Mirosławy spod #webdev albo #frontend , podpowiedzielibyście czy dostosowanie stron pod WCAG to jest jakaś wielka filozofia?

Bo tak wstępnie wygląda na optymalizację paru detali, trochę jak pod metadane albo klasyczne #seo (swoją drogą skoro to pucowanie kontentu, to może też wpływa pozytywnie na pozycję?).

Z doświadczenia tych, co wdrażali, powiedzielibyście, czy szykować się na jakieś spektakularne wyzwania czy to raczej nudne poprawianie detali i jeszcze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ppawel: Zależy o których kryteriach mowa. Jedne są banalne, inne wymagają pewnych kompromisów (np. poziom kontrastu czasem jest niedoosiągnięcia dla kolorów danej marki klienta, żeby to było ładne)*. Jeszcze inne są dość trudne do osiągnięcia, szczególnie gdy ta strona jest dla klienta, bo trzeba zadbać o dostosowanie do standardów wszystkich umieszczanych materiałów. A ile klientów wrzuca np. banery reklamowe z warunkami promocji, jeszcze inne potrafią wrzucić tak specyfikację produktu, który
  • Odpowiedz
#64 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamy tu jakichś angularowych katów?
Jest taki art w necie: https://medium.com/@jtomaszewski/how-to-write-good-composable-and-pure-components-in-angular-2-1756945c0f5b
No i ogólnie jest jeszcze kilka, które traktują o zajebistości pure komponentów.
Tylko jakoś mi one nie podchodzą... Bo przenoszą dużą część logiki na główny smart/impure/container component.
Prosty przykład (pic rel). Na górze MenuComponent jest pure na dole nie.

W
bmLq - Mamy tu jakichś angularowych katów?
Jest taki art w necie: https://medium.com...

źródło: comment_rUem87b9ocAYoYRwXgUHHB8uuo9FgFft.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bmLq: możesz mieć kilka mniejszych smart komponentów, albo dyrektyw, nie musi być jednego dużego. Ale komponenty prezentacyjne łatwiej jest reużywać lub zmieniać ich użycie.
  • Odpowiedz
@bmLq: Też nie jestem do końca przekonany do tego typu zaleceń i staram się ich sztywno nie trzymać, bo to najgorsze co można zrobić. A już takie przemądrzałe artykuły pokazujące jedyną słuszną drogę to puentuję śmiechem.
  • Odpowiedz
Cześć,
Aktualnie jestem studentem informatyki oraz absolwentem filologii angielskiej. Dostałem się na swój pierwszy staż na którym pracuje jako front-end developer w technologii sap fiori i sapui5. Aktualnie zastanawiam się nad sensem studiowania dziennego. Problem jest taki, że jestem na inżynierce i mimo, że z matematyką sobie radzę tak fizyka mnie przerasta. Chciałbym zrezygnować ze studiów, i od przyszłego roku zacząć licencjat z informatyki. Jednak zastanawiam się czy w moim przypadku warto
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Langustas: Na studiach i w pracy uczą różnych rzeczy. Zatem: stracisz dużo wiedzy; trudno porównywać gdzie się więcej nauczysz, na dłuższą metę pewnie w pracy; studia nic ci nie dadzą w pracy jako frontendowiec
  • Odpowiedz
Jak połączyć ideę modułowości (każdy moduł ma w swoim zakresie zmienne, na których pracuje) z kwestią zmiennych, na których pracuje kilka modułów? W każdym takim module deklarować tę samą zmienną? No bo globalne zmienne są sprzeczne z webpackiem.

Przykład:
Załóżmy, że const div = document.querySelector('div'), a ja mam cztery różne funkcje (moduły), które zmieniają pozycję diva o 100px w określonym kierunku: divToTop(), divToBottom(), divToLeft() i divToRight().

W każdej funkcji deklarować diva? Jasne, można zrobić moduł
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunaexoriens: jeden kawałek trzyma diva i jest odpowiedzialny za jego wygląd, a odczytuje dane z kilku innych na podstawie których to robi.

I te dane które on zbiera, to nie pozycja div, ale inne, za które te kawałki są odpowiedzialne (np.czy użytkownik jest zalogowany)
  • Odpowiedz
@getin: zależy od projektu

powodzenia ze spaghetti code podczas tworzenia wielkiego dashboardu albo innego rozbudowanego webappa za pomocą jquery ;)
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuję kogoś ogarniętego z #angular #programowanie #frontend

Mam formularz z polem FormArray, który zawiera dynamicznie przydzielane FormControl (czyli w sumie tablice FormControl):
Jak powiązać input w html z danym FormControl? Zaznaczam, że nie ma tutaj nazwy tego pola (nazwę ma tylko tablica)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #javascript #angular #frontend
Mirki pomóżta bo nie mam już pomysłu.. chodzi o to, żeby po przeładowaniu danych widok daterangepickera również się odświeżał - obecnie trzyma on "w pamięci" poprzednio zaznaczony przedział a powinien go po prostu usunąć i zostawić zaznaczony tylko nowy. Nie chcę powielać pytania, które zadałem na stackoverflow dlatego podam link tutaj
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam nastepujacy szablon (patrz zalacznik) ktore jest juz zakodowany w #css #html teraz chcial bym zeby zostal on przepisany/przystosowany w #vuejs Jest tutaj ktos na tyle zaawansowany w #programowanie #frontend aby byl w stanie ocenic ilosc potrzebnej na to pracy? jest to kwestia tygodnia? dwoch tygodni czy tez paru dni?
kony11 - Witam, mam nastepujacy szablon (patrz zalacznik) ktore jest juz zakodowany w...

źródło: comment_a7kIayVux8PxR7Bx1pfJN3HmDR3cusgX.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kony11: ale nawet nie sprecyzowałeś konkretnie co ma zostać zrobione. Masz html/css? Super, ale ktoś ma to tylko wrzucić statyczne do vue? Podpiąć pod jakieś api? Jak tylko statyczne wrzucenie do vue z rozbiciem na komponenty itd. to pewnie około 1 roboczodzień. Jak z podpięciem do API w zależności od jego ułomności to już pewnie z 2 dni co najmniej.
  • Odpowiedz
@kony11: "dostalem informacje ze ma byc landing przerobiony pod Vue" - to trochę mało informacji, jak na zlecanie tego programiście. :) Odpowiedz sobie na pytania: Po co ma być przerobiony? Jaki jest cel? I takie zadanie dajcie programiście.
  • Odpowiedz
Jak dostajecie zadanie/zadania rekrutacyjne online to korzystacie z google przy ich zrobieniu czy lecicie tylko z głowy? Jeśli korzystacie to w jakim stopniu?

#programowanie #frontend
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#63 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach