#informatyka #excel #pytanie
Mirasy banalne zadanie, jednak mnie przerosło. Excel nie chce sortować według daty. Pole jest ustawione jako data, jednak znikła opcja od najstarszych do najnowszych.
Link do pliku. Eh kiedyś to poprawnie pracowało. Jakis update ?
https://megawrzuta.pl/download/7f5c98b93e4fff01c5dcac13585ba790.html
w.....w - #informatyka #excel #pytanie
Mirasy banalne zadanie, jednak mnie przerosło...

źródło: comment_1618173307F2jiMoxt8Butp1s5UYOGXa.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Cerny: to nie to totalnie
przy filtrze znikają niepotrzebne wartości nie o to chodzi, to wszystko ma nadal być, formuła ma być poniżej
ja chcę tylko żeby one się nie wyświetlał, na ten moment po prostu nie przenoszę formuły w te komórki
  • Odpowiedz
@caribbean: No to musisz mieć dwa zbiory danych: jeden, w którym będziesz pokazywał w tabeli wszystkie wartości i drugi, który będzie bazą dla wykresu, gdzie wartości zerowe zostaną odfiltrowane.
Możesz użyć tabeli przestawnej do tego celu.
  • Odpowiedz
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac:
moim zdaniem ciężko to będzie w excelu bo będzie trzeba oznaczać start (tam gdzie przerwa jest dłuższa od 15 min to jest jakby start nowego zadania)
można też wyznaczyć koniec zadania - jeżeli następny rekord jest później niż 15 min to na tym się skończyło

problem będzie polegał na tym że w formule która łapie od rekordu z flagą koniec odejmuje rekord z flagą początek ciężko będzie wskazać że
  • Odpowiedz
Mirki proszę o pomoc w #excel :
1. Mam arkusza ponazywane od A1 do A20,
2. W każdym z nich komórka A2 ma wartość T lub N
3. W ostatnim Arkuszu o nazwie "Podsumowanie" mam wiersze ponazywane od A1 do A20
4. Chciałbym "przeciagnąć" wartość o której mowa w pkt. 2 do arkusza "podsumowanie",
5. Mam wpisane: ='A1'!$A$2 i jak "przeciągam" nie zmienia mi się to A1, a chciałbym aby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@danielemilka: nie wiem co konkretnie chcesz osiągnąć i jaki problem masz z użyciem tej funkcji, ale jeśli przykładowo gdziekolwiek wstawisz formułę:

=ADR.POŚR("A"&WIERSZ(A1)&"!A2")
I przeciągniesz w dół, to pobierze dane z A1!A2, A2!A2, ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Słuchajcie, Google Docs ma fajną opcje kopiowania i wklejania samego formatu tekstu.
Używa się do tego CTRL+ALT+C i CTRL+ALT+V.
Jak pewnie niektórzy zauważyli, pierwszy skrót klawiszowy odpowiada za kreację litery ć, a drugi mam przypisany do menedżera haseł, więc oba są dysfunkcjalne.
Google Docs nie oferuje opcji zmiany skrótów klawiszowych.
Co robić? T_T
#office365 #googledocs #niewiemjaktootagowac może #excel się znają.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #excel.
Mam dwa wykresy i nie wiem co zrobić, żeby je ustawić równo jeden pod drugim, żeby dobrze wyglądało na wydruku.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PodniebnyMurzyn: Jeśli chcesz policzyć ile jest duplikujacych się to pewnie pivotem (tabela przestawna). Jeśli tylko usunąć to zakładka Data (Dane?) -> Remove duplicates i zaznaczasz po których kolumnach ma szukać duplikatów.
Zrób sobie mały przykładowy zestaw danych i sprawdź jak działa. Jakby co to Google pomoze znaleźć instrukcje gdzie szukać guziczków.
  • Odpowiedz
#excel
Wydaje mi się, że to prosty do rozwiązania problem, ale niestety coś się nie udaje.
Robię wykres liniowy. Nie chcę jednak, żeby na osi poziomej nie wyświetlały się wartości z tabeli, ale liczby: 1, 10, 100, 1000, 10000,... Czy można w taki sposób sformatować oś poziomą? Czy mam coś wyrzeźbić z palca?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć czy wiecie jak scalić kilka plików csv w jeden ? Wszystkie mają te same kolumny. Plików jest około 50, i finalnie musi być jeden zawierający wszystkie dane - po prostu wiersze z drugiego pliku skopiowane pod pierwszym itd . Znalazłem rozwiązanie w excelu w power query , jednak musze to zrobić w libreoffice. Czy ktoś wie jak to zrobić w libre ? Z góry dzięki.

#informatyka #excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zna ktoś sposób jak ułatwić sobie życie w excelu? ;d W jaki sposób można zmodyfikować dane tak, aby w kolumnie G pojawiał się odstęp np. dla 7 wierszy tak jak w kolumnie I? Obstawiam, że jest to tego jakaś formuła lub da się przesunąć w prosty sposób, którego nie umiem wygooglowac XD.

#excel #pc #informatyka #pytaniedoeksperta
PolenQuick - Zna ktoś sposób jak ułatwić sobie życie w excelu? ;d W jaki sposób można...

źródło: comment_16178214440tyaSHfCRN9s7gOsv64eYK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolenQuick: Masz polską wersję językową excela, przetłumacz nazwy funkcji i będzie działać. Teraz jasne, tylko takie wstawianie to niestety musiałbyś użyć VBA, formułą (tą z mojego obrazka) możesz po prostu rozrzucić nazwy po arkuszu (przeciągnąć formułę w dół, tyle ile potrzeba aby wyświetlić wszystkie nazwy plików) i później skopiować i wkleić jako wartości (całą kolumnę). Wynik będzie taki sam jak przy wstawianiu komórek.
edit: jeszcze użyj u siebie średników zamiast
  • Odpowiedz
Mirki, jak to ugryźć?
Potrzebuję, żeby #excel pokazywał w danej kolumnie wynik mając kilka założeń i porównując ostatecznie 2 wartości i wypisując jedną jako wynik:

Potrzebuję formułę dla: Koszt (T2) =

PORÓWNANIE: Jeśli ilość w F2 jest = od 1000 do 3000 = 0,50zł/szt., vs M2*0,128 i wybranie która wartość jest WIĘKSZA jako wynik.
Shav_Arth - Mirki, jak to ugryźć?
Potrzebuję, żeby #excel pokazywał w danej kolumnie...

źródło: comment_1617784463rqz3cRHLGVdnPKDgPQ5ei3.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shav_Arth:

=JEŻELI(ORAZ(F2>=1000;F2<=3000); JEŻELI(0.5>M2*0.128; 0.5; M2*0.128);JEŻELI(ORAZ(F2>=3001;F2<=5000);JEŻELI(0.4>M2*0.128; 0.4; M2*0.128);JEŻELI(ORAZ(F2>=5001;F2<=9999);JEŻELI(0.3>M2*0.128; 0.3; M2*0.128);"ERROR")))
coś takiego zrobi robotę, o ile dobrze rozumiem założenie
  • Odpowiedz
Mam wklejone wartości z tabeli przestawnej z innego pliku.
Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby te dane złączyć z powrotem w tabelę przestawną?

#excel
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak się robi tabelę, która zbiera dane z innych tabel i w zależności od tego ile w tych tabelach będzie wierszy, to będzie się powiększać i w drugą stronę, jeżeli wiersze będą puste, to będzie je ignorować?
Potrzebuję tabelę, która będzie zbierać dane z arkusza, aby łatwo można je wyeksportowac dalej
#excel
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bart_212: No to chyba jak ze wszystkim, najciężej znaleźć dobry kurs. Sam z chęcią zapłaciłbym dużo za zajebisty kurs IT (mam pare k budzstu szkoleniowego do xaopiekowania), ale nie ma nic sobrego na rynku co warte byloby wiecej niz przyslowiowe Udemy za 30zl
  • Odpowiedz