ja sam klepie nawet oddzielne frameworki dla każdego klienta, sam składam serwer i osobiście jadę do NASK wykupić domenę, czasami nawet podjeżdżam do klienta i sprawdzam czy zamknął okno wieczorem, bo nocami nadal zimno, zapraszam serdecznie

"człowiek, któremu zależy"
  • Odpowiedz
@Ekspert_z_NASA: serio. Dziś jest juz tyle narzedzi do szybkiego klejenia strony, gridy sridy i inne cuda, że dopisanie zazwyczaj tych kilku dupereli czy drobnych zmian w powtarzalnych komponentach nie jest wielkim wyzwaniem.

A jak cos jest dizajnerskie i nowatorskie to i tak gotowca nie znajdziesz i musisz to zrobic od podstaw.
  • Odpowiedz
Zestawienie pracy zdalnej na ten tydzień. Zaplusuj pierwszy komentarz lub obserwuj #zdalnieio, aby otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach :)

Javascript
Frontend Engineer (Shortlist) 7 000 - 16 000 PLN - oferta
Javascript Developer (MeWe) 4 000 - 5 000 USD - oferta
Frontend Engineer (SellerCrowd) 4 000 - 5 000 USD -
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć i czołem!
Mirki czy jest jakaś szansa, że da się wytestować stronę internetową na telefonie bez aktualnego wstawiania jej na hosting?
Chodzi mi o jakiś serwer lokalny który działa po wifi i przez np IP mogę się połączyć z hostingiem komputera?
Próbowałem paru ale za każdym razem na telefonie mi wywalało, że podana strona nie istnieje.
System: MacOS

#frontend #stronywww
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StarszyAspirantLudzik: jeśli wystawiasz ja pod localhost, to dowiedz się jakie masz lokalne ip i wklej razem z portem na telefonie.

Jeśli to jest nip. docker i jakiś adres dev, to możesz dodać ten adres do hostów na telefonie z ip lokalnym Twojego kompa, to powinno zadziałać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej mirki, ostatnio mam zajawkę na #frontend i uczę się namiętnie, zbliża się czas wyboru tematu pracy inżynierskiej. Wiem, że zwykła stronka to za mało, poza tym głupio mi by było taką samą stronkę oddawać. Na razie ogarniam jedynie HTML i CSS, coś tam w JavaScripcie robiłem, ale można powiedzieć że będę się uczył od zera. Mam w planach naukę Reacta, stąd pomysł że może zrobię jakąś aplikacje webową i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cherrz: zależy, co Twoja apka będzie robić ;)
a zamiast stawiać własny backend możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, jakiegoś istniejącego api albo baas jak firebase, mongodb stitch czy wiele innych ;)

mozesz tez postawic prosty serwerek w node ;)
  • Odpowiedz
#frontend
Czego użyć, żeby np wyświetlić model stadionu piłkarskiego i po najechaniu na daną trybunę wyświetliła się cena?
Coś w stylu jQuerowego Mapify. Szukam rozwiązania ogólnego lub dla #vuejs
#programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olekturbo
1. Mapujesz obrazek o odpowiednie elementy które chcesz mieć klikalne (np: https://www.image-map.net/)
2. Tworzysz sobie markupy (przezroczysty obrazek wielkości bazowego ale z markupem (obrazek z ceną) w odpowiednim miejscu) dla zaznaczonych elementów
3. Piszesz kawałek kodu JS (w oparciu o atrybut data) który po najechaniu na map-area pokaże Ci markup
4. Dodajesz plugin (np: https://github.com/davidjbradshaw/image-map-resizer), który automatycznie przeliczy Ci wygenerowane punkty po zmianie wielkości obrazka (pod RWD)
  • Odpowiedz
Chciałem sobie ogarnąć SASS. Ściągnąłem kompilator Koala. Problem w tym, że zawsze jest jakiś błąd... Jak nie UTF-8 mimo, że pliki zapisuje właśnie na UTF-8. To przy kompilowaniu pokazuje error przy linijce 137 mimo że linijek kodu mam z 4. Nie wiem w czy dokładnie problem... Pomoże ktoś? Albo polecicie jakis darmowy kompilator?

#css #sass #frontend
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam serdecznie! Jestem Tomek, i mam kilka pytan dot. #webdesign , #frontend , #webdev , #js , #programowanie i nie tylko :).
Mamy rok 2019, ostatnia moja stycznosc ze strona internetowa, od stronu kodu zrodlowego, byla okolo 10 lat temu, a od tego czasu pozmienialo sie mnostwo :). W internecie jest kilka zrodel wiedzy, dot. webdevu, i wszystko aktualne na swoj sposob, ale
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Do jakiego poziomu zapoznac sie z CSS, przed pojsciem dalej? Sa jakies terminy jak SASS czy LESS, sa tez CSS Gridy, rozumiem ze to jest wazne?


@Alteraktywnie: Ważne. Ale to nie podchodź do nauki webdev książkowo, rozdziałami. Tu trzeba iść równolegle, poznawać na bieżąco to, czego potrzebujesz. W przeciwnym razie utoniesz w masie wiedzy, której aktualnie nie potrzebujesz, a jak będziesz potrzebował to już będzie przestarzała, albo zapomnisz jak z
  • Odpowiedz
@Alteraktywnie: Miałem podobną przerwę, zatrzymałem się przed wejściem jQuery, a wróciłem 3 lata temu. Generalnie, to granica między frontem, a backendem jest dzisiaj mocno zarysowana więc warto się skupić na początku na jednej z dróg. Imho niewielu jest dobrych full stack developerów i przy ogromie technologii ciężko poznać wszystkie zagadnienia i niuanse na zadowalającym poziomie.

1. Ogarnij sobie jakiś tutorial i przypomnij wiedzę. Obczaj sobie layout oparty na flexbox'ie i stosunkowo
  • Odpowiedz
@bonaventure: ahh, to wybacz :) No ale podsumowując, jedyną poprawną wymową Vue jest "wju" i jak powiesz tak jak na wstępie to możesz w ogóle nie być zrozumianym. Lepiej trzymać się "wju" :)
  • Odpowiedz
@chiken: skoro to boostrap to może zrób dwa divy md-6 w lewym umieść napis napis i kwadrat następnie w prawym kwadrat i napis. W lewym div wyrównanie do prawej a w prawym div wyrównanie do lewej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak osiągnąć efekt chowanej górnej belki na stronie? Coś jak w chrome na androida ze ukrywa się przy scrollu w dół i wyjeżdża od razu po scrollu w górę?

Jak sie nazywa ten efekt? Da się to osiągnąć bez ciągłego przesuwania tej belki w JS? #webdev #css #frontend
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #webdev #programowanie #frontend i #react , z tego kawałka kodu (dokładnie to konsola wskazuje na metodę fetchData) dostaję taki błąd: "Unhandled Rejection (SyntaxError): Unexpected end of JSON input". Nie ruszałem tego projektu od paru tygodni, ale od ostatniego razu niczego nie zmieniałem i teraz nagle, jak tylko próbowałem otworzyć, to sie okazało, że cholerstwo przestało działac ( ͡° ʖ̯ ͡
g.....n - Mirki z #webdev #programowanie #frontend i #react , z tego kawałka kodu (do...

źródło: comment_wzwA5Fk5JB1o1E6yjeLvigm6nete1S4N.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imlmpe: sickbeard jest już prawie nie rozwijany. Lepiej używać Sonarr i Radarr które maja już całkiem fajna automatykę dodatkowo udostępniają kalendarze i całuje fajnie narzędzia. Couchpotato dalej daje radę choć jak mówiłem Radarr wchodzi mocno. Jako pobieraki - to sabnzb dalej choć z tego zaczyna się kombajn robić wiec w przypadku oldschool nntp używać nzbGet.
  • Odpowiedz