Wpis z mikrobloga

Siemanko gitarowe mirki, jaki pickup (humbucker) polecacie pod mostek do Fendera Playera? Mam w wersji hss, single bardzo mi się podobają, ale humbucker jest mocno taki sobie. Mało gainu, ma taki nosowy trochę dźwięk, krótko mówiąc - brakuje mu jebnięcia trochę. Nie musi być typowo metalowy z ogromną ilością gainu, bo mam jeszcze drugą gitarę, ale żeby ogarniał terytoria judas priest, iron maiden itd. czyli rock/heavy metal. A i fajnie jakby miał rozłączanie cewek.

#gitara #gitaraelektryczna
  • 23
@trtrtrtr: Jeśli gitara jest i tak fabrycznie na HSS, to nie ma to znaczenia, chyba że chciałbyś wrzucić tam pickup aktywny. Co i tak wymagałoby nieco bardziej skomplikowanej operacji z dodaniem bufora między aktywną i pasywną częścią układu.
@trtrtrtr: @przewaga: Seymour Duncan JB to ogólna nazwa dla pickupów SH-4 (normalny rozstaw nabiegunników) i TB-4 (do gitar z Floydem). Nota bene, oficjalnie Seymour Duncan twierdzi, że oznacza to "Jazz Blues" z uwagi na fakt, iż nigdy nie mieli z Jeffem Beckiem umowy na endorsement. Prawda natomiast jest taka, że to pickup kiedyś zaprojektowany dla Jeffa Becka, a ani do jazzu, ani do bluesa raczej się nie nadaje.
Btw. sprawdź
@Mr_Hand_of_Fate być może tak jest. Wchodzimy w trudny temat do czego pickup jest. Dla mnie bardzo dobrze się sprawdza w ogólno pojętym rocku pod mostkiem. Zależy to od wielu rzeczy ale przede wszystkim od artykulacji.