E ktoś wie jak zrobic iframe'y (te z yt) w flexboxie responsive? Cośtam próbowałem ale te rozwiązania chyba nie są przeznaczone na flexboxa bo jak to robiłem to mi wszystko znikało.

#webdev #frontend #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko to co robisz tworzy sie do dynamicznego przypisywania, tj przypisze zdarzenie click do obiektow, ktore pozniej tez powstana w body za pomoca jquery. Stara metoda to live lub delegate.
  • Odpowiedz
@JarJobs_com: Feature request!
Jak dajecie linki do medium, gdzie jest content premium, to znaczajcie to jakoś. Nie każdy ma premium, plus nie każdy ma ochotę na marnowanie 3 artów za darmo na coś, czego nie do końca chce przeczytać.
Dzięki!
  • Odpowiedz
#65 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mogę sobie jakoś podmieniać/edytować pliki .js na stronach i podglądać zmiany lokalnie? Bo wiem że mogę podejrzeć pliki.js, pytanie czy jest jakas mozliwosc zeby wprowadzic w nich zmiany i obserwować jak to wplynelo na dzialanie
#pytanie #it #frontend
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam następujący problem, czy może mnie ktoś nakierować. Przykładowy kod: https://codepen.io/Vizardss/pen/oJQLJJ Potrzebuje, aby po najeździe na zdjęcie pokazało się u dołu zdjęcie powiększone wraz z ukrytym tekstem, większość zrobiłem, jednakże 1 zdjęcie ucina, jak zrobić aby cały box został wyświetlony prawidłowo. Uprzedzam, że nie mogę zwiększyć szerokości ".container", ani usunąć właściwości overflow:hidden z ".container".
#frontend #naukaprogramowania #programowanie #css
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To pewnie będzie słabe ale... kodziłem sobie radośnie projekt w Angular+Express, no i wszytko było fajnie dopóki nie musiałem tego uruchomić na innym serwerze. Problem mam z Expressem. Projekt kompiluje przez "tsc", mam tworzony katalog "dist". Podczas uruchomienia na drugim serwerze wywala błąd że brakuje modułu Expressa. Myślałem że zależności zostaną jakoś "statycznie" dołączone do builda projektu. Muszę instalować npm-em zależności na tym drugim serwerze? Mam tam prawa tylko do swojego katalogu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nunczako: zbudowałeś prawdopodobnie tylko projekt Angularowy.

Generalnie to powinieneś raczej przenieść wszystkie pliki źródłowe na serwer docelowy, tam zrobić npm / yarn install i npm / yarn build (czy tam w tym przypadku wykorzystać do tego to tsc czymkolwiek to jest).
  • Odpowiedz
Dlaczego programiści traktują wyniki pracy projektantów jak sugestie? Mam wrażenie, że pracują z projektem na oko: niedokładne odwzorowanie kolorów, niezgadzające się odległości, ikony skądś, a nie z projektu itd. A nuż klient nie zauważy. Potem są oburzeni czepianiem się o takie szczegóły.

#programowanie #frontend #praca #it #zalesie #projektowanie #ux #ui
V.....z - Dlaczego programiści traktują wyniki pracy projektantów jak sugestie? Mam w...

źródło: comment_ZaPLvoMwwMgng2UzDedZ85bA5nVq4jtQ.gif

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vitz: jeśli programujesz korzystając z gotowych (lub głupio napisanych) bibliotek to często okazuje się, że zrobienie drobnych poprawek typu 3px szerokości zamiast 4px zamuje od cholery czasu a efekt jest żaden. Po 8 godzinach walki przychodzi PM a ty mu mówisz że zmieniłeś margines w trzech miejscach i poprawiłeś wycentrowanie jakiegoś przycisku - trochę przykre... Rozumiem, że godzi w psychikę grafika/ux'a, ale dla deva zwykle logika jest ważniejsza od wyglądu.
  • Odpowiedz
Kiedyś gdzieś natknąłem się na stronę gdzie były pokazane różne strony internetowe i był tam też ranking, która najładniejsza itp. Fajna strona do inspiracji. Ktoś wie co to za stronka była?
#frontend #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[Angular 7]
Cześć!
Czy ktoś z vipoku spotkał się z rozwiązaniem "Adnotacji" - tj. zaznaczania na stronie kawałka tekstu lub fragmentu obrazka (kolorem), a kolejno dodania do tego adnotacji?
W skrócie: zaznaczamy kawałek 'czegoś' na stronie i przypisujemy temu opis. Podobne rozwiązania (nie działają z Angularem):
https://kyamagu.github.io/bbox-annotator/demo.html?input=text
http://annotorious.github.io/
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Bemiks Wystarczy zwykła dyrektywa angularowa. Kwestia malowania diva - możesz sobie zobaczyć kod źródłowy który sam tutaj wsyawiles chociażby
  • Odpowiedz
Malowanie div w tych przykładach oparte jest na jQuery, a tego nie chcę importować do projektu Angulara..
Potrzebuje jakiegokolwiek punktu zaczepienia, resztę już sam dopiszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Kliknij tutaj lub obserwuj #zdalnieio, aby otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej. Zaplusj wpis, aby otrzymać powiadomienie o kolejnych ofertach ;)

Javascript
Senior Front-end Engineer (Ligo Headhunters) 20 000 - 26 000 PLN - oferta
Frontend Developer (7N) 10 880 - 14 400 PLN - oferta
Frontend Developer (SoftwareMill) 10 000 - 16 000 PLN -
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może i głupie pytanie początkującego,ale przynajmniej będę wiedział.
Po co stosować te wszystkie znaczniki jak nav,main,section,aside,footer itd.
Nie można wszystkiego robić w divach?
Nie rozumiem,licze na pomoc :)
#webdev #frontend #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WodaDoPicia: semantyka

ktoś patrzy w kod i od razu widzi, co jest czym
do tego wspomniane juz roboty czy soft dla niewidomych mają trochę łatwiej ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WodaDoPicia: ma to wspomóc czytelność strony
Są roboty czytające zawartość strony dla osób niewidomych i dzięki semantyce robot wie co jest treścią właściwą strony a co zwykłą stopką co im dużo pomaga
  • Odpowiedz
Pisałem dzisiaj egzamin E.14 i użyłem zamiast . W poleceniu jest napisane

"[...]podzał zrealizowany za pomocą znaczników sekcji[...]".

to znaczy, że mogłem użyć czy raczej z------m sprawę? Bo takto wszystko zrobiłem więc lipa by była jakbym przez to uwalił xD

niżej fotka arkusza, jest to napisane w cechach witryny
Vencite - Pisałem dzisiaj egzamin E.14 i użyłem  zamiast . W poleceniu jest napisane ...

źródło: comment_LYplCInEfxpOV7i5Uj6kEUZyhTU7O4It.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki cytat znalazłem przed chwilą:

Sekcja nie powinna być używana jako ogólny pojemnik na elementy. Jeżeli istnieje potrzeba, aby zmienić wygląd kilku następujących po sobie elementów, należy do tego użyć znacznika DIV, który w odróżnieniu od SECTION, nie niesie ze sobą żadnego znaczenia semantycznego.


Zresztą sam bym optował za divem. W ogóle uważam, że nowe znaczniki jak section, header, etc zaciemniają tylko składnię i nie wnoszą absolutnie nic ponad diva z odpowiednią
  • Odpowiedz