#excel
Mirki potrzeba mi pomocy. Potrzebuję w ciągu tekstowym znaleźć numer pozycji dla kolejnych wystąpień tego samego znaku, przykładowo:

7'*123+5'*2341+23'*3543+1'*453

Z powyższej komórki chciałbym wypisać sobie numer pozycji dla każdego z plusów. Jest na to jakaś prosta metoda?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kolejne pytanie z tematu #macos ;). Jak otworzyć plik z rozszerzeniem dat w #excel na Macu? W MS Windows było to proste, otwierałem katalog z plikami, zaznaczałem, że chcę inne pliki, wybierałem dat i wczytywał. Na macOS widzi, że pliki dat są ale nie mogę ich zaznaczyć. Oczywiście można wcześniej zmienić rozszerzenie na txt i wczytuje tylko, że nie chce mi się zmieniać za każdym razem rozszerzeń
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: Przy takich ustawieniach można otworzyć plik bezpośrednio na niego klikając i faktycznie otwiera się w excelu nie pojawiają się opcje wyboru czym np kolumny były dzielone i w konsekwencji ale jak jest więcej niż jedna kolumna to dane nie są podzielone na komórki:/... Natomiast próba otwarcia przez excela wygląda niezmiennie tak samo jak opisałem na początku:/
  • Odpowiedz
Mirki pomocy bo się popłacze. Musze do excela wklepać 5 warunków typu. Jeśli AB-C# (Ten # to cyfra ale musze pominąć to w warunkowaniu i chce żeby brało tylko te 3 litery) to jest w szkole, Jeśli DE-F# To jest w kościele i tak 3 razy. Jak to zrobić? Walczę z warunkiem ale kurka no nie chce mi tego zrobić albo ja jestem upośledzony.
#excel #informatyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

da się w łatwy sposób skopiować formatowanie jednego wykresu do innych? chodzi mi tylko o wzgląd wizualny bo nie chce mi się przeklikiwać wszystkiego #excel
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu jakis expert od excela? Mam taki problem ze mam dwie komórki, ktore mają jakąś liczbę np komórka 1: 125,456 komórka 2: 452,700 Do rzeczy, potrzebuje wartości z tych dwoch komórek w jednej tylko zeby byly przedzielone znakiem "/", dlatego zrobilem A1&"/"&A2 ale w efekcie dostaję 125,456/452,7 - ucina mi zera na koncu, które potrzebuję, jak temu zaradzić? #excel #programowanie #informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki z #excel i #vba, niejednokrotnie mi już pomogliście więc znów się zwracam z prośbą o porade.
Mam znaleźć pierwsza pusta komorke w kolumnie A, nastepnie wszystko od tej komorki na prawo i w dół wyczyścić z danych (wlacznie z ta komorka).

Sposób na znalezienie pustej komorki to
If Range("A1").Value = "" Then
kokson - Mirki z #excel i #vba, niejednokrotnie mi już pomogliście więc znów się zwra...

źródło: comment_16186999254hqQg2nG9JfmBV4tw7Q0iF.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób dodać tę funkcję STOCK w zakładce Data w Excelu? Mam Excela 365, który jest wymagany, ale za nic nie wiem jak to zrobić, bo nie mam tego w zakładce Data. #excel #office365
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki polećcie mi jakiś kurs Excella dla osoby początkującej, poziom studenta czyli podstawowa obsługa plus trochę bardziej zaawansowanych rzeczy ale fajnie było by wszystko ogarnąć od podstaw i wylądować finalnie na poziomie średnio-zaawansowanym, może bez pisania makr ale już jakieś wodotryski fajnie by ogarniać. W internecie jest ich tyle, że ciężko coś wybrać konkretnego.. #excel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Arkusz2.Range ("A".....
A co do wersji to nie jestem pewien ale jakaś nowsza. Nie mam teraz jak sprawdzić chwilowo
  • Odpowiedz
@rastowy: jak tak patrzę na ten banalny kod, to nie za bardzo mam pomysł, czemu nie chce działać. Czy Excel jest w wersji polskiej? Nawet to nie powinno mieć znaczenia. Być może zrzut ekranu z całym edytorem VBA w momencie jak błąd się pojawia mógłby coś wyjaśnić
  • Odpowiedz
  • 0
Szukam jakiegoś prostego narzędzia do zarządzania taskami w #logistyka
Coś żebym mógł sobie odznaczać kolejne etapy danego procesu. Przydałaby się też opcja przypominania by zrobić coś w danym terminie. #excel nie zdał egzaminu, w natłoku zleceń nie nadążam by wszystko wklepywać

#spedycja #zarzadzanieczasem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zacząć kontrolować wydatki ze swoją różową, bo stwierdziliśmy że za dużo wydajemy. Nie mamy aktualnie żadnego laptopa ani nic w tym stylu, tylko smartfony. Da radę stworzyć jakąś tabelkę w excelu (lub jakaś podróba excela) z którą będę się mógł łączyć ja i różowa przez internet, nawet jednocześnie i tam wypisywać sobie w tabelki wydatki itd? Jak da radę to najprościej rozwiązać?


#excel #finanse #ekonomia
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: Google Sheets Fajna sprawa, działa na każdym urządzeniu, pozwala edytować plik przez upoważnione przez Ciebie osoby. No i widać każdą edycje na bieżąco. Jak kupisz kompa lub lapka też będziesz miał do tego dostęp bo to przez konto google się łączy.
  • Odpowiedz
@RymMajster: przede wszystkim, to przestań wstawiać liczby w cudzysłów :)

=JEŻELI(O67>2,5;LOS.ZAKR(75;96);LOS.ZAKR(50;75))

formuła LOS.ZAKR generuje losową LICZBĘ z podanego zakresu, a jak dajesz granice zakresu w cudzysłowach, to excel to odczytuje jak wartość tekstową i nie jest w stanie rozpoznać granicy. analogicznie dla testu logicznego
  • Odpowiedz
#hr #excel #praca #studbaza #korposwiat co rozumienie jako podstawowa/średnia/dobra/ biegła znajomość np excela
jak w cv mam zaawansowana znajomość ms excel to do której kategorii wpisać w formularzu pracodawcy? do dobrej czy biegłej?
Potrafię korzystać z wielu zaawansowanych funkcji, tworzyć proste dashboardy w excelu i (w power bi), korzystać z power query, solvera, formatowania warunkowego, filtrowania zaawansowanego, tabel przestawnych i wiele innych.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HerbacianyLolek: wymieniłeś kilka funkcji, które znasz i określasz jako "zaawansowane". Formatowanie warunkowe, tabela przestawna czy filtrowanie zaawansowane (wbrew nazwie) raczej do tej kategorii nie należą. Pytanie podstawowe - czy te funkcje znasz, czy posługujesz się nimi biegle? To z pewnością będzie w stanie szybko ustalić osoba przeprowadzająca rekrutację.
  • Odpowiedz
@HerbacianyLolek:
1. Oczywiście najłatwiej wyświetlić równanie linii trendu na wykresie, ale czasem to równanie jest potrzebne do dalszych obliczeń i przepisywanie z wykresu nie jest rozwiązaniem optymalnym, zwłaszcza, że
a) współczynniki wielomianu dowolnego stopnia (również inne typy linii trendu) można wyliczyć za pomocą pojedynczej formuły (REGLINP/LINEST).
b) solver + znajomość metody najmniejszych kwadratów + metoda GRG
2. Tu też wystarczy bardzo popularna formuła - PODAJ.POZYCJĘ/MATCH + zakres warunków z pustym
  • Odpowiedz