Skoro wszystko jedno, to odpal poniższe makro - na każdym arkuszu zawierającym "Ref" w komórce F2 doda kolumnę G, w której podliczy, ile razy kod z F występuje w całej kolumnie. Wszystko większe od 1 to duble.

Sub duble()

For Each ark In ThisWorkbook.Sheets
If ark.Range("F2") = "Ref" Then
  • Odpowiedz
Mirki jestem zielony, jeśli chodzi o makra w excel, a potrzebuję zrobić takie, które:

1.Pozwoli wybrać plik z dysku, z którego będę chciał skopiować dane do excela zbiorczego
2.Będzie miał określone powiązania między komórkami tzn. wartość komórki B2 z pliku źródłowego ma skopiować do komórki C3 w pliku zbiorczym itd. Kilkanaście takich powiązań.

Prosiłbym o pomoc: albo podanie funkcji, które będą wykonywać to czego oczekuję i ja wtedy spróbuję to sobie jakoś skleić albo link
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bazoski: Wybór pliku tutaj, cała reszta chociażby tu.

Nie jestem pewien czy to gdzieś tam jest, więc dopiszę - żeby otworzyć drugi plik, używasz czegoś takiego:

Set
  • Odpowiedz
@brak_nicku: I nie odpowiedziałeś mi, po czym poznałeś, że nie jest liniowy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W ogóle Twój sposób prowadzenia dyskusji przypomina przesłynną Szkołę Elektrody.pl, mówił Ci to już ktoś kiedyś?
  • Odpowiedz
Siemanko #excel 'owe świry, czy jest ktoś kto pomoże ogarnąć na pw w miarę prostą dla profesjonalisty, ale ciężką dla tłuka formułę ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tejotte: A ja dla odmiany proponuję, żebyś zamiast jednego WYSZUKAJ.PIONOWO, użył dwóch :)

=JEŻELI(WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;$E$1:$E$100;1;1)=A1;WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;$E$1:$E$100;1;1))

Warunek: dane w kolumnie przeszukiwanej (tu: E1:E100) muszą być posortowane rosnąco.

O ile tradycyjne wyszukiwanie 100k rekordów w 100k tablicy zajęło u mnie prawie 15 sekund, tak powyższa funkcja wyszukuje w niemierzalnym czasie. Ot, taki trik :)
  • Odpowiedz
Taka sytuacja. Wczoraj próbowałam wymyśleć formułę ale w końcu zrobiłam to bardziej łopatologicznie (była 20:00, po 13h pracy)
Jaka formuła określi mi dokładnie ceny jednostkowe lub wartość całości (wszystko jedno co, bo później łatwo wyliczyć to drugie) Tak żeby stosunek był dokładnie 1:20 a wartosc koncowa tak jak na fot?? #matematyka #pytanie #nauka #excel #zagadka
monalisssa - Taka sytuacja. Wczoraj próbowałam wymyśleć formułę ale w końcu zrobiłam ...

źródło: comment_Qs9pFcR2bQ4bNZlOFJ8GIqWPoQnZyEus.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@monalisssa:
czasami piszę coś w PHP. Jak robię to np. o takiej godzinie jak teraz, to zdarza się, że przesiedzę 2 godziny nad problemem i nie znajduję rozwiązania. Pierniczę to i idę spać. I jak rano siadam do tego samego, to po 5 minutach mam rozwiązanie.

I najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, czy te zmarnowane 2 godziny wieczorem wpływają na to, że po wyspaniu się znajduję rozwiązanie w
  • Odpowiedz
Mirki od #informatyka #excel #programowanie,
Czy da się (a jeżeli tak, to pod jakimi hasłami szukać) stworzyć Excela/programik, który
- wrzucamy do niego linki stron internetowych
- w kodzie strony znajdowana jest konkretna linijka z danymi
- linijka ta jest kopiowana
- skopiowane dane zapisywane są do excela/notatnika na plain
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: żeby zostawić samą nazwę gminy w celach estetycznych i jednocześnie zachować parametr łatwiejszy do wykorzystania przy kolejnych zastosowaniach
  • Odpowiedz
Cześć komputerowe świry.

Potrzebuje zmodyfikować makro pod worda, które:
Otwiera plik z rozszerzeniem FAX, edytuje go wg. wzorca i zapisuje do pdf. Potem otwiera następny z folderu i tak do ostatniego pliku.
W tej chwili mam coś takiego, jak poniżej, ale działa tylko do 50 plików (zmienia się nazwa pliku a makro jest skopiowane jakby 50 razy)

="">'
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0mian: ale to nie znaczy ze 1376 chce to widzieć a wykop działa na zasadzie "wincyj taguw wincyj plusuw". Jak widzisz zawołałeś 3242 ludzi dostałeś 3 plusy, może jak byś bardziej trafił jednym tagiem to byś dostał z 6.
  • Odpowiedz
Witajcie wszyscy,

Mam problem z stworzeniem kodu do komorki w excelu.
Powiedzmy mamy Kolumne pracownikow. W w niej znajduje sie Kowalski. W drugiej Kolumnie znajduje sie kolumna bledow jakie popelnil. Kowalski popelnil 3 bledy w przeciagu 90 dni. Chcialbym aby z tych 90 dni do jednej komorki obliczylo ile bledow popelnil i wpisalo do jednej komorki ile tych bledow naklepal przez 90 dni, a obok imie danej osoby czyli kowalskiego. Dawno nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dessperro: jestem zszokowany, że jeszcze nikt nie wypowiedział magicznych słów, które pojawiają się w co 3 wątku dotyczącym Excela: tabela przestawna. Banalnie proste, pozostaje tylko odfiltrowanie 90 ostatnich dni, co biorąc pod uwagę, że data w tabeli źródłowej to tekst a nie data będzie wymagało dodanie formuły, albo użycia funkcji "Tekst jako kolumny"
  • Odpowiedz
@angela09:Nie pamiętam tak na wyrywki excela. Robisz wykres kołowy, po czym dodajesz objaśnienia danych. Wtedy nazwy serii są domyślnie "1" i "2". Klikasz na wykresie prawym, "zaznacz dane" i zmieniasz etykiety osi poziomej (po prawej stronie) na wartości. Można też na chama zmienić tak jak sugeruje @PanKapusta ale wtedy, przy dużej ilości serii nic się nie będzie zmieniało po zmianach w tabeli.
  • Odpowiedz
Mirki, chciałbym za pomocą funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO (czy jak kto woli VLOOKUP) wyszukać wartość z tabeli znajdującej się w innym arkuszu, którego nazwa znajduje się w komórce tego arkusza. Macie jakiś pomysł?
#excel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję pomocy. Mam 2 kolumny, z pierwszej kolumny wyciągam wartość maksymalną przy pomocy funkcji max. Jak wyciągnąć wartość która jest "parą" dla tej wartości z drugiej kolumny? #excel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
W pracy podczas tworzenia nowych środowisk dla klienta muszę w jakiś sposób udokumentować wszystko od strony sieciowej - trochę rzeczy tam jest które finalnie zbieram w kilku plikach excelowych. Mam do tego szablony zrobione i wypełniam je wraz z postępem prac. Ale to delikatnie mówiąc jest nudne.
Macie pomysł jak można to usprawnić? Chciałbym mieć jeden plik na podstawie którego wypełnią mi się wszystkie dokumenty, tak aby w momencie gdy coś
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pr2speQ: W produktach MS możesz pobierać dane z innych dokumentów i je przeliczać. Więc masz excela z wartościami i dajesz do niego odnosniki z worda i execela. Robiłem takie coś z 6lat temu w szkole, powinno to dalej istnieć :p
  • Odpowiedz
Kupiłem excela 2016 ale w ogole mi to nie podchodzi. Wole pracować w Google sheets. Jakieś to prostsze się wydaje i lepiej mi się pracuje. Wiem ze excel to kombajn i może muszę poznać jego możliwości żeby się przekonać. Przekona mnie ktoś?

Póki co chyba wszystko co potrzebuje mam w Google sheets. Do tego dużo lepszy design i wszystko w chmurze #google #sheets #excel #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jestem laikiem w #excel i mam problem. Mianowicie mam dane w pewnej formie jak na screenie. Każda interesująca partia danych jest oddzielona pustym wierszem. Zliczam sobie ilość wystąpień pewnych znaków w ciągu znaków, ale chciałbym konkretnie zsumować ilość dla każdego nagłówka.

Np.
w D1 - suma C2 + C3
w D5 - suma C6 etc.

Podpowie mi ktoś jak to zrobić? jak wykorzystać informację o pustym wierszu jako końcu
ptaaq - Mirki, jestem laikiem w #excel i mam problem. Mianowicie mam dane w pewnej fo...

źródło: comment_wWB7H17Gb0Z1We3OGsJNOP9up2rloV5g.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach