Wpis z mikrobloga

#excel
Wydaje mi się, że to prosty do rozwiązania problem, ale niestety coś się nie udaje.
Robię wykres liniowy. Nie chcę jednak, żeby na osi poziomej nie wyświetlały się wartości z tabeli, ale liczby: 1, 10, 100, 1000, 10000,... Czy można w taki sposób sformatować oś poziomą? Czy mam coś wyrzeźbić z palca?
  • 20
@brak_nicku na liniowym wykresie nie ma skali logarytmicznej, ale nie o to mi chodziło. Nawet jakbym chciał użyć skali liniowej, to wraz mi się wyświetlają liczby jakie mam w tabeli, a nie liczby okrągłe. Kiedy robię wykres punktowy zamiast wartości z tabeli wyświetlają mi się numery punktów.
@grzes1290: no to ja już nie wiem, co ma być na tym wykresie - czy dane z tabeli, czy liczby 1,10, itd. Oczywistym jest, że skalę logarytmiczną można użyć tylko w wykresie punktowym i o ile seria jest prawidłowo zdefiniowanym to nie wyświetlają się żadne numery punktów tylko zakres wartości x.
@grzes129 no to wracamy do punktu poprzedniego:

to znaczy, że coś jest nie tak z definicją serii

Pokaż jak wygląda definicja serii i ewentualnie fragment zakresu wejściowego - tak, żeby były widoczne numery wierszy i nagłówki kolumn
@grzes1290: no to może wcześniej były z kropką i masz włączone ręczne przeliczanie formuł, zmień na automatyczne, albo naciśnij F9 żeby wymusić przeliczenie. A jak nie pomoże, to wrzuć gdzieś plik bo mi się pomysły kończą.
@grzes1290: nawet zabawne. Liczby powyżej 1000 to nie są liczby, tylko tekst. Zamiast spacji tam jest spacja nierozdzielająca (ASCII 160). Skopiuj sobie ten znak z dowolnej komórki, zaznacz wszystkie kolumny z danymi, Ctrl+H, wklej w Znajdź, a Zamień puste. Zamiast kopiować możesz wklepać 0160 na klawiaturze z wciśniętym lewym altem.