Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DwaNiedzwiedzie

DwaNiedzwiedzie

Dołączył 8 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3675
  • Znaleziska 39
  • Mikroblog 3636
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 55
Jerzu
Jerzu
6 godz. i 5 min temu
  • 11
119 900 + 113 = 120 013

Dziś temperatura dla ludzi, dwadzieścia stopni mniej niż wczoraj i od razu inna jazda. Avg +2km/h.
Na zdjęciu remont kolejnego odcinka S7, tym razem 10km Kiełpin-Czosnów.

#rowerowyrownik #rower #szosa #100km
Jerzu - 119 900 + 113 = 120 013

Dziś temperatura dla ludzi, dwadzieścia stopni mniej...

źródło: YDXJ0486

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 1 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 0
Avg +2km/h.


@Jerzu: Besęsu. Przecież właśnie w tropikach jeździ się szybciej, żeby lepiej chłodziło :)
  • Odpowiedz

Anonim5
Anonim5
4 godz. i 14 min temu
  • 5
#przegryw #rower #rowerowyrownik czy jest tu ktoś kto waży powyżej 100 kg i jeździ na rowerze? Ja 115 kg i zamierzam zacząć
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 1 godz. i 8 min temu via Wykop
  • 0
czy jest tu ktoś kto waży powyżej 100 kg i jeździ na rowerze?


@Anonim5: No ba :) Moja rowerowa ekipa to z - nomen omen - grubsza zakres 100-120 kg i chyba każdy ma na koncie trasę 200 km (bez zawału), co chcesz wiedzieć? :)
  • Odpowiedz
vivanat
vivanat
vivanat
przedwczoraj, 17:16:04
  • 0
Pomykam sobie na MTB w większości asfaltem, Ale oczywiście też lasami, szutrami i innymi cudami. Myślałem że to kwestia przyzwyczajenia ale po zrobieniu kilkuset kilometrów, po kilkunastu minutach jazdy mówiąc wprost- boli mnie dupsko…
Czy jest szansa wymiany siodełka na „mniej bolesne” czy bez pieluchy się nie obędzie? #rower #rowery #mtb
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie wczoraj, 20:15:26 via Wykop
  • 0
Widzę że to jest zabawa 200+


@vivanat: Ja mam takie hobby, że raz w roku sobie zmieniam siodełko, bo tak. Z ali, za ~30 zł. I tak d--a zasłania, więc rowerowa policja się nie czepia. I z każdym uczę się czegoś nowego, na co zwracam uwagę przy kolejnym. Żadnego zakupu nie żałowałem, na wszystkich dobrze mi się jeździło, ale cała zabawa tkwi w gonieniu króliczka.

Zawsze możesz też poszukać używek
  • Odpowiedz
niedasieukryc
niedasieukryc
niedasieukryc
02.06.2026, 20:35:06
  • 1
Jak w Excelu zsumować w żółtej komórce wartości z wszystkich obecnych i kolejnych niebieskich komórek, które będą dodawane w miarę tworzenia kolejnych tabelek? Kolejne tabele będą zawierały różne ilości wierszy dodawane również do istniejących już tabel. Jeśli to ma znaczenie to niebieskie komórki mają formułę =J92+J93*WYSZUKAJ(9,99999999999999E+307; L94:L99)

Wiem, że można w pierwszej wolnej kolumnie na prawo od tabeli powtórzyć wartości z niebieskich i zrobić zwykła sumę przeniesioną do żółtej ale chciałbym tego
niedasieukryc - Jak w Excelu zsumować w żółtej komórce wartości z wszystkich obecnych...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-02 222410

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie wczoraj, 16:12:30 via Wykop
  • 0
@niedasieukryc: Jeśli w kolumnie K formuły są tylko w niebieskich komórkach i je chcesz zsumować, to wystarczy tak:

=SUM(K:K*ISFORMULA(K:K))
  • Odpowiedz
DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie przedwczoraj, 20:32:03
  • 24
117 143 + 74 + 41 + 16 + 89 + 54 = 117 417

To uczucie, kiedy młody zakłada się ze mną o PIĘĆ MILIONÓW (słownie: 5tyśtyś), że szybciej dojedzie pociągiem z Jelcza, niż ja na rowerze... i PRZEGRYWA! :D Teoretycznie jestem więc ustawiony do końca życia, w praktyce... no cóż, jeszcze tu z Wami posiedzę :)

#rowerowyrownik #rower #ruszwroclaw

Skrypt | Statystyki
DwaNiedzwiedzie - 117 143 + 74 + 41 + 16 + 89 + 54 = 117 417

To uczucie, kiedy młody...

źródło: mapka

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie
Autor
wczoraj, 15:22:55 via Wykop
  • 0
@PietrekSpodKrakowa: Grunt to trafne inwestycje :)
  • Odpowiedz
Hardporecorn
Hardporecorn
31.05.2026, 21:09:12
  • 0
Szukam dobrego oświetlenia na rower, ktoś poleci coś ciekawego? Przód i tył. Ewentualnie jeszcze jakąś torbę na ramę/pod siodło, bo dużo tego i ciężko ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 02.06.2026, 21:21:35 via Wykop
  • 0
@Hardporecorn: Pytanie o tundrę i tajgę nie było złośliwe, tylko autor zasugerował, że dobór lampki bardzo zależy od stylu jazdy. Jeśli głównie poruszasz się po drogach, to potrzebujesz takiej z odcięciem (przesłoną górnego strumienia, żeby nie oślepiała jadących z naprzeciwka) i dobrze doświetlającej pobocze. W terenie przydałoby się widzieć jakieś ewentualne gałęzie, więc snop światła musi być większy w pionie. Po zmroku w lasach rzadko bywam, za to na asfaltach
DwaNiedzwiedzie - @Hardporecorn: Pytanie o tundrę i tajgę nie było złośliwe, tylko au...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Simfecstio
Simfecstio
01.06.2026, 05:46:56
  • 0
Hej mirki..polecacie jakąś dobrą i wytrzymała stopkę rowerowa vel. Nóżkę? Ale najlepiej żeby nie wystawała ani milimetr za obrys ramy przy dolnym trójkącie żebym nie haczyl butem.. są takie?
#pytaniedoeksperta #rower
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 02.06.2026, 20:56:09 via Wykop
  • 0
@Simfecstio: Co do "dobra i wytrzymała" się nie wypowiem, bo jeszcze nie zamontowałem, ale kiedyś za dychę z hakiem zamówiłem taką na ali, bo mi się pomysł mocowania spodobał :) Link pierwszy z brzegu.
https://pl.aliexpress.com/item/1005007439904178.html
DwaNiedzwiedzie - @Simfecstio: Co do "dobra i wytrzymała" się nie wypowiem, bo jeszcz...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 25.05.2026, 17:00:38
  • 18
99 891 + 71 + 102 = 100 064

Nagrzebałem sobie coś w ustawieniach pozycji i teraz 20 km ciurkiem przejechać nie mogę, bo mnie zaczyna w krzyżu nawalać... A może to już peseloza i trzeba do trekkinga wrócić? Ech, żeby tylko się dało jeździć mniej a częściej :)

#rowerowyrownik #rower #ruszwroclaw

Skrypt | Statystyki
DwaNiedzwiedzie - 99 891 + 71 + 102 = 100 064

Nagrzebałem sobie coś w ustawieniach p...

źródło: mapka

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rdestowiec_ostrokonczysty
rdestowiec_ostrokonczysty
26.05.2026, 10:22:38 via Wykop
  • 0
@DwaNiedzwiedzie: polecam w przerwie od roweru siłownie żeby wzmocnić mięśnie (zwłaszcza pleców).

Dodatkowo jak po dobrym treningu nóg depniesz w korbę to aż łożyska w suporcie zawyją, a na ustawce na podjazdach będziesz mógł pomachać innym z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jaroslawII
jaroslawII
13.05.2026, 07:20:17
  • 0
cześć, chciałbym zacząć dojeżdżać do pracy na gravelku, ma ktoś do polecenie jakieś combo bagażnik + torba? w torbie muszę pomieścić laptopa i sprzęt, jedzenie i rzeczy na przebranie
#rower
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 13.05.2026, 09:00:31 via Wykop
  • 1
@jaroslawII: Kiedyś kupiłem tanie, proste sakwy trzyczęściowe, których górny segment miał ramiączka i robił jedocześnie za plecak. Nie dogrzebię się już do jakiegoś linku, a i marki nie miało to chyba żadnej, podrzucam tylko info o przydatnym rozwiązaniu.

Btw narażanie laptopa na takie wstrząsy nie jest aby nieco niebezpieczne?
  • Odpowiedz
ulegly
ulegly
ulegly
11.05.2026, 09:18:04
  • 0
Czy macie jakieś majty/bokserki bezszwowe do polecenia które są naprawdę bezszwowe na rower?
#rower
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 12.05.2026, 22:54:08 via Wykop
  • 0
@ulegly: Ja używam takich - szew mają, ale w niczym mi nie przeszkadza. Na to krótkie bojówki turystyczne z poliestru i można wejść do sklepu bez gorszenia okolicznej żulerni :) Mam też majty z pampersem, które były w komplecie z jakimiś cywilizowanymi spodenkami rowerowymi. Zakładam je na dłuższe trasy, choć w sumie sam nie potrafię do końca ocenić, jak mi się wygodniej jeździ. Z jednej strony "na oklep" jakoś tak
DwaNiedzwiedzie - @ulegly: Ja używam takich - szew mają, ale w niczym mi nie przeszka...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Lasomir
Lasomir
12.05.2026, 07:29:42
  • 20
83 323 + 4 + 203 + 38 = 83 568

Pierwszy raz zapuściłem się dalej na wschód w okolice Łukowa i naprawdę było warto, coś świeżego oraz oczywiście pełno rzepaku.
Chyba zostanę rzepakarzem ( ͡º ͜ʖ͡
Lasomir - 83 323 + 4 + 203 + 38 = 83 568

Pierwszy raz zapuściłem się dalej na wschód...

źródło: 1000020259

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 12.05.2026, 22:18:13 via Wykop
  • 0
@Jerzu: Na wypoziomowanych może tak... :)
  • Odpowiedz
Noxgate
Noxgate
09.05.2026, 11:31:43
  • 0
Szukam nawigacji na rower. I właśnie tylko nawigacji, te wszystkie bajery treningowe, które mają Garminy kompletnie mnie nie interesują. Chcę móc sobie wgrać plik gpx i by mnie nawigacja dokładnie prowadziła po śladzie. Jedyna inna funkcja, która byłaby przydatna to informacje o podjazdach. Do tej pory używam mapy.com (wcześniej mapy.cz). Zwykle sprawdza się to dosyć dobrze, ale za to bateria w telefonie leci szybko, zwłaszcza gdy też odpalona jest Strava.
#rower
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 10.05.2026, 10:37:39 via Wykop
  • 0
@Noxgate: BSC200 - wprawdzie nie poinformuje z wyprzedzeniem o podjazdach, ale wszelkie bieżące kąty i wykresy już pokaże. Tani, prosty, robi robotę.
  • Odpowiedz

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 08.05.2026, 22:54:39
  • 21
76 844 + 82 = 76 926

A rzepak to już niemodny w tym sezonie, czy osohozi?

#rowerowyrownik #rower #ruszwroclaw

Skrypt | Statystyki
DwaNiedzwiedzie - 76 844 + 82 = 76 926

A rzepak to już niemodny w tym sezonie, czy o...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heheszkitroche
heheszkitroche
heheszkitroche
06.05.2026, 17:10:18
  • 0
P--------i mnie zaraz. Czy to normalne, ze ramiona v-brake'a sa nierównomiernie oddalone od obreczy kola? Obejrzalem juz z 5 tutoriali i u kazdego te hamulce po regulacji wyglądają rowno, a u mnie ledwo da sie to zrobic + na koniec cały hamulec jest bardzo przekrzywiony. Próbuję to wyregulować w świeżo kupionym rowerze.

Podkladki na klockach sa zalozone symetrycznie.

#rower
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 06.05.2026, 19:42:23 via Wykop
  • 0
@heheszkitroche: Mocniejsze wkręcenie tych śrubek oznacza większy naciąg sprężyny, czyli większą siłę odpychającą ramię. Nie sądzę, żeby perspektywa tak mocno zakłamywała obraz, wygląda mi to na sporą dysproporcję. Dwa: to, o czym wspomina @4x80, gdzieś w okolicy powinny być trzy dziurki mocujące końcówkę sprężyny w szczęce. Jeśli ruszając szczękami czujesz, że prawa wymaga większej siły, zamontuj ją w (o ile dobrze pamiętam) tej bliższej koła, ewentualnie oddal lewą.
DwaNiedzwiedzie - @heheszkitroche: Mocniejsze wkręcenie tych śrubek oznacza większy n...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 06.05.2026, 20:32:03 via Wykop
  • 1
@heheszkitroche: A zrób zdjęcia samych klocków (tak, żeby było widać ich mocowanie) - bo ich odległość od obręczy reguluje się na nich samych, nie powinno to wymagać aż takich rozjazdów na szczękach.
  • Odpowiedz

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 06.05.2026, 20:28:59
  • 20
74 511 + 89 + 120 + 6 + 62 + 131 + 144 = 75 063

Testowe 120 pod majówkowy wypad poszło nawet-nawet, ale nijak się to miało do wdrożenia na produkcję. Choć założyłem spokojne tempo, regularne rozprostowywanie kości i nadmiar kalorii w bagażniku, to i tak dało mi w kość bardziej, niż się spodziewałem. A o powrocie po trzech dniach... ekhm... majówkowania to lepiej nie wspomnać :) Choć droga (ta
DwaNiedzwiedzie - 74 511 + 89 + 120 + 6 + 62 + 131 + 144 = 75 063

Testowe 120 pod ma...

źródło: mapka

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sargento
sargento
06.05.2026, 15:52:03
  • 5
#rowerowebuble
#rower
Bochnia
sargento - #rowerowebuble
#rower
Bochnia

źródło: 689492820_1425483489600405_3705188306023285057_n

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 06.05.2026, 20:00:56 via Wykop
  • 0
@sargento: https://www.youtube.com/shorts/7ortBN8jAjk
DwaNiedzwiedzie - @sargento: https://www.youtube.com/shorts/7ortBN8jAjk
  • Odpowiedz
unlucky_k
unlucky_k
05.05.2026, 12:28:09
  • 0
Jaka aplikacja najlepsza według was do nawigowania na telefonie? Głownie chodzi mi o to, żeby oszczedzala baterie, zeby przyjmowala plik gpx i ekran zapalala tylko jak zakret lub ewentualna wibracja przy zjechaniu z trasy. Najlepiej zeby tez nagrywala cala trase. Wiem, ze komoot był ok, pytanie jak po przejeciu i druga sprawa, ze musialbym wykupic mapy na caly swiat.

Do planowania uzywam zwykle https://bikerouter.de/
#komoot #rower
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 05.05.2026, 18:42:41 via Wykop
  • 2
Która przy dobrych wiatrach starczy ci na dwie godziny nawigacji


@khrop: Zanim przesiadłem się na licznik z nawigacją, jeździłem setki+ z włączonym ekranem i w telefonie zostawało jeszcze ze 20%. Później odkryłem, że OsmAnd może działać na ekranie blokady, czyli wystarczy tapnąć ekran i mamy podgląd mapy. Docelowo OsmAnd chyba potrafi się włączać na zakrętach i nawigować głosem, ale tym już się nie bawiłem.

@unlucky_k: Też byłem zdania,
  • Odpowiedz
DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 05.05.2026, 22:17:41 via Wykop
  • 3
a nie sama strzałkę


@unlucky_k: Tu może doprecyzuję, na wszelki wypadek: "po śladzie" oznacza rysowanie linii, po której masz jechać, a nie same strzałki. W sumie tak, jak w zwykłej nawigacji, tylko bez widocznej mapy pod spodem. Na jakichś gęstych rozwidleniach faktycznie czasem można zjechać nie w tę odnogę, ale ogólnie sprawdza się świetnie. No i takie liczniki często bywają na promkach za 100-130 zł, budżetu raczej nie zabiją.
DwaNiedzwiedzie - > a nie sama strzałkę

@unlucky_k: Tu może doprecyzuję, na wszelki ...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 06.05.2026, 13:37:17 via Wykop
  • 1
@maciejos-donbakos @michu_13: Ja trasy planuję na brouter.de na kompie, zrzucam na dysk i importuję na stronie iGP, a później z apki do licznika. Można planować w samej apce, ale nie korzystałem jeszcze z tej opcji. Wspomnianych błędów u siebie nie zaobserwowałem (no, może ze dwa razy male ścięcie, ale to chyba przez OSM i fantomową drogę na ich mapie, bo wydaje mi się, że to było w tym samym
  • Odpowiedz

Wypokowicz93
Wypokowicz93
Wypokowicz93
04.05.2026, 21:38:14
  • 0
#mtb #rower #rowery #emtb

Ile robicie zasięgu na tych swoich elektrycznych ? Ja na zwykłym mtb robie jakieś 20-30 i jest spoko po lesie górzystym terenie. 50km to już dość zajechany jestem i nie tyle, że nogi bolą ale d--a od siedzenia więc na tym elektryku ? Nawet jakby zrobić i 80km to co z moim dupskiem wtedy? Przecież pęknie mi na pół. Zmieniłem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 05.05.2026, 19:06:57 via Wykop
  • 0
@Wypokowicz93: Dystans to nie kwestia roweru :) Jeździj systematycznie i zwiększaj powoli dystans, organizm (z tyłkiem włącznie) musi się rpzyzwyczaić do tego trybu przemieszczania. A z siodełkiem jak z kebsem na ostrym - jak sam nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy Ci tyłka nie rozwali :) Kawał cielca ze mnie, ale wygodniej mi się jeździ na twardszych i wąskich - i potrzebowałem kilku, żeby sobie wyrobić opinie np. o
  • Odpowiedz

Pasterz30
Pasterz30
03.05.2026, 18:01:52
  • 0
Mega boli mnie tylek po jezdzie rowerem (MTB), juz po kilku kilometrach jest ciezko. Myslalem o kilku rozwiazaniach:

1. Zniana siodelka - wydaje sie ze trzeba je jakos dobrze dobrac wiec problem jest z tym ze nie zamowie bez przymiarki z neta
2. Spodnie z wkladka - chcialem isc w to rozwiazanie tylko spodnie musza byc luzne, nie podobaja mi sie te gejoskie obcisle, chce zejsc z rowera i wejsc do restauracji
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DwaNiedzwiedzie
DwaNiedzwiedzie 05.05.2026, 17:39:35 via Wykop
  • 0
@Pasterz30: Szukaj spodenek na dziale z odzieżą turystyczną / trekkingową, tam znajdziesz cywilne ciuchy z przyjaznych pedałowaniu materiałów. W resztę garderoby też się tam możesz zaopatrzyć.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >
  • Ma życiorys prosty, jak robota, którą wykonuje. Urodził się i tyle.

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 30.08.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 16.06.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking