Iran nie pojawi się na rozmowach z USA.

Irańska agencja prasowa IRNA poinformowała, że władze w Teheranie nie wezmą udziału w drugiej rundzie rozmów pokojowych ze Stanami Zjednoczonymi, do których miało dojść po weekendzie w Pakistanie.

Irańskie władze twierdzą, że powodem są "wygórowane żądania Waszyngtonu, nierealistyczne oczekiwania, ciągłe zmiany stanowiska, powtarzające się sprzeczności oraz trwająca blokada morska" — opisuje IRNA.

Źródło:
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uprowadzenie-koparki: Orlen to jutro z +4% zyska, PZU straci ok -3%, ważny dzień dla XTB D+2 po spadkach zobaczymy czy wybije ponad 112 i utrzyma czy będzie się czołgał w okolicach 109, albo spadek poniżej 107 co oznacza już spadki do wyników.
  • Odpowiedz
#gielda CEASEFIRE UPDATE: IRAN-U.S DRAFT PROPOSAL

✅ Iran agrees to a 15-year enrichment suspension, with the exception of research reactors for medical isotopes.

✅ Iran’s stockpile of 60% and 20% uranium would be partially converted to reactor fuel, and partially ‘downblended’ to a lower enrichment level. However, it won’t leave Iran.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nabla-delta: proszę:

AKTUALIZACJA ROZEJMOWO: PROJEKT PROPOZYCJI KATOWICE-SOSNOWIEC
✅ Sosnowiec zgadzo sie na 15 lot zawieszynio wzbogacanio wungla, za wyjůntkym koksowni badawczych oraz do celůw grzewczych.
✅ Zapasy wungla (ekogroszek), kere mo Zagłębie, bydům tajlowo przerobione na paliwo do huty, a tajlowo „rozcieńczone” do niższego poziůmu. Aliści tyn wungiel niy wyjedzie s Zagłebia.
✅ Pełny nadzůr MAEW (Miyndzynorodowo Agyncjo Energii Wunglowej) nad
  • Odpowiedz
Siedzi ktos z was w HIMS? To podobno jeden z wiekszych graczy na rynku peptydow a ostatnio wlecialy niby jakies bardzo korzystne informacje w sprawie regulacji

#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glupiii: Tak jak kolega @nabla-delta pisze - po ogloszeniu sprzedazy GLP-1 roslo w kosmos zeby kilka dni pozniej spasc z rowerka jak im NVO pozew chcialo zlozyc. Jak dla mnie to jest takie samo gowno jak NVO - dolara bym tam nie wlozyl aktualnie.
  • Odpowiedz
#gielda

Sytuacja jest ciekawa, ale wg mnie inicjatywę ma już USA.
Zamiast walić do instalacji i rafinerii (o to był strach) - blokujesz im porty, przejmujesz statki Irańskie lub dla nich działające. Nie wyrządzasz szkód rafineriom, tylko wywierasz maksymalną presję na gospodarkę. W Iranie:
- inflacja na żywność to już prawie 140%, zaczyna brakować produktów
- brak internetu - tam praktycznie 80% firm ma problem z funkcjonowaniem, handel online zdechł
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda Jak jutro odbije to chyba pozbywam się papieru

Orlen jutro (ofc w piątek był kibel)

  • Kibel 27.8% (20)
  • Pompa 43.1% (31)
  • Boczniak 29.2% (21)

Oddanych głosów: 72

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach