Mam kolejne pytanie z tematu #macos ;). Jak otworzyć plik z rozszerzeniem dat w #excel na Macu? W MS Windows było to proste, otwierałem katalog z plikami, zaznaczałem, że chcę inne pliki, wybierałem dat i wczytywał. Na macOS widzi, że pliki dat są ale nie mogę ich zaznaczyć. Oczywiście można wcześniej zmienić rozszerzenie na txt i wczytuje tylko, że nie chce mi się zmieniać za każdym razem rozszerzeń
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
- 0
@thority: Przy takich ustawieniach można otworzyć plik bezpośrednio na niego klikając i faktycznie otwiera się w excelu nie pojawiają się opcje wyboru czym np kolumny były dzielone i w konsekwencji ale jak jest więcej niż jedna kolumna to dane nie są podzielone na komórki:/... Natomiast próba otwarcia przez excela wygląda niezmiennie tak samo jak opisałem na początku:/
- 21
- 0
Mirki pomocy bo się popłacze. Musze do excela wklepać 5 warunków typu. Jeśli AB-C# (Ten # to cyfra ale musze pominąć to w warunkowaniu i chce żeby brało tylko te 3 litery) to jest w szkole, Jeśli DE-F# To jest w kościele i tak 3 razy. Jak to zrobić? Walczę z warunkiem ale kurka no nie chce mi tego zrobić albo ja jestem upośledzony.
#excel #informatyka
#excel #informatyka
Jak to zrobic aby nie zaokrąglało danych na osi x? Tak żeby było widać nawet najmniejszą jednostke.
#excel
#excel
źródło: comment_1619024330N8Nr5AQTVTFUupFA7hKJ8U.jpg
PobierzMiraski, potrzebuje Waszej pomocy. Chce przez VBA usunac wiersze ktore nie posiadaja wyniku funkcji. Funkcja to srednia z zakresu D33:I33, a potrzebuje zostawic tylko te wiersze w ktorych jest wynik procentowy.
#excel
#excel
źródło: comment_1619019916tmQ8xuDs2ds0ckJg1I8LuW.jpg
Pobierz- 1
- 0
@Galvay: Dzieki Ci, dziala :)
da się w łatwy sposób skopiować formatowanie jednego wykresu do innych? chodzi mi tylko o wzgląd wizualny bo nie chce mi się przeklikiwać wszystkiego #excel
22
Poszukiwany mistrz matematyki i obliczeń linearnych :)

Poszukuję odpowiedzi na problem matematyczny związany z wyliczeniami odpadów - excel, skrypt, program, strona, cokolwiek!
z- 31
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Jest tu jakis expert od excela? Mam taki problem ze mam dwie komórki, ktore mają jakąś liczbę np komórka 1: 125,456 komórka 2: 452,700 Do rzeczy, potrzebuje wartości z tych dwoch komórek w jednej tylko zeby byly przedzielone znakiem "/", dlatego zrobilem A1&"/"&A2 ale w efekcie dostaję 125,456/452,7 - ucina mi zera na koncu, które potrzebuję, jak temu zaradzić? #excel #programowanie #informatyka
@pokaczw:
=TEKST(A1;"0,000")&"/"&TEKST(B1;"0,000")- 1
@DwaNiedzwiedzie: no Pan to jednak fachowiec jest, chylę czoło, dzieki!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LucaJune Ale jak za free, masz to robić poza godzinami pracy?
@PanNieznanypl: złodziej i oszust...
@LucaJune: normalnie poducz gościa, co Ci szkodzi? On i tak prędzej czy później to ogarnie, a sobie zepsujesz opinię ¯\_(ツ)_/¯
@LucaJune: normalnie poducz gościa, co Ci szkodzi? On i tak prędzej czy później to ogarnie, a sobie zepsujesz opinię ¯\_(ツ)_/¯
Mirki z #excel i #vba, niejednokrotnie mi już pomogliście więc znów się zwracam z prośbą o porade.
Mam znaleźć pierwsza pusta komorke w kolumnie A, nastepnie wszystko od tej komorki na prawo i w dół wyczyścić z danych (wlacznie z ta komorka).
Sposób na znalezienie pustej komorki to
If Range("A1").Value = "" Then
Mam znaleźć pierwsza pusta komorke w kolumnie A, nastepnie wszystko od tej komorki na prawo i w dół wyczyścić z danych (wlacznie z ta komorka).
Sposób na znalezienie pustej komorki to
If Range("A1").Value = "" Then
źródło: comment_16186999254hqQg2nG9JfmBV4tw7Q0iF.jpg
Pobierz- 0
Mirki polećcie mi jakiś kurs Excella dla osoby początkującej, poziom studenta czyli podstawowa obsługa plus trochę bardziej zaawansowanych rzeczy ale fajnie było by wszystko ogarnąć od podstaw i wylądować finalnie na poziomie średnio-zaawansowanym, może bez pisania makr ale już jakieś wodotryski fajnie by ogarniać. W internecie jest ich tyle, że ciężko coś wybrać konkretnego.. #excel
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do nowych filmów z cyklu automatyzacji pracy z rejestrem #bdo:
Automatyczne tworzenie wpisów do KEO z Excela:
https://www.youtube.com/watch?v=u3cernA7mKY&t=7s
Eksport danych z dowolnej karty KPO do
Automatyczne tworzenie wpisów do KEO z Excela:
https://www.youtube.com/watch?v=u3cernA7mKY&t=7s
Eksport danych z dowolnej karty KPO do
- 0
@wbutachorangutan: taktycznie sobie zapisze
Znacie jakieś kursy na #udemy cz innych stronach internetowych dla noobów z excela lub baz danych ? Od podstaw? #excel #sql #rozwojosobisty
- 2
@Krotniczka: excelszkolenie.pl
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Arkusz2.Range ("A".....
A co do wersji to nie jestem pewien ale jakaś nowsza. Nie mam teraz jak sprawdzić chwilowo
A co do wersji to nie jestem pewien ale jakaś nowsza. Nie mam teraz jak sprawdzić chwilowo
@rastowy: jak tak patrzę na ten banalny kod, to nie za bardzo mam pomysł, czemu nie chce działać. Czy Excel jest w wersji polskiej? Nawet to nie powinno mieć znaczenia. Być może zrzut ekranu z całym edytorem VBA w momencie jak błąd się pojawia mógłby coś wyjaśnić
Szukam jakiegoś prostego narzędzia do zarządzania taskami w #logistyka
Coś żebym mógł sobie odznaczać kolejne etapy danego procesu. Przydałaby się też opcja przypominania by zrobić coś w danym terminie. #excel nie zdał egzaminu, w natłoku zleceń nie nadążam by wszystko wklepywać
#spedycja #zarzadzanieczasem
Coś żebym mógł sobie odznaczać kolejne etapy danego procesu. Przydałaby się też opcja przypominania by zrobić coś w danym terminie. #excel nie zdał egzaminu, w natłoku zleceń nie nadążam by wszystko wklepywać
#spedycja #zarzadzanieczasem
- 0
Chcę zacząć kontrolować wydatki ze swoją różową, bo stwierdziliśmy że za dużo wydajemy. Nie mamy aktualnie żadnego laptopa ani nic w tym stylu, tylko smartfony. Da radę stworzyć jakąś tabelkę w excelu (lub jakaś podróba excela) z którą będę się mógł łączyć ja i różowa przez internet, nawet jednocześnie i tam wypisywać sobie w tabelki wydatki itd? Jak da radę to najprościej rozwiązać?
#excel #finanse #ekonomia
#excel #finanse #ekonomia
@LZBNZ: arkusze Google
@LZBNZ: Google Sheets Fajna sprawa, działa na każdym urządzeniu, pozwala edytować plik przez upoważnione przez Ciebie osoby. No i widać każdą edycje na bieżąco. Jak kupisz kompa lub lapka też będziesz miał do tego dostęp bo to przez konto google się łączy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RymMajster: czyli boisz się, że 18 losowych ludzi z internetu dowie się dziś, że masz jakieś braki z zakresu znajomości Excela?
@RymMajster: przede wszystkim, to przestań wstawiać liczby w cudzysłów :)
=JEŻELI(O67>2,5;LOS.ZAKR(75;96);LOS.ZAKR(50;75))
formuła LOS.ZAKR generuje losową LICZBĘ z podanego zakresu, a jak dajesz granice zakresu w cudzysłowach, to excel to odczytuje jak wartość tekstową i nie jest w stanie rozpoznać granicy. analogicznie dla testu logicznego
=JEŻELI(O67>2,5;LOS.ZAKR(75;96);LOS.ZAKR(50;75))
formuła LOS.ZAKR generuje losową LICZBĘ z podanego zakresu, a jak dajesz granice zakresu w cudzysłowach, to excel to odczytuje jak wartość tekstową i nie jest w stanie rozpoznać granicy. analogicznie dla testu logicznego
#hr #excel #praca #studbaza #korposwiat co rozumienie jako podstawowa/średnia/dobra/ biegła znajomość np excela
jak w cv mam zaawansowana znajomość ms excel to do której kategorii wpisać w formularzu pracodawcy? do dobrej czy biegłej?
Potrafię korzystać z wielu zaawansowanych funkcji, tworzyć proste dashboardy w excelu i (w power bi), korzystać z power query, solvera, formatowania warunkowego, filtrowania zaawansowanego, tabel przestawnych i wiele innych.
jak w cv mam zaawansowana znajomość ms excel to do której kategorii wpisać w formularzu pracodawcy? do dobrej czy biegłej?
Potrafię korzystać z wielu zaawansowanych funkcji, tworzyć proste dashboardy w excelu i (w power bi), korzystać z power query, solvera, formatowania warunkowego, filtrowania zaawansowanego, tabel przestawnych i wiele innych.
@HerbacianyLolek: wymieniłeś kilka funkcji, które znasz i określasz jako "zaawansowane". Formatowanie warunkowe, tabela przestawna czy filtrowanie zaawansowane (wbrew nazwie) raczej do tej kategorii nie należą. Pytanie podstawowe - czy te funkcje znasz, czy posługujesz się nimi biegle? To z pewnością będzie w stanie szybko ustalić osoba przeprowadzająca rekrutację.
@HerbacianyLolek:
1. Oczywiście najłatwiej wyświetlić równanie linii trendu na wykresie, ale czasem to równanie jest potrzebne do dalszych obliczeń i przepisywanie z wykresu nie jest rozwiązaniem optymalnym, zwłaszcza, że
a) współczynniki wielomianu dowolnego stopnia (również inne typy linii trendu) można wyliczyć za pomocą pojedynczej formuły (REGLINP/LINEST).
b) solver + znajomość metody najmniejszych kwadratów + metoda GRG
2. Tu też wystarczy bardzo popularna formuła - PODAJ.POZYCJĘ/MATCH + zakres warunków z pustym
1. Oczywiście najłatwiej wyświetlić równanie linii trendu na wykresie, ale czasem to równanie jest potrzebne do dalszych obliczeń i przepisywanie z wykresu nie jest rozwiązaniem optymalnym, zwłaszcza, że
a) współczynniki wielomianu dowolnego stopnia (również inne typy linii trendu) można wyliczyć za pomocą pojedynczej formuły (REGLINP/LINEST).
b) solver + znajomość metody najmniejszych kwadratów + metoda GRG
2. Tu też wystarczy bardzo popularna formuła - PODAJ.POZYCJĘ/MATCH + zakres warunków z pustym
























Mirki potrzeba mi pomocy. Potrzebuję w ciągu tekstowym znaleźć numer pozycji dla kolejnych wystąpień tego samego znaku, przykładowo:
7'*123+5'*2341+23'*3543+1'*453
Z powyższej komórki chciałbym wypisać sobie numer pozycji dla każdego z plusów. Jest na to jakaś prosta metoda?
=POŁĄCZ.TEKSTY(";";1;(JEŻELI(FRAGMENT.TEKSTU($A1;WIERSZ($A$1:INDEKS($A:$A;DŁ($A1)));1)="+";WIERSZ($A$1:INDEKS($A:$A;DŁ($A1)));"")))