kompa, by nie przegapić lecących kropek by trafić. A tak zapamiętałem kawałek tabów, i potem w skupieniu próbowałem to prrzenieść na gitarę. Nie twierdzę, żę yusiacian czy Rocksmith jest zły, ale w moim
  • Odpowiedz
Ja tez uzywam go od pol roku, mam rozegrane 110h i uwazam ppdobnie jak reszta ze jest do dobry motywator do swiadomej nauki i sluchania tego co sie gra i jak to brzmi. Warto uzupelniac wiedze o filmy z youtube. Polecam bazoka, guitar way, . a yousician polecam kupowac na black friday, jest wtedy za polowe ceny.

@RandomowyMirek a Tobie jak idzie gra z yousician?
  • Odpowiedz