@Tommy_Cares: szczerze? to chciałbym w takim wieku podłapać temat giełdy i nawet sobie handlować tam za te 5zł kieszonkowego, dzieciak wytrwa kilka lat i w dorosłość wejdzie już ze sporym doświadczeniem
  • Odpowiedz
Wiecie, najbardziej demoniczne nie jest to jak drastycznie więcej ode mnie macie siana, ale to, że macie to w wieku 20-29 lat, gdy człowiek jeszcze coś czuje i może normalnie oddychać.

Tymczasem moja szlachetna starcza doopa w wieku 34 lat przesrała całą hossę z załadowanym kapitałem rzędu marnych kilkuset k.

Gdyby nie jepane ADHD i niemożność skupienia uwagi na dłużej niż 3 minuty to też nauczyłbym się klikać w kąkuter i jak wy wszyscy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista: IT xd, gościu teraz pielęgniarka 14k brutto zarabia. Masz cały wachlarz zawodów gdzie zarabia się 10 netto, a chłop się na IT uparł, gdzie teraz próg wejścia jest tak w----------y w kosmos, że ilość nauki już nie jest współmierna do wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@Johnnysins: Graf to taki debil, że to c--j.

W 2024r intel nie miał absolutnie żadnej perspektywy.
Potem, gdy trump w niego zainwestował i powiedział, że chce mieć produkcje u siebie na miejscu, to inne wielkie korporacje, w tym nvidia też zaczęła w niego inwestować (to wszystko jeszcze przed poziomem 40$ z tego co pamiętam)

teraz dodatkowym paliwem jest shortage cpu, który graf też na pewno przewidział, chociaż CEO amd o tym shortage gada
  • Odpowiedz
#gielda #ubisoft
Pamiętam jak w 2011 kupowałem Ubisoft po 4,50 to mi ludzie mówili że jestem zjebem, a 5 lat później sprzedałem za 22 razy więcej XDDD

Historia lubi się powtarzać i śmiać się z tych, którzy nie wyciągają wniosków
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goronco: na czym teraz Ubi miałoby zarabiać wysokie pieniądze, jak wypuszczają tylko odgrzewane kotlety w reskinach i to jeszcze z coraz gorszą optymalizacją?
  • Odpowiedz
@Goronco:

Pamiętaj, że Ubi za zakończony rok fiskalny prognozowało 1 mld Euro strat. A w przyszłym roku jeszcze muszą spłacić obligacje na 700 mln Euro, czyli połowa tego co jest prognozowane, że mają obecnie rezerw w gotówce. Więc jak dalej będą tracić, to im może braknąć kasy na finansowanie, a wówczas pewnie Tencent położy łapy na tej firmie do końca.
  • Odpowiedz
@marian-krzaklewski: na X wszyscy teraz podają po 50 spółek w które warto inwestować, ze 2 z nich zrobią po kilkaset procent i później będą się chwalić że to przewidzieli i więcej analiz w płatnym abonamencie.
  • Odpowiedz
#gielda Cześć, ma ktoś może z was akcje Symbotica? Zastanawiam się czy nie wejść w tą spółkę licząc, że w perspektywie kilku lat odpali. Macie coś innego na oku z potencjałem? Szukam spółek, które mają już jakąkolwiek pozycją na rynku.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda Wyobrażacie sobie strajk w orlenie? 93% pracowników stacji irafinerii mówi zarządowi że kurs urósł znacząco ostatnio i należy im się część tych zysków, bo w sumie to dzięki pracownikom też jest zysk. Chcą powiedzmy 15% tego co firma zarobi w tym roku.

Ja też sobie nie wyobrażam, dlatego jestem całym sercem z pracownikami samsunga, którzy mają rozpocząć strajk 21 maja, bo domagają się części od rosnących zysków firmy.

#
jatutylkonamoment - #gielda Wyobrażacie sobie strajk w orlenie? 93% pracowników stacj...

źródło: image

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nabla-delta +5
Otwieram tag #smieciuchyai żeby omawiać spółki z listy śmieciuchów.

Słyszałeś o InP?
Fosforek indu to materiał, bez którego nie powstanie ani jeden laser w transceiverze 800G zasilającym klastry AI Nvidii, Google czy Mety. Rynek jest mały (~$200M rocznie), bardzo skoncentrowany i zaczyna przyciągać uwagę inwestorów.

Przejrzałem dostępne dane i
nabla-delta - #gielda #smieciuchyai

https://wykop.pl/wpis/86032433/otwieram-tag-smie...

źródło: 1000016755

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rocket Lab spompowane na giełdzie ale na dniach będzie test Starshipa V3. Nie napalałbym się na te akcje teraz. Akcjonariusze tłumaczą sobie, że porównanie Rocket Lab do SpaceX to jak porównanie taksówki do autobusu. Rzekomo Starship ma być tym autobusem. Generalnie idea Starshipa jest taka, że ma połączyć dużą ładowność z niską ceną, a w przypadku pasażerów również z dużo większym komfortem niż mniejsze rakiety. Od akcjonariuszy Rocket Lab zupełnie inną perspektywę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach