#anonimowemirkowyznania
Znalazłem pracę w korpo ale sobie nie radzę. Fakt że mocno się stresuje i denerwuje i to jest moja duża przeszkoda ale:

1. Angielski

Zawsze myślałem że mam dobry angielski, zwłaszcza w mowie. Tymczasem czuje się jakbym zapomniał angielskiego. W szkole w liceum czy na studiach władałem dużo lepszym angielskim niż teraz. Nie wiem czy to nerwy mnie tak blokują czy lata nieużywania robią swoje ale chciałbym to zmienić.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze w podobnych wpisach odpowiadam, ze zeby nauczyc sie mowic trzeba po prostu mowic. Jesli Twoim glownym celem jest mowa, to musisz mowic - na glos, do siebie. Probowac opowiadac cos sobie, czytac artykuly na glos. Kupienie ksiazek uspokoi Twoje sumienie, ale nie nauczy Cie mowic.
IMHO darmowych materialow z wszystkiego - gramatyka, slowka, jest tyle ze nie ma sensu placic.

Jesli jestes z jakiegos wiekszego miasta to poszukaj
  • Odpowiedz
@mroz3: Temat wałkoany wielokrotnie w ciągu ostatniego tygodnia. Użyj opcji szukaj. Zamykam.
Nie mogę się doczekać kiedy zaczną wydawać licencje i tylko certyfikowani użytkownicy będą mogli zadawać pytania na mirko.
  • Odpowiedz
#excel #vba

Zapisałem swoje makra w excelu jako .xls zamiast .xlsm i poznikały :( Mogę je jakoś odzyskać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

miry,wie ktoś z was może jak w #excel (właściwie to używam open office,ale chyba działa tak samo) skopiować ten sam tekst do kilku komórek w jednej kolumnie? zaznaczam np 20 komórek w pionie i wklejam tekst ,to wkleja się on tylko do tej pierwszej,a nie chce mi się wklejać do każdej z osobna bo mam tego bardzo dużo. Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania.Jakieś sposoby ? dzięki #pytanie #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ktoś ma gotowy arkusz excela dla turnieju piłkarskiego (grupy + pucharowa) tak żeby wpisać nazwy drużyn i wyniki a reszta zrobi się sama?
#excel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje podpowiedzi na szybko, a nie za bardzo wiem jak to wygooglować. Powiedzmy że mam kolumny A, B i C, D, E, F oraz d1,d2,d3 do każdej z kolumn ABC itd wyznaczona jest któraś z kolumn d którą muszę tam dodać. Jaką formułę wpisać, żeby w sposób automatyczny dopasowywało kolumny d do właściwych abcdef?
#excel
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@verto10:
Jak tylko znajdziesz zależność między kolumną a parametrem -- to jak najbardziej. Ale skoro to jest losowe, to jakbyś chciał inaczej niż tylko zapisać gdzieś parametr dla każdej kolumny?
Excel nie ma wbudowanej kryształowej kuli, żeby sobie zgadywać, skąd ma brać dane.
  • Odpowiedz
#it Czy jest jakaś możliwość nieświadomej zamiany w #excel wszystkich formuł na wartości? Userzy się przysięgają, że zapisali plik z formułami na dysku sieciowym. Inny user otwiera na swoim kompie i nie ma formuł tylko wyliczone wartości. I to nie we wszystkich arkuszach, tylko w wybranych.
Oczywiście jak patrzę na ręce to nic się nie dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejne pytanie o VBA. Napisałem sobie makro, które dzieli mi tabelę po pewnym parametrze na pliki. Problem w tym, że nie zachowuje się formatowanie tabeli.

Workbooks.Add
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False

Zachowują się kolory i czcionki, ale całkowicie rozjeżdżają się szerokości kolumn. Jest na to jakaś rada?
#vba #programowanie #excel
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eswemenasja
@ak1r4
Stawiam, że jest to zmienna przekazywana przez samego Excela, z nazwą arkusza, jednak patrząc na to mam wrażenie, że kod by się wykonywał przy otwarciu dowolnego arkusza w danym pliku, lepiej wejść do kodu konkretnego arkusza i użyć Suba:

Private Sub Worksheet_Activate()
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie odnośnie VBA. Czy da się w jakiś sposób sprawić żeby parametry Range, lub Cells tzn początek i koniec zakresu pobierały się z jakiejś komórki w arkuszu? Próbowałem deklarować zmienną i podstawiać pod Range (x:y) ale albo robię to źle albo nie działa.

Chcę mieć możliwość zmiany obszaru zaznaczenia bez konieczności edycji kodu.

#vba #programowanie #excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako, że zacząłem pracę w korpo, a mam tylko podstawową wiedzę na temat excela to wypadałoby to zmienić. Na razie ta wiedza wystarcza, ale dobrze byłoby się rozwinąć w tym temacie. Dlatego mam do was pytanie. Znacie jakiś dobry kurs excela? Najlepiej darmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po użyciu googla trafiłem na excelszkolenie.pl. Wygląda dość porządnie. Używał ktoś z was tego kursu?
#excel #msoffice
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki mały problem z excelem. Potrzebuję zaimportować dane z jednego pliku do drugiego. Wygląda to jak na screenie poniżej.Do tabeli po lewej stronie do kolumny K (HA) oraz L (KI) potrzebuję zaimportować danę z tabeli, która jest na screenie po prawej. Nie może być to "twarde" importowanie, gdyż import musi być zgodny (dwa identyczne numery) z kolumną F (NR) po lewej stronei  kolumną A (NRK) po prawej stronie. W obu plikach
jaywalker - Mam taki mały problem z excelem. Potrzebuję zaimportować dane z jednego p...

źródło: comment_tqXN7vlMzFDrVjEGcaOG0GBlITi7JNeM.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AndrewSzusty: nie bangla. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Unikatowy numer jest w kolumnie F po lewej i A po prawej? W kolumnie K po lewej ma się pojawić to co jest w kolumnie C po prawej, a w L po lewej ma się pojawić to co
  • Odpowiedz
Ej mireczki poleccie proszę jakiś kurs Excela na średnio zaawansowany, nie musi mieć jakiś tam certyfikatów, tak tylko żeby poklepac trochę formulek sobie. Fajnie jakby też były co jakiś czas sprawdzenia tego co się nauczyło #excel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki szybkie pytanie, szybka odpwoiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wpisuje w #excel powiedzmy date 01.07 i ona mi sie automatycznie zmienia na 01.lip
jak to zmienic, zeby.. nie zmienialo się nic, robię tabele dla obcokrajowców którzy nie rozumieją, że lip to lipiec ;p
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #programowanie
Czołem MIrki ;) Muszę się Was poradzić - w końcu kogo, jak nie Was.

Czy istnieje jakiś sposób abym zgrupował dane w excelu do pewnej sumy z przywołaniem pierwsze możliwe daty ?
Już tłumaczę o co mi chodzi.

Mam
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej mirki, coś tam chcę sobie podłubać w excelu dla nauki i jak kopiuję dane ze strony http://www.contextures.com/xlSampleData01.html#data do excela poprzez get external data > from web to mi się np. data wrzuca raz w formacie 1.05.2016 a raz 2/02/2016 albo cena raz jako 2,99 a raz 2.99 mimo, że na stronie jest ujednolicone. Ktoś wie o co chodzi, albo jak lepiej i szybciej to skopiować? Jak zaznaczam tabelkę na stronie i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach