Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Pan_Cerny: to nie to totalnie
przy filtrze znikają niepotrzebne wartości nie o to chodzi, to wszystko ma nadal być, formuła ma być poniżej
ja chcę tylko żeby one się nie wyświetlał, na ten moment po prostu nie przenoszę formuły w te komórki
przy filtrze znikają niepotrzebne wartości nie o to chodzi, to wszystko ma nadal być, formuła ma być poniżej
ja chcę tylko żeby one się nie wyświetlał, na ten moment po prostu nie przenoszę formuły w te komórki
@caribbean: No to musisz mieć dwa zbiory danych: jeden, w którym będziesz pokazywał w tabeli wszystkie wartości i drugi, który będzie bazą dla wykresu, gdzie wartości zerowe zostaną odfiltrowane.
Możesz użyć tabeli przestawnej do tego celu.
Możesz użyć tabeli przestawnej do tego celu.
Hej, mam dwa pytanka.
1.Jak zawrzeć parę wymagań w formułce jeżeli?
2. Jak w warunku zawrzeć przedział liczbowy?
#excel #pytaniedoeksperta
1.Jak zawrzeć parę wymagań w formułce jeżeli?
2. Jak w warunku zawrzeć przedział liczbowy?
#excel #pytaniedoeksperta
#excel #pytaniedoeksperta
Hejka, Mirasy!
Jestem bardzo początkującym Excelowcem. Właśnie postanowiłem skonstruować coś pożytecznego. Chciałbym podsumować czas pracy nad projektem na bazie tworzonych podczas pracy plików.
Podczas
Hejka, Mirasy!
Jestem bardzo początkującym Excelowcem. Właśnie postanowiłem skonstruować coś pożytecznego. Chciałbym podsumować czas pracy nad projektem na bazie tworzonych podczas pracy plików.
Podczas
- 2
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac:
bez przykładów to tak połowę trzeba zgadywać o co ci chodzi
a co jeżeli pierwszy plik pojawił się o 8:00, drugi o 8:30 a trzeci o 9:00 - przerwy są dłuższe niż 15 min czyli że co? nie było pracy tylko były przerwy?
bez przykładów to tak połowę trzeba zgadywać o co ci chodzi
a co jeżeli pierwszy plik pojawił się o 8:00, drugi o 8:30 a trzeci o 9:00 - przerwy są dłuższe niż 15 min czyli że co? nie było pracy tylko były przerwy?
- 2
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac:
moim zdaniem ciężko to będzie w excelu bo będzie trzeba oznaczać start (tam gdzie przerwa jest dłuższa od 15 min to jest jakby start nowego zadania)
można też wyznaczyć koniec zadania - jeżeli następny rekord jest później niż 15 min to na tym się skończyło
problem będzie polegał na tym że w formule która łapie od rekordu z flagą koniec odejmuje rekord z flagą początek ciężko będzie wskazać że
moim zdaniem ciężko to będzie w excelu bo będzie trzeba oznaczać start (tam gdzie przerwa jest dłuższa od 15 min to jest jakby start nowego zadania)
można też wyznaczyć koniec zadania - jeżeli następny rekord jest później niż 15 min to na tym się skończyło
problem będzie polegał na tym że w formule która łapie od rekordu z flagą koniec odejmuje rekord z flagą początek ciężko będzie wskazać że
Hej, poleca ktoś jakieś ciekawe kursy? Mogą byc płatne bez różnicy
Tematyka python, analiza danych, excel, agile, zarządzanie zespołem
#kursy #python #agile #datascience #excel
Tematyka python, analiza danych, excel, agile, zarządzanie zespołem
#kursy #python #agile #datascience #excel
- 2
@fasola_i_groch: Dla Pythona polecam wszystko od Jose Portilla na Udemy, a dokładniej: 2021 Complete Python Bootcamp From Zero to Hero in Python + Python for Data Science and Machine Learning Bootcamp.
Ponadto sprawdziłbym kursy oferowane przez Kaggle, czego nie miałem okazji zaznać w latach 2016-17, kiedy to wchodziłem w świat Data Science.
Ponadto sprawdziłbym kursy oferowane przez Kaggle, czego nie miałem okazji zaznać w latach 2016-17, kiedy to wchodziłem w świat Data Science.
Cześć, dzisiaj wjeżdżają dwa nowe filmy dotyczące #bdo:
https://youtu.be/StgkQtZ5Jb0
https://youtu.be/5zzY2tZYF8w
#odpady #excel #katalon #automatyzacja #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wołam @czuczer bo myślę, że może Ci się przydać
https://youtu.be/StgkQtZ5Jb0
https://youtu.be/5zzY2tZYF8w
#odpady #excel #katalon #automatyzacja #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wołam @czuczer bo myślę, że może Ci się przydać
@zajeli-wszystkie-loginy:
SUMIF / suma.jeżeli
SUMIF / suma.jeżeli
- 1
@severh:
Po co sobie utrudniac?
@zajeli-wszystkie-loginy:
Wyzej ci @acri napisal: suma.jezeli (sumif)
Po co sobie utrudniac?
@zajeli-wszystkie-loginy:
Wyzej ci @acri napisal: suma.jezeli (sumif)
Mirki proszę o pomoc w #excel :
1. Mam arkusza ponazywane od A1 do A20,
2. W każdym z nich komórka A2 ma wartość T lub N
3. W ostatnim Arkuszu o nazwie "Podsumowanie" mam wiersze ponazywane od A1 do A20
4. Chciałbym "przeciagnąć" wartość o której mowa w pkt. 2 do arkusza "podsumowanie",
5. Mam wpisane: ='A1'!$A$2 i jak "przeciągam" nie zmienia mi się to A1, a chciałbym aby
1. Mam arkusza ponazywane od A1 do A20,
2. W każdym z nich komórka A2 ma wartość T lub N
3. W ostatnim Arkuszu o nazwie "Podsumowanie" mam wiersze ponazywane od A1 do A20
4. Chciałbym "przeciagnąć" wartość o której mowa w pkt. 2 do arkusza "podsumowanie",
5. Mam wpisane: ='A1'!$A$2 i jak "przeciągam" nie zmienia mi się to A1, a chciałbym aby
@danielemilka: ADR.POŚR
@danielemilka: nie wiem co konkretnie chcesz osiągnąć i jaki problem masz z użyciem tej funkcji, ale jeśli przykładowo gdziekolwiek wstawisz formułę:
I przeciągniesz w dół, to pobierze dane z
=ADR.POŚR("A"&WIERSZ(A1)&"!A2")I przeciągniesz w dół, to pobierze dane z
A1!A2, A2!A2, ...Słuchajcie, Google Docs ma fajną opcje kopiowania i wklejania samego formatu tekstu.
Używa się do tego CTRL+ALT+C i CTRL+ALT+V.
Jak pewnie niektórzy zauważyli, pierwszy skrót klawiszowy odpowiada za kreację litery ć, a drugi mam przypisany do menedżera haseł, więc oba są dysfunkcjalne.
Google Docs nie oferuje opcji zmiany skrótów klawiszowych.
Co robić? T_T
#office365 #googledocs #niewiemjaktootagowac może #excel się znają.
Używa się do tego CTRL+ALT+C i CTRL+ALT+V.
Jak pewnie niektórzy zauważyli, pierwszy skrót klawiszowy odpowiada za kreację litery ć, a drugi mam przypisany do menedżera haseł, więc oba są dysfunkcjalne.
Google Docs nie oferuje opcji zmiany skrótów klawiszowych.
Co robić? T_T
#office365 #googledocs #niewiemjaktootagowac może #excel się znają.
- 1
@Mirkosoft: a język klawiatury też może mam zmieniać za każdym razem, kiedy robię coś w doc'sach?
Not convenient.
Not convenient.
Komentarz usunięty przez autora
Mirki z #excel.
Mam dwa wykresy i nie wiem co zrobić, żeby je ustawić równo jeden pod drugim, żeby dobrze wyglądało na wydruku.
Mam dwa wykresy i nie wiem co zrobić, żeby je ustawić równo jeden pod drugim, żeby dobrze wyglądało na wydruku.
@Adriian321 skopiuj wykresy do Worda i tam ładnie się ustawią
- 0
@bibr: To wiem. Potrzebuję wydrukować fragment arkusza bez takiego kombinowania.
W jaki sposób mogę zaznaczyć wszystkie powtarzające się wiersze i scalić je z tymi istniejącymi?
#excel
#excel
@PodniebnyMurzyn: Jeśli chcesz policzyć ile jest duplikujacych się to pewnie pivotem (tabela przestawna). Jeśli tylko usunąć to zakładka Data (Dane?) -> Remove duplicates i zaznaczasz po których kolumnach ma szukać duplikatów.
Zrób sobie mały przykładowy zestaw danych i sprawdź jak działa. Jakby co to Google pomoze znaleźć instrukcje gdzie szukać guziczków.
Zrób sobie mały przykładowy zestaw danych i sprawdź jak działa. Jakby co to Google pomoze znaleźć instrukcje gdzie szukać guziczków.
- 0
@Xune: dzięki
#excel
Wydaje mi się, że to prosty do rozwiązania problem, ale niestety coś się nie udaje.
Robię wykres liniowy. Nie chcę jednak, żeby na osi poziomej nie wyświetlały się wartości z tabeli, ale liczby: 1, 10, 100, 1000, 10000,... Czy można w taki sposób sformatować oś poziomą? Czy mam coś wyrzeźbić z palca?
Wydaje mi się, że to prosty do rozwiązania problem, ale niestety coś się nie udaje.
Robię wykres liniowy. Nie chcę jednak, żeby na osi poziomej nie wyświetlały się wartości z tabeli, ale liczby: 1, 10, 100, 1000, 10000,... Czy można w taki sposób sformatować oś poziomą? Czy mam coś wyrzeźbić z palca?
@Dyferentny: są na to gotowe funkcje, podajesz tylko zakres danych
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Cześć czy wiecie jak scalić kilka plików csv w jeden ? Wszystkie mają te same kolumny. Plików jest około 50, i finalnie musi być jeden zawierający wszystkie dane - po prostu wiersze z drugiego pliku skopiowane pod pierwszym itd . Znalazłem rozwiązanie w excelu w power query , jednak musze to zrobić w libreoffice. Czy ktoś wie jak to zrobić w libre ? Z góry dzięki.
#informatyka #excel
#informatyka #excel
@tambus: cat
Zna ktoś sposób jak ułatwić sobie życie w excelu? ;d W jaki sposób można zmodyfikować dane tak, aby w kolumnie G pojawiał się odstęp np. dla 7 wierszy tak jak w kolumnie I? Obstawiam, że jest to tego jakaś formuła lub da się przesunąć w prosty sposób, którego nie umiem wygooglowac XD.
#excel #pc #informatyka #pytaniedoeksperta
#excel #pc #informatyka #pytaniedoeksperta
źródło: comment_16178214440tyaSHfCRN9s7gOsv64eYK.jpg
Pobierz@PolenQuick Pokombinuj z formułą offset
@PolenQuick: Masz polską wersję językową excela, przetłumacz nazwy funkcji i będzie działać. Teraz jasne, tylko takie wstawianie to niestety musiałbyś użyć VBA, formułą (tą z mojego obrazka) możesz po prostu rozrzucić nazwy po arkuszu (przeciągnąć formułę w dół, tyle ile potrzeba aby wyświetlić wszystkie nazwy plików) i później skopiować i wkleić jako wartości (całą kolumnę). Wynik będzie taki sam jak przy wstawianiu komórek.
edit: jeszcze użyj u siebie średników zamiast
edit: jeszcze użyj u siebie średników zamiast
Mirki, jak to ugryźć?
Potrzebuję, żeby #excel pokazywał w danej kolumnie wynik mając kilka założeń i porównując ostatecznie 2 wartości i wypisując jedną jako wynik:
Potrzebuję formułę dla: Koszt (T2) =
PORÓWNANIE: Jeśli ilość w F2 jest = od 1000 do 3000 = 0,50zł/szt., vs M2*0,128 i wybranie która wartość jest WIĘKSZA jako wynik.
Potrzebuję, żeby #excel pokazywał w danej kolumnie wynik mając kilka założeń i porównując ostatecznie 2 wartości i wypisując jedną jako wynik:
Potrzebuję formułę dla: Koszt (T2) =
PORÓWNANIE: Jeśli ilość w F2 jest = od 1000 do 3000 = 0,50zł/szt., vs M2*0,128 i wybranie która wartość jest WIĘKSZA jako wynik.
źródło: comment_1617784463rqz3cRHLGVdnPKDgPQ5ei3.jpg
Pobierz@Shav_Arth:
coś takiego zrobi robotę, o ile dobrze rozumiem założenie
=JEŻELI(ORAZ(F2>=1000;F2<=3000); JEŻELI(0.5>M2*0.128; 0.5; M2*0.128);JEŻELI(ORAZ(F2>=3001;F2<=5000);JEŻELI(0.4>M2*0.128; 0.4; M2*0.128);JEŻELI(ORAZ(F2>=5001;F2<=9999);JEŻELI(0.3>M2*0.128; 0.3; M2*0.128);"ERROR")))coś takiego zrobi robotę, o ile dobrze rozumiem założenie
@Shav_Arth: =MAX(IF(F2>5000;0,3;IF(F2>3000;0,4;0,5))*F2;M2*0,128)
- 0
Mam wklejone wartości z tabeli przestawnej z innego pliku.
Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby te dane złączyć z powrotem w tabelę przestawną?
#excel
Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby te dane złączyć z powrotem w tabelę przestawną?
#excel
Jak się robi tabelę, która zbiera dane z innych tabel i w zależności od tego ile w tych tabelach będzie wierszy, to będzie się powiększać i w drugą stronę, jeżeli wiersze będą puste, to będzie je ignorować?
Potrzebuję tabelę, która będzie zbierać dane z arkusza, aby łatwo można je wyeksportowac dalej
#excel
Potrzebuję tabelę, która będzie zbierać dane z arkusza, aby łatwo można je wyeksportowac dalej
#excel
- 1
@comfortably_numb: do czego Ci potrzebny, szkoda 1,5k na excela
@bart_212: No to chyba jak ze wszystkim, najciężej znaleźć dobry kurs. Sam z chęcią zapłaciłbym dużo za zajebisty kurs IT (mam pare k budzstu szkoleniowego do xaopiekowania), ale nie ma nic sobrego na rynku co warte byloby wiecej niz przyslowiowe Udemy za 30zl






























Mirasy banalne zadanie, jednak mnie przerosło. Excel nie chce sortować według daty. Pole jest ustawione jako data, jednak znikła opcja od najstarszych do najnowszych.
Link do pliku. Eh kiedyś to poprawnie pracowało. Jakis update ?
https://megawrzuta.pl/download/7f5c98b93e4fff01c5dcac13585ba790.html
źródło: comment_1618173307F2jiMoxt8Butp1s5UYOGXa.jpg
Pobierz