W jaki sposób najczęściej rozwiązywane są kwestie takie jak odświeżanie strony? W sensie np. mam otwarty wykop na drugim monitorze - i bez reloadu strony ani żadnej akcji, widzę że przychodzą powiadomienia - to samo na fb. W jaki sposób jest to robione? Bo jeśli chodzi o takie odświeżanie jak np. jakaś tabela - wykres - no to raczej setInterval / debounce(). Ale takie powiadomienia itp, to raczej muszą iść z bazy?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

◢ #unknownews

Cześć! mamy czwartek, więc wrzucam świeże zestawienie subiektywnie najlepszych znalezisk z sieci.

Zerknij przy okazji do komentarzy, bo tam jest jeszcze jeden bonus ode mnie.


1) Gra online w której jesteś programem szeregującym zadania w komputerze (tzw. scheduler), a Twoim celem jest zawieszenie aplikacji
imlmpe - ◢ #unknownews ◣

 Cześć! mamy czwartek, więc wrzucam świeże zestawienie sub...

źródło: comment_nFG9eE48E0AdC4XkJLrHXf58UKk5wOXK.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spis wszystkich udostępnionych do tej pory linków dla Patronów.

Oczywiście nadal musisz być patronem aby je zobaczyć, ale przynajmniej:
1) Gdy nim jesteś, nie musisz przekopywać się przez dziesiątki wydań newsów aby odnaleźć takie linki
2) Gdy zastanawiasz się czy zostać patronem, widzisz do czego zyskujesz natychmiastowy dostęp

Spis
imlmpe - Spis wszystkich udostępnionych do tej pory linków dla Patronów.

Oczywiści...

źródło: comment_Sd3fswjYzUgrsu9zcCcgTl33BZMzlJv4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@imlmpe: z tym ipadem to jakaś porażka, firma apple robi ładny upośledzony komputer, gość próbuje dostosować swój workflow do tego i w rezultacie robi wszystko naokoło z utrudnieniami () no genialna wręcz symbioza twórcy, produktu i konsumenta
  • Odpowiedz
Macie jakiś poprawny wzorzec tworzenia hamburger menu? w sensie ikonka -> klikasz -> wysuwa sie menu boczne. Testowałam to ogólnie na różne sposoby, np checkboxem, przypisywanie klas za pomoca js, jakieś biblioteki, ale nie nasyca mnie to zupełnie. Mam wrażenie, że jest nieoptymalne, większość rozwiązań z netu wygląda na typowe januszostwo, kombinowanie.
Aktualnie przy developmencie apek po prostu bierzemy gotowe nawigacje z frameworka css, jaki nam sie trafi w projekcie, ale uważam
o.....e - Macie jakiś poprawny wzorzec tworzenia hamburger menu? w sensie ikonka -> k...

źródło: comment_pzLWXGYi6XoUYhBeiXaUBXYhIU8h9nf6.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie znalazłam bardzo fajny sposób, a przynajmniej mi się podoba i jest chyba elegancki.


@oruacie: ohydny, otwieranie/zamykanie menu zostaje w historii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
był o tym w miarę smieszny wątek w serialu "Silicon Valley", ale na poważnie dla funu możesz się pobawić z jakimiś algorytmami klasyfikacji. Zawsze to coś innego niż zazwyczaj w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakiś kursik o cięciu szablonów psd to html? Nie do końca rozumiem po co to się robi, skoro prawie wszystko można w css'ie ale często ludzie tego wymagają ;v
#webdev #frontend
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WodaDoPicia: a skąd byś wiedział jak rozkłada się grid, jakie są odległości, jakie są kolory, jak się mają poszczególne state'y np. hover na buttonie itd.? Psd to html nie oznacza żeby wycinać co popadnie tylko masz wszystkimi dostępnymi siłami i zasobami zrobić to samo ale "interaktywne". A to czy Ty sobie powycinasz obrazki buttonów na sztywno czy zrobisz w cssie to już Twoja wola z czego oczywiście "poprawnym" sposobem jest
  • Odpowiedz
jaka polecacie domene? Chce postawić swoją pierwszą strone internetową i szukam swojej pierwszej domeny #webdev #frontend. Druga sprawa jak powinna wyglądać wizytowa? ImieNazwisko.pl czy NazwiskoImie.pl ?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #frontend #css
Cześć potrzebuję waszej pomocy.
Chciałbym wrzucić do Reacta model 3D, który będzie mi się rotować w CSS.
Mam już plik .glb (ze szczątkowych informacji wyczytałem, że FB z tego korzysta), podstawowy to gtfl, kompletnie nie znam się na modelowaniu. Chcę tylko wyświetlić kulkę, którą będę mógł za pomocą CSS i Jsa obracać.
Ktoś, coś?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karzual:
Z tego co widzę to już bardziej pod game dev podchodzi, zabawa kamerą, światłem i innymi rzeczami.
W dodatku nie ma za dużo materiałów, jeśli chodzi o Reacta.
Może masz jakiś pomysł jak wkleić zdjęcie Ziemi i je rotować jakoś? Bo w sumie mi tylko na tym mi zależy.
  • Odpowiedz