wpisy
Najnowsze
Archiwum
@SPESHIMEN: faj iframe'owi width i height na 100%. A następnym razem naucz się wpisywać do google "responsive iframe"
@SPESHIMEN: skopiuj sobie z https://getbootstrap.com/docs/4.2/utilities/embed/
- 1
Oferty z Krakowa :D
Front-end
• Senior Frontend Developer | WEBCON | 10000-15000
https://crossweb.pl/job/2K5eJ
• Front-end Software Engineer | Grape Up | 6500-27700
Front-end
• Senior Frontend Developer | WEBCON | 10000-15000
https://crossweb.pl/job/2K5eJ
• Front-end Software Engineer | Grape Up | 6500-27700
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mirki czy moge przypisac funkcje onclick do dwoch roznych divow? Moglby ktos dac przyklad jak to zrobic na tym przykladzie?
$("body").on('click', '.opened', function () {}
#programowanie #frontend #jquery #javascript #webdev
$("body").on('click', '.opened', function () {}
#programowanie #frontend #jquery #javascript #webdev
konto usunięte via Mikroblog+
- 1
Po przecinku dodaj druga nazwę klasy czy id
Tylko to co robisz tworzy sie do dynamicznego przypisywania, tj przypisze zdarzenie click do obiektow, ktore pozniej tez powstana w body za pomoca jquery. Stara metoda to live lub delegate.
Siema!
W sam raz do poniedziałkowej kawy, trzecie wydanie #prasowkait
▶️ Agile/SCRUM
1 ) Próbowałeś wdrożyć Agile i nie wyszło? Nie martw się, jest to bardzo łatwe. http://bit.ly/2RDGqxo
W sam raz do poniedziałkowej kawy, trzecie wydanie #prasowkait
▶️ Agile/SCRUM
1 ) Próbowałeś wdrożyć Agile i nie wyszło? Nie martw się, jest to bardzo łatwe. http://bit.ly/2RDGqxo
- 1
@JarJobs_com: Feature request!
Jak dajecie linki do medium, gdzie jest content premium, to znaczajcie to jakoś. Nie każdy ma premium, plus nie każdy ma ochotę na marnowanie 3 artów za darmo na coś, czego nie do końca chce przeczytać.
Dzięki!
Jak dajecie linki do medium, gdzie jest content premium, to znaczajcie to jakoś. Nie każdy ma premium, plus nie każdy ma ochotę na marnowanie 3 artów za darmo na coś, czego nie do końca chce przeczytać.
Dzięki!
- 15
#65 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem. Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
- 4
@WodaDoPicia: http://thestocks.im/ z tych po lewej, lub https://www.flickr.com/creativecommons/ zależnie od potrzeb licencji.
- 2
@japukamtywchodzisz: chrome persistence
- 0
@ahaw: dzięki, ogarnąłem
- 1
Cześć, mam następujący problem, czy może mnie ktoś nakierować. Przykładowy kod: https://codepen.io/Vizardss/pen/oJQLJJ Potrzebuje, aby po najeździe na zdjęcie pokazało się u dołu zdjęcie powiększone wraz z ukrytym tekstem, większość zrobiłem, jednakże 1 zdjęcie ucina, jak zrobić aby cały box został wyświetlony prawidłowo. Uprzedzam, że nie mogę zwiększyć szerokości ".container", ani usunąć właściwości overflow:hidden z ".container".
#frontend #naukaprogramowania #programowanie #css
#frontend #naukaprogramowania #programowanie #css
- 0
@jaktrwogatonawykop najedź na lewe zdjęcie
o teraz widzę, zapomniałeś chleba pokroić przed zrobieniem zdjęcia
źródło: comment_jl8Lvjl8yi4S0pVfDEEGEWoLLJtIvqQt.jpg
Pobierz- 1
To pewnie będzie słabe ale... kodziłem sobie radośnie projekt w Angular+Express, no i wszytko było fajnie dopóki nie musiałem tego uruchomić na innym serwerze. Problem mam z Expressem. Projekt kompiluje przez "tsc", mam tworzony katalog "dist". Podczas uruchomienia na drugim serwerze wywala błąd że brakuje modułu Expressa. Myślałem że zależności zostaną jakoś "statycznie" dołączone do builda projektu. Muszę instalować npm-em zależności na tym drugim serwerze? Mam tam prawa tylko do swojego katalogu
- 3
@nunczako: yyy nie
masz plik package.json?
jak na 1 serwerze dodawales zaleznosci poprzez 'npm install nazwa-paczki" to powinno sie to dodac to
masz plik package.json?
jak na 1 serwerze dodawales zaleznosci poprzez 'npm install nazwa-paczki" to powinno sie to dodac to
- 1
@nunczako: zbudowałeś prawdopodobnie tylko projekt Angularowy.
Generalnie to powinieneś raczej przenieść wszystkie pliki źródłowe na serwer docelowy, tam zrobić
Generalnie to powinieneś raczej przenieść wszystkie pliki źródłowe na serwer docelowy, tam zrobić
npm / yarn install i npm / yarn build (czy tam w tym przypadku wykorzystać do tego to tsc czymkolwiek to jest).Dlaczego programiści traktują wyniki pracy projektantów jak sugestie? Mam wrażenie, że pracują z projektem na oko: niedokładne odwzorowanie kolorów, niezgadzające się odległości, ikony skądś, a nie z projektu itd. A nuż klient nie zauważy. Potem są oburzeni czepianiem się o takie szczegóły.
#programowanie #frontend #praca #it #zalesie #projektowanie #ux #ui
#programowanie #frontend #praca #it #zalesie #projektowanie #ux #ui
źródło: comment_ZaPLvoMwwMgng2UzDedZ85bA5nVq4jtQ.gif
Pobierz- 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 83
@Vitz: jeśli programujesz korzystając z gotowych (lub głupio napisanych) bibliotek to często okazuje się, że zrobienie drobnych poprawek typu 3px szerokości zamiast 4px zamuje od cholery czasu a efekt jest żaden. Po 8 godzinach walki przychodzi PM a ty mu mówisz że zmieniłeś margines w trzech miejscach i poprawiłeś wycentrowanie jakiegoś przycisku - trochę przykre... Rozumiem, że godzi w psychikę grafika/ux'a, ale dla deva zwykle logika jest ważniejsza od wyglądu.
- 0
- 1
Lista ofert frontend :D
Wrocław
• Front-end Developer | intive
https://crossweb.pl/job/Ru5Jd
• Principal Front-end Engineer | intive
Wrocław
• Front-end Developer | intive
https://crossweb.pl/job/Ru5Jd
• Principal Front-end Engineer | intive
- 15
- 1
[Angular 7]
Cześć!
Czy ktoś z vipoku spotkał się z rozwiązaniem "Adnotacji" - tj. zaznaczania na stronie kawałka tekstu lub fragmentu obrazka (kolorem), a kolejno dodania do tego adnotacji?
W skrócie: zaznaczamy kawałek 'czegoś' na stronie i przypisujemy temu opis. Podobne rozwiązania (nie działają z Angularem):
https://kyamagu.github.io/bbox-annotator/demo.html?input=text
http://annotorious.github.io/
Cześć!
Czy ktoś z vipoku spotkał się z rozwiązaniem "Adnotacji" - tj. zaznaczania na stronie kawałka tekstu lub fragmentu obrazka (kolorem), a kolejno dodania do tego adnotacji?
W skrócie: zaznaczamy kawałek 'czegoś' na stronie i przypisujemy temu opis. Podobne rozwiązania (nie działają z Angularem):
https://kyamagu.github.io/bbox-annotator/demo.html?input=text
http://annotorious.github.io/
@Bemiks Wystarczy zwykła dyrektywa angularowa. Kwestia malowania diva - możesz sobie zobaczyć kod źródłowy który sam tutaj wsyawiles chociażby
- 0
Malowanie div w tych przykładach oparte jest na jQuery, a tego nie chcę importować do projektu Angulara..
Potrzebuje jakiegokolwiek punktu zaczepienia, resztę już sam dopiszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Potrzebuje jakiegokolwiek punktu zaczepienia, resztę już sam dopiszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kliknij tutaj lub obserwuj #zdalnieio, aby otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej. Zaplusj wpis, aby otrzymać powiadomienie o kolejnych ofertach ;)
Javascript
Senior Front-end Engineer (Ligo Headhunters) 20 000 - 26 000 PLN - oferta
Frontend Developer (7N) 10 880 - 14 400 PLN - oferta
Frontend Developer (SoftwareMill) 10 000 - 16 000 PLN -
Javascript
Senior Front-end Engineer (Ligo Headhunters) 20 000 - 26 000 PLN - oferta
Frontend Developer (7N) 10 880 - 14 400 PLN - oferta
Frontend Developer (SoftwareMill) 10 000 - 16 000 PLN -
- 0
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (9)
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Może i głupie pytanie początkującego,ale przynajmniej będę wiedział.
Po co stosować te wszystkie znaczniki jak nav,main,section,aside,footer itd.
Nie można wszystkiego robić w divach?
Nie rozumiem,licze na pomoc :)
#webdev #frontend #informatyka
Po co stosować te wszystkie znaczniki jak nav,main,section,aside,footer itd.
Nie można wszystkiego robić w divach?
Nie rozumiem,licze na pomoc :)
#webdev #frontend #informatyka
- 10
@WodaDoPicia: semantyka
ktoś patrzy w kod i od razu widzi, co jest czym
do tego wspomniane juz roboty czy soft dla niewidomych mają trochę łatwiej ;)
ktoś patrzy w kod i od razu widzi, co jest czym
do tego wspomniane juz roboty czy soft dla niewidomych mają trochę łatwiej ;)
@WodaDoPicia: ma to wspomóc czytelność strony
Są roboty czytające zawartość strony dla osób niewidomych i dzięki semantyce robot wie co jest treścią właściwą strony a co zwykłą stopką co im dużo pomaga
Są roboty czytające zawartość strony dla osób niewidomych i dzięki semantyce robot wie co jest treścią właściwą strony a co zwykłą stopką co im dużo pomaga
- 1
Pisałem dzisiaj egzamin E.14 i użyłem zamiast . W poleceniu jest napisane
to znaczy, że mogłem użyć czy raczej z------m sprawę? Bo takto wszystko zrobiłem więc lipa by była jakbym przez to uwalił xD
niżej fotka arkusza, jest to napisane w cechach witryny
"[...]podzał zrealizowany za pomocą znaczników sekcji[...]".
to znaczy, że mogłem użyć czy raczej z------m sprawę? Bo takto wszystko zrobiłem więc lipa by była jakbym przez to uwalił xD
niżej fotka arkusza, jest to napisane w cechach witryny
źródło: comment_LYplCInEfxpOV7i5Uj6kEUZyhTU7O4It.jpg
Pobierz- 2
Taki cytat znalazłem przed chwilą:
Zresztą sam bym optował za divem. W ogóle uważam, że nowe znaczniki jak section, header, etc zaciemniają tylko składnię i nie wnoszą absolutnie nic ponad diva z odpowiednią
Sekcja nie powinna być używana jako ogólny pojemnik na elementy. Jeżeli istnieje potrzeba, aby zmienić wygląd kilku następujących po sobie elementów, należy do tego użyć znacznika DIV, który w odróżnieniu od SECTION, nie niesie ze sobą żadnego znaczenia semantycznego.
Zresztą sam bym optował za divem. W ogóle uważam, że nowe znaczniki jak section, header, etc zaciemniają tylko składnię i nie wnoszą absolutnie nic ponad diva z odpowiednią
@Vencite: Pytałem nauczycieli w szkole i powiedzieli, że też jest znacznikiem sekcji, więc jest dobrze. Sam tego użyłem jak i wszyscy w mojej klasie z resztą.




























Front-end
• Front-end Developer | intive
https://crossweb.pl/job/Ru5Jd
• Principal Front-end Engineer | intive