Dziś temperatura dla ludzi, dwadzieścia stopni mniej niż wczoraj i od razu inna jazda. Avg +2km/h. Na zdjęciu remont kolejnego odcinka S7, tym razem 10km Kiełpin-Czosnów.
czy jest tu ktoś kto waży powyżej 100 kg i jeździ na rowerze?
@Anonim5: No ba :) Moja rowerowa ekipa to z - nomen omen - grubsza zakres 100-120 kg i chyba każdy ma na koncie trasę 200 km (bez zawału), co chcesz wiedzieć? :)
Pomykam sobie na MTB w większości asfaltem, Ale oczywiście też lasami, szutrami i innymi cudami. Myślałem że to kwestia przyzwyczajenia ale po zrobieniu kilkuset kilometrów, po kilkunastu minutach jazdy mówiąc wprost- boli mnie dupsko… Czy jest szansa wymiany siodełka na „mniej bolesne” czy bez pieluchy się nie obędzie? #rower #rowery #mtb
@vivanat: Ja mam takie hobby, że raz w roku sobie zmieniam siodełko, bo tak. Z ali, za ~30 zł. I tak d--a zasłania, więc rowerowa policja się nie czepia. I z każdym uczę się czegoś nowego, na co zwracam uwagę przy kolejnym. Żadnego zakupu nie żałowałem, na wszystkich dobrze mi się jeździło, ale cała zabawa tkwi w gonieniu króliczka.
Jak w Excelu zsumować w żółtej komórce wartości z wszystkich obecnych i kolejnych niebieskich komórek, które będą dodawane w miarę tworzenia kolejnych tabelek? Kolejne tabele będą zawierały różne ilości wierszy dodawane również do istniejących już tabel. Jeśli to ma znaczenie to niebieskie komórki mają formułę =J92+J93*WYSZUKAJ(9,99999999999999E+307; L94:L99)
Wiem, że można w pierwszej wolnej kolumnie na prawo od tabeli powtórzyć wartości z niebieskich i zrobić zwykła sumę przeniesioną do żółtej ale chciałbym tego
To uczucie, kiedy młody zakłada się ze mną o PIĘĆ MILIONÓW (słownie: 5tyśtyś), że szybciej dojedzie pociągiem z Jelcza, niż ja na rowerze... i PRZEGRYWA! :D Teoretycznie jestem więc ustawiony do końca życia, w praktyce... no cóż, jeszcze tu z Wami posiedzę :)
Szukam dobrego oświetlenia na rower, ktoś poleci coś ciekawego? Przód i tył. Ewentualnie jeszcze jakąś torbę na ramę/pod siodło, bo dużo tego i ciężko ogarnąć ( ͡°͜ʖ͡°)
@Hardporecorn: Pytanie o tundrę i tajgę nie było złośliwe, tylko autor zasugerował, że dobór lampki bardzo zależy od stylu jazdy. Jeśli głównie poruszasz się po drogach, to potrzebujesz takiej z odcięciem (przesłoną górnego strumienia, żeby nie oślepiała jadących z naprzeciwka) i dobrze doświetlającej pobocze. W terenie przydałoby się widzieć jakieś ewentualne gałęzie, więc snop światła musi być większy w pionie. Po zmroku w lasach rzadko bywam, za to na asfaltach
Hej mirki..polecacie jakąś dobrą i wytrzymała stopkę rowerowa vel. Nóżkę? Ale najlepiej żeby nie wystawała ani milimetr za obrys ramy przy dolnym trójkącie żebym nie haczyl butem.. są takie? #pytaniedoeksperta #rower
@Simfecstio: Co do "dobra i wytrzymała" się nie wypowiem, bo jeszcze nie zamontowałem, ale kiedyś za dychę z hakiem zamówiłem taką na ali, bo mi się pomysł mocowania spodobał :) Link pierwszy z brzegu. https://pl.aliexpress.com/item/1005007439904178.html
Nagrzebałem sobie coś w ustawieniach pozycji i teraz 20 km ciurkiem przejechać nie mogę, bo mnie zaczyna w krzyżu nawalać... A może to już peseloza i trzeba do trekkinga wrócić? Ech, żeby tylko się dało jeździć mniej a częściej :)
@DwaNiedzwiedzie: polecam w przerwie od roweru siłownie żeby wzmocnić mięśnie (zwłaszcza pleców).
Dodatkowo jak po dobrym treningu nóg depniesz w korbę to aż łożyska w suporcie zawyją, a na ustawce na podjazdach będziesz mógł pomachać innym z górki ( ͡°͜ʖ͡°)
cześć, chciałbym zacząć dojeżdżać do pracy na gravelku, ma ktoś do polecenie jakieś combo bagażnik + torba? w torbie muszę pomieścić laptopa i sprzęt, jedzenie i rzeczy na przebranie #rower
@jaroslawII: Kiedyś kupiłem tanie, proste sakwy trzyczęściowe, których górny segment miał ramiączka i robił jedocześnie za plecak. Nie dogrzebię się już do jakiegoś linku, a i marki nie miało to chyba żadnej, podrzucam tylko info o przydatnym rozwiązaniu.
Btw narażanie laptopa na takie wstrząsy nie jest aby nieco niebezpieczne?
@ulegly: Ja używam takich - szew mają, ale w niczym mi nie przeszkadza. Na to krótkie bojówki turystyczne z poliestru i można wejść do sklepu bez gorszenia okolicznej żulerni :) Mam też majty z pampersem, które były w komplecie z jakimiś cywilizowanymi spodenkami rowerowymi. Zakładam je na dłuższe trasy, choć w sumie sam nie potrafię do końca ocenić, jak mi się wygodniej jeździ. Z jednej strony "na oklep" jakoś tak
Pierwszy raz zapuściłem się dalej na wschód w okolice Łukowa i naprawdę było warto, coś świeżego oraz oczywiście pełno rzepaku. Chyba zostanę rzepakarzem ( ͡º͜ʖ͡
Szukam nawigacji na rower. I właśnie tylko nawigacji, te wszystkie bajery treningowe, które mają Garminy kompletnie mnie nie interesują. Chcę móc sobie wgrać plik gpx i by mnie nawigacja dokładnie prowadziła po śladzie. Jedyna inna funkcja, która byłaby przydatna to informacje o podjazdach. Do tej pory używam mapy.com (wcześniej mapy.cz). Zwykle sprawdza się to dosyć dobrze, ale za to bateria w telefonie leci szybko, zwłaszcza gdy też odpalona jest Strava. #rower
P--------i mnie zaraz. Czy to normalne, ze ramiona v-brake'a sa nierównomiernie oddalone od obreczy kola? Obejrzalem juz z 5 tutoriali i u kazdego te hamulce po regulacji wyglądają rowno, a u mnie ledwo da sie to zrobic + na koniec cały hamulec jest bardzo przekrzywiony. Próbuję to wyregulować w świeżo kupionym rowerze.
@heheszkitroche: Mocniejsze wkręcenie tych śrubek oznacza większy naciąg sprężyny, czyli większą siłę odpychającą ramię. Nie sądzę, żeby perspektywa tak mocno zakłamywała obraz, wygląda mi to na sporą dysproporcję. Dwa: to, o czym wspomina @4x80, gdzieś w okolicy powinny być trzy dziurki mocujące końcówkę sprężyny w szczęce. Jeśli ruszając szczękami czujesz, że prawa wymaga większej siły, zamontuj ją w (o ile dobrze pamiętam) tej bliższej koła, ewentualnie oddal lewą.
@heheszkitroche: A zrób zdjęcia samych klocków (tak, żeby było widać ich mocowanie) - bo ich odległość od obręczy reguluje się na nich samych, nie powinno to wymagać aż takich rozjazdów na szczękach.
Testowe 120 pod majówkowy wypad poszło nawet-nawet, ale nijak się to miało do wdrożenia na produkcję. Choć założyłem spokojne tempo, regularne rozprostowywanie kości i nadmiar kalorii w bagażniku, to i tak dało mi w kość bardziej, niż się spodziewałem. A o powrocie po trzech dniach... ekhm... majówkowania to lepiej nie wspomnać :) Choć droga (ta
Jaka aplikacja najlepsza według was do nawigowania na telefonie? Głownie chodzi mi o to, żeby oszczedzala baterie, zeby przyjmowala plik gpx i ekran zapalala tylko jak zakret lub ewentualna wibracja przy zjechaniu z trasy. Najlepiej zeby tez nagrywala cala trase. Wiem, ze komoot był ok, pytanie jak po przejeciu i druga sprawa, ze musialbym wykupic mapy na caly swiat.
Która przy dobrych wiatrach starczy ci na dwie godziny nawigacji
@khrop: Zanim przesiadłem się na licznik z nawigacją, jeździłem setki+ z włączonym ekranem i w telefonie zostawało jeszcze ze 20%. Później odkryłem, że OsmAnd może działać na ekranie blokady, czyli wystarczy tapnąć ekran i mamy podgląd mapy. Docelowo OsmAnd chyba potrafi się włączać na zakrętach i nawigować głosem, ale tym już się nie bawiłem.
@unlucky_k: Tu może doprecyzuję, na wszelki wypadek: "po śladzie" oznacza rysowanie linii, po której masz jechać, a nie same strzałki. W sumie tak, jak w zwykłej nawigacji, tylko bez widocznej mapy pod spodem. Na jakichś gęstych rozwidleniach faktycznie czasem można zjechać nie w tę odnogę, ale ogólnie sprawdza się świetnie. No i takie liczniki często bywają na promkach za 100-130 zł, budżetu raczej nie zabiją.
@maciejos-donbakos @michu_13: Ja trasy planuję na brouter.de na kompie, zrzucam na dysk i importuję na stronie iGP, a później z apki do licznika. Można planować w samej apce, ale nie korzystałem jeszcze z tej opcji. Wspomnianych błędów u siebie nie zaobserwowałem (no, może ze dwa razy male ścięcie, ale to chyba przez OSM i fantomową drogę na ich mapie, bo wydaje mi się, że to było w tym samym
Ile robicie zasięgu na tych swoich elektrycznych ? Ja na zwykłym mtb robie jakieś 20-30 i jest spoko po lesie górzystym terenie. 50km to już dość zajechany jestem i nie tyle, że nogi bolą ale d--a od siedzenia więc na tym elektryku ? Nawet jakby zrobić i 80km to co z moim dupskiem wtedy? Przecież pęknie mi na pół. Zmieniłem
@Wypokowicz93: Dystans to nie kwestia roweru :) Jeździj systematycznie i zwiększaj powoli dystans, organizm (z tyłkiem włącznie) musi się rpzyzwyczaić do tego trybu przemieszczania. A z siodełkiem jak z kebsem na ostrym - jak sam nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy Ci tyłka nie rozwali :) Kawał cielca ze mnie, ale wygodniej mi się jeździ na twardszych i wąskich - i potrzebowałem kilku, żeby sobie wyrobić opinie np. o
Mega boli mnie tylek po jezdzie rowerem (MTB), juz po kilku kilometrach jest ciezko. Myslalem o kilku rozwiazaniach:
1. Zniana siodelka - wydaje sie ze trzeba je jakos dobrze dobrac wiec problem jest z tym ze nie zamowie bez przymiarki z neta 2. Spodnie z wkladka - chcialem isc w to rozwiazanie tylko spodnie musza byc luzne, nie podobaja mi sie te gejoskie obcisle, chce zejsc z rowera i wejsc do restauracji
@Pasterz30: Szukaj spodenek na dziale z odzieżą turystyczną / trekkingową, tam znajdziesz cywilne ciuchy z przyjaznych pedałowaniu materiałów. W resztę garderoby też się tam możesz zaopatrzyć.
Ma życiorys prosty, jak robota, którą wykonuje. Urodził się i tyle.
Dziś temperatura dla ludzi, dwadzieścia stopni mniej niż wczoraj i od razu inna jazda. Avg +2km/h.
Na zdjęciu remont kolejnego odcinka S7, tym razem 10km Kiełpin-Czosnów.
#rowerowyrownik #rower #szosa #100km
źródło: YDXJ0486
Pobierz@Jerzu: Besęsu. Przecież właśnie w tropikach jeździ się szybciej, żeby lepiej chłodziło :)