#gielda jak ktos mysli ze na pamieciorzach bedzie zwala to pzdr big tech sam chce fabryki sponsorwac dla sk hynix wiec tutaj pole do wzrostow jest takie ze nie bedzie dziwne jak zrobia jeszcze i 100% w tym roku
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 14
- 4
$NVDA wysyła sygnały gdzie inwestować w następnej kolejności? Dobrze że sprzedałem asts na stracie( ͡º ͜ʖ͡º)
https://x.com/NVIDIADC/status/2052886264349696279?s=20
#gielda
https://x.com/NVIDIADC/status/2052886264349696279?s=20
#gielda

@kone: Co ma piernik do wiatraka?
@dobrodziejstwo_inwentarza: DC in SPACE :)
#gielda #micron #pamieciorze
Nie wiem czy naganiam - sam oceń. Liczę na jakiś kontrargumenty w komentarzach od kogoś ogarniętego który skutecznie schłodzi moje myślenie że warto jeszcze się ładować w pamięciorze.
Nie wiem czy naganiam - sam oceń. Liczę na jakiś kontrargumenty w komentarzach od kogoś ogarniętego który skutecznie schłodzi moje myślenie że warto jeszcze się ładować w pamięciorze.
Micron potwierdził, że całość jej dostaw HBM4 na rok 2026 została wyprzedana w ramach wiążących umów (to wiedzieliśmy już dawno i jest w cenie), a klienci podpisują obecnie trzy- do pięcioletnie kontrakty na dostawy —
@UsmiechnietyAnon: dla mnie liczy się wycena. Ile spółka ma zarabiać i kurs dąży do tego. Jesli Micron ma zarabiać 100mld dolarów rocznie to obecna wycena spółki na 800mld jest śmieszna. Zysk w poprzednim kwartale był 23mld. Teraz ma być koło 32mld. A od marca przecież podnieśli ceny dwa razy i wypuścili ten nowy ssd o pojemności ponad 200tb. Jakby spółka tyle nie urosła od roku, to byś powiedział że okazja
@UsmiechnietyAnon: spędziłem kilka godzin dzisiaj słuchając o pamieciorzach i jedyne zarzuty jakie usłyszałem to, że fomo i że technicznie napięte.
Fundamentalnie wyglądają rewelacyjnie nadal, ja trzymam.
Fundamentalnie wyglądają rewelacyjnie nadal, ja trzymam.
- 21
źródło: Image_ve3nklve3nklve3n
Pobierz
@breakdown1: On mówi później, że ma otwartych 238 pozycji. Czyli ma zainwestowane około 70% kapitału. Chociaż na początku pomyślałem, że może na CFD gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W poniedziałek PZU wprowadzi nowy ETF - tym razem na złoto z hedgingiem do złotówki - ETFPZUGOLD
Czyli będziemy mieli 3 z 6 zapowiedzianych ETF-ów przez PZU
Oferta od PZU na razie d--y nie urywa, ale fajnie że coś się rusza w tym temacie
https://www.sii.org.pl/19031/analizy/newsroom/nowy-etf-od-pzu-na-gpw-papierowe-zloto-zabezpieczone-do-zlotego.html
#gielda
Czyli będziemy mieli 3 z 6 zapowiedzianych ETF-ów przez PZU
Oferta od PZU na razie d--y nie urywa, ale fajnie że coś się rusza w tym temacie
https://www.sii.org.pl/19031/analizy/newsroom/nowy-etf-od-pzu-na-gpw-papierowe-zloto-zabezpieczone-do-zlotego.html
#gielda
@Imperator_Wladek: A po co mi opłata za hedging jak w długim terminie różnice walutowe na takim instrumencie są nieistotne?
- 1
#gielda macie w XTB dostępny DRAM.US? Na stronie niby jest, ktoś tu ostatnio pisał że miało to wejść w zeszłym tygodniu, a ja nadal tego u siebie nie widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 3
@Imperator_Wladek: ta już ogarnąłem, masz rację, ale nawet ten ich wirtualny asystent (bo nikt żywy tam chyba dziś nie pracuje) mnie trollował pisząc że na pewno źle szukam, dzięki za info :D
@Hazzy90: @UsmiechnietyAnon Nie Maja Kid I pewnie nie będą mieć więc u nas nie będzie można kupić. Trzeba robić to przez USA co jest trudne
- 53
#gielda AAOI ma przed sobą ciekawy okres
w samym q1 zrobili 151,1 mln $(+51% r/r)
projekcje na q2 są 180-198 mln$ i jednocześnie podali, że cały 2026r. przyniesie 1.1 mld $ czyli w q3 i q4 razem musi wyjśc 760 mln$.
szacunkowo wychodziłoby to
Q3 2026: ~350–380 mln $
w samym q1 zrobili 151,1 mln $(+51% r/r)
projekcje na q2 są 180-198 mln$ i jednocześnie podali, że cały 2026r. przyniesie 1.1 mld $ czyli w q3 i q4 razem musi wyjśc 760 mln$.
szacunkowo wychodziłoby to
Q3 2026: ~350–380 mln $
#gielda
W poniedziałek kupuje MRNA
W poniedziałek kupuje MRNA
@davidero69: też nad tym myśłem ale kurs jest na maksimach od końca covid więc jak nie eskaluje to będzie korekta i wtopa
- 1
#gielda z jakich wskaźników najczęściej korzystacie przy analizie spółek?
- 2

#gielda
Ktoś posiada adres bloga Tomka? Jestem ciekawy czy dalej dam wróży astrologię
Ktoś posiada adres bloga Tomka? Jestem ciekawy czy dalej dam wróży astrologię
- 11
@Gensek: Dostajesz p--------y awans.
@Gensek: Poprawiłem, bo coś źle ci wyszło.
Uwielbiam ludzi, którzy myślą, że życie jest jakoś geometrycznie opisane. W dodatku prostą linią XD
Uwielbiam ludzi, którzy myślą, że życie jest jakoś geometrycznie opisane. W dodatku prostą linią XD
źródło: d5a454593d22422062dfd90410d6bbd667418b5f2aec55c50a3cc112fa246934
PobierzCzy ktoś posiada SoFi lub myśli nad załadowaniem się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widziałem, ze gdzieś przewijała się nazwa tej spółki na tagu. Jeszcze tematu nie analizowałem, ale myślę usiasc do niej być może jutro i sprawdzić czy może nie wrzucić jakiś drobnych
#gielda
Widziałem, ze gdzieś przewijała się nazwa tej spółki na tagu. Jeszcze tematu nie analizowałem, ale myślę usiasc do niej być może jutro i sprawdzić czy może nie wrzucić jakiś drobnych
#gielda
źródło: image_picker_13D919F2-8237-4BFB-BEF2-64DB18B4C7C2-45378-000010A6FD60CF18
Pobierz@breakdown1: pokaż Sofi, 160, 160 pulsu - to jest ci mało?
@breakdown1: Forward P/E 19.48 PEG 0.52, growth YoY według guidance na 2026 - 33%, na 2027 - 22%, 2028 - już 14%, EPS growth jeszcze lepsze 56% - 32% - 23%, liczba użytkowników +35% YoY.
Czyli bardzo dobrze wyceniona spółeczka ze spowolnieniem dopiero po 2 latach.
Do tego główne ryzyka, czyli wzrost bezrobocia, recesja, skok defaults obecnie w którkim terminie nie
Czyli bardzo dobrze wyceniona spółeczka ze spowolnieniem dopiero po 2 latach.
Do tego główne ryzyka, czyli wzrost bezrobocia, recesja, skok defaults obecnie w którkim terminie nie
- 0
Czy załapałeś się na hosse na pamięciorzach
- Tak 32.7% (49)
- Nie 42.0% (63)
- Peroniarz 25.3% (38)
- 6
#gielda Nokia nowy mikron pozdro dla peroniarzy
A pozatym przypominam ja trump mowil zeby kupowac intela to ten zrobil x5 a teraz mowi zeby kupowac dela wnioski?
A pozatym przypominam ja trump mowil zeby kupowac intela to ten zrobil x5 a teraz mowi zeby kupowac dela wnioski?































Wrzucam nic nie znaczącą analize ropy i pandemii. Matematykę zostawiam wam.
Co z tego wynika? nie wiem, ale sie domyślam.
źródło: unnamed
Pobierz