#gielda jak ktos mysli ze na pamieciorzach bedzie zwala to pzdr big tech sam chce fabryki sponsorwac dla sk hynix wiec tutaj pole do wzrostow jest takie ze nie bedzie dziwne jak zrobia jeszcze i 100% w tym roku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #micron #pamieciorze
Nie wiem czy naganiam - sam oceń. Liczę na jakiś kontrargumenty w komentarzach od kogoś ogarniętego który skutecznie schłodzi moje myślenie że warto jeszcze się ładować w pamięciorze.

Micron potwierdził, że całość jej dostaw HBM4 na rok 2026 została wyprzedana w ramach wiążących umów (to wiedzieliśmy już dawno i jest w cenie), a klienci podpisują obecnie trzy- do pięcioletnie kontrakty na dostawy —
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UsmiechnietyAnon: dla mnie liczy się wycena. Ile spółka ma zarabiać i kurs dąży do tego. Jesli Micron ma zarabiać 100mld dolarów rocznie to obecna wycena spółki na 800mld jest śmieszna. Zysk w poprzednim kwartale był 23mld. Teraz ma być koło 32mld. A od marca przecież podnieśli ceny dwa razy i wypuścili ten nowy ssd o pojemności ponad 200tb. Jakby spółka tyle nie urosła od roku, to byś powiedział że okazja
  • Odpowiedz
W poniedziałek PZU wprowadzi nowy ETF - tym razem na złoto z hedgingiem do złotówki - ETFPZUGOLD
Czyli będziemy mieli 3 z 6 zapowiedzianych ETF-ów przez PZU

Oferta od PZU na razie d--y nie urywa, ale fajnie że coś się rusza w tym temacie

https://www.sii.org.pl/19031/analizy/newsroom/nowy-etf-od-pzu-na-gpw-papierowe-zloto-zabezpieczone-do-zlotego.html
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda macie w XTB dostępny DRAM.US? Na stronie niby jest, ktoś tu ostatnio pisał że miało to wejść w zeszłym tygodniu, a ja nadal tego u siebie nie widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Imperator_Wladek: ta już ogarnąłem, masz rację, ale nawet ten ich wirtualny asystent (bo nikt żywy tam chyba dziś nie pracuje) mnie trollował pisząc że na pewno źle szukam, dzięki za info :D
  • Odpowiedz
#gielda AAOI ma przed sobą ciekawy okres
w samym q1 zrobili 151,1 mln $(+51% r/r)
projekcje na q2 są 180-198 mln$ i jednocześnie podali, że cały 2026r. przyniesie 1.1 mld $ czyli w q3 i q4 razem musi wyjśc 760 mln$.

szacunkowo wychodziłoby to
Q3 2026: ~350–380 mln $
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@breakdown1: Forward P/E 19.48 PEG 0.52, growth YoY według guidance na 2026 - 33%, na 2027 - 22%, 2028 - już 14%, EPS growth jeszcze lepsze 56% - 32% - 23%, liczba użytkowników +35% YoY.

Czyli bardzo dobrze wyceniona spółeczka ze spowolnieniem dopiero po 2 latach.

Do tego główne ryzyka, czyli wzrost bezrobocia, recesja, skok defaults obecnie w którkim terminie nie
  • Odpowiedz

Czy załapałeś się na hosse na pamięciorzach

  • Tak 32.7% (49)
  • Nie 42.0% (63)
  • Peroniarz 25.3% (38)

Oddanych głosów: 150

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda Nokia nowy mikron pozdro dla peroniarzy
A pozatym przypominam ja trump mowil zeby kupowac intela to ten zrobil x5 a teraz mowi zeby kupowac dela wnioski?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach