znacie jakiś soft do robienia ładnych wykresów? To co oferuje excel w ogole mi nie podchodzi #excel #wykres #wykresyboners #biznes #kiciochpyta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 1
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@schedule: przypomniało mi się o tobie dzisiaj, machnęłam na szybko bo nie chciało mi się bawić, ale można uzyskać dokładnie takie efekty jak pokazałeś. To, że czegoś nie umiesz zrobić nie znaczy, że nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_FvvjB37IUg3lyk3fM9DCAitdtZxGavH5.jpg
Pobierz- 4
polecicie jakiś kurs pisania makr i ogólnie #vba uważam, że #excel całkiem nieźle ogarniam to przydałoby się umiec coś robić z makrami
#programowanie
#programowanie
@mroz3: Temat wałkoany wielokrotnie w ciągu ostatniego tygodnia. Użyj opcji szukaj. Zamykam.
Nie mogę się doczekać kiedy zaczną wydawać licencje i tylko certyfikowani użytkownicy będą mogli zadawać pytania na mirko.
Nie mogę się doczekać kiedy zaczną wydawać licencje i tylko certyfikowani użytkownicy będą mogli zadawać pytania na mirko.
- 3
- 4
miry,wie ktoś z was może jak w #excel (właściwie to używam open office,ale chyba działa tak samo) skopiować ten sam tekst do kilku komórek w jednej kolumnie? zaznaczam np 20 komórek w pionie i wklejam tekst ,to wkleja się on tylko do tej pierwszej,a nie chce mi się wklejać do każdej z osobna bo mam tego bardzo dużo. Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania.Jakieś sposoby ? dzięki #pytanie #
- 0
@DADIKUL: ale że coś takiego nie działa?
źródło: comment_qxkpRPyiauNYIbM26RQ4QrBEpY8ROLjg.jpg
Pobierz@DADIKUL jak masz tekst to zaznacz komórki ta komorke i dowolna ilosc komórek pod nią i naciśnij alt + d
czy ktoś ma gotowy arkusz excela dla turnieju piłkarskiego (grupy + pucharowa) tak żeby wpisać nazwy drużyn i wyniki a reszta zrobi się sama?
#excel
#excel
- 1
@PanKapusta: podziękował ale już sam sobie napisałem :)
- 1
Potrzebuje podpowiedzi na szybko, a nie za bardzo wiem jak to wygooglować. Powiedzmy że mam kolumny A, B i C, D, E, F oraz d1,d2,d3 do każdej z kolumn ABC itd wyznaczona jest któraś z kolumn d którą muszę tam dodać. Jaką formułę wpisać, żeby w sposób automatyczny dopasowywało kolumny d do właściwych abcdef?
#excel
#excel
@verto10 https://support.office.com/pl-pl/article/WYSZUKAJ-PIONOWO-funkcja-0bbc8083-26fe-4963-8ab8-93a18ad188a1
?
Po angielsku szukaj pod nazwą VLOOKUP
?
Po angielsku szukaj pod nazwą VLOOKUP
- 1
@verto10:
Jak tylko znajdziesz zależność między kolumną a parametrem -- to jak najbardziej. Ale skoro to jest losowe, to jakbyś chciał inaczej niż tylko zapisać gdzieś parametr dla każdej kolumny?
Excel nie ma wbudowanej kryształowej kuli, żeby sobie zgadywać, skąd ma brać dane.
Jak tylko znajdziesz zależność między kolumną a parametrem -- to jak najbardziej. Ale skoro to jest losowe, to jakbyś chciał inaczej niż tylko zapisać gdzieś parametr dla każdej kolumny?
Excel nie ma wbudowanej kryształowej kuli, żeby sobie zgadywać, skąd ma brać dane.
Mirki, dlaczego w jednej komórce wyświetla mi się formuła a w tych niżej jest ona przeliczona?
Formuły we wszystkich czterech komórkach mają taką samą strukturę
#excel
Formuły we wszystkich czterech komórkach mają taką samą strukturę
#excel
źródło: comment_O9l8t2CRuqQBFYJvyFbhKLsIswBzcCMt.jpg
Pobierz@berti: O tym mówię:
źródło: comment_6kaEIgzWfKBXvLX0NaoeP3S8AE3D5a8Q.jpg
Pobierz@berti: Bo format komórki jest ustawiony na tekst, dlatego nie przelicza.
- 1
#it Czy jest jakaś możliwość nieświadomej zamiany w #excel wszystkich formuł na wartości? Userzy się przysięgają, że zapisali plik z formułami na dysku sieciowym. Inny user otwiera na swoim kompie i nie ma formuł tylko wyliczone wartości. I to nie we wszystkich arkuszach, tylko w wybranych.
Oczywiście jak patrzę na ręce to nic się nie dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Oczywiście jak patrzę na ręce to nic się nie dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kolejne pytanie o VBA. Napisałem sobie makro, które dzieli mi tabelę po pewnym parametrze na pliki. Problem w tym, że nie zachowuje się formatowanie tabeli.
Workbooks.Add
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Zachowują się kolory i czcionki, ale całkowicie rozjeżdżają się szerokości kolumn. Jest na to jakaś rada?
#vba #programowanie #excel
Workbooks.Add
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Zachowują się kolory i czcionki, ale całkowicie rozjeżdżają się szerokości kolumn. Jest na to jakaś rada?
#vba #programowanie #excel
@mrpandominik columns("x:y").autofit
- 1
konto usunięte via Android
- 1
#excel
Czy da się zrobić tak, aby excel zaznaczał po otwarciu arkusza wiersz na podstawie dnia miesiąca?
Czy da się zrobić tak, aby excel zaznaczał po otwarciu arkusza wiersz na podstawie dnia miesiąca?
@Eswemenasja
@ak1r4
Stawiam, że jest to zmienna przekazywana przez samego Excela, z nazwą arkusza, jednak patrząc na to mam wrażenie, że kod by się wykonywał przy otwarciu dowolnego arkusza w danym pliku, lepiej wejść do kodu konkretnego arkusza i użyć Suba:
Private Sub Worksheet_Activate()
@ak1r4
Stawiam, że jest to zmienna przekazywana przez samego Excela, z nazwą arkusza, jednak patrząc na to mam wrażenie, że kod by się wykonywał przy otwarciu dowolnego arkusza w danym pliku, lepiej wejść do kodu konkretnego arkusza i użyć Suba:
Private Sub Worksheet_Activate()
Mirki, mam pytanie odnośnie VBA. Czy da się w jakiś sposób sprawić żeby parametry Range, lub Cells tzn początek i koniec zakresu pobierały się z jakiejś komórki w arkuszu? Próbowałem deklarować zmienną i podstawiać pod Range (x:y) ale albo robię to źle albo nie działa.
Chcę mieć możliwość zmiany obszaru zaznaczenia bez konieczności edycji kodu.
#vba #programowanie #excel
Chcę mieć możliwość zmiany obszaru zaznaczenia bez konieczności edycji kodu.
#vba #programowanie #excel
@mrpandominik: W Sheet1 w komórce A1 wpisujesz np. "A1:B6" tylko bez cudzysłowowa. Potem:
xy = Sheet1.Range("A1")
Set sRng = Sheet2.Range(xy)
xy = Sheet1.Range("A1")
Set sRng = Sheet2.Range(xy)
@mrpandominik zmienna = sheets("nazwa").cells(1,1).value
1,1 to A1, 1,2 to b1, 2,1 to a2
1,1 to A1, 1,2 to b1, 2,1 to a2
Jako, że zacząłem pracę w korpo, a mam tylko podstawową wiedzę na temat excela to wypadałoby to zmienić. Na razie ta wiedza wystarcza, ale dobrze byłoby się rozwinąć w tym temacie. Dlatego mam do was pytanie. Znacie jakiś dobry kurs excela? Najlepiej darmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po użyciu googla trafiłem na excelszkolenie.pl. Wygląda dość porządnie. Używał ktoś z was tego kursu?
#excel #msoffice
#excel #msoffice
@Kubul: wystarczy przejrzeć tag, pytanie powtarza się średnio raz w tygodniu
@Kubul: @brak_nicku: Dzisiaj już ze dwa razy ...
- 6
polecam kurs Excela autorstwa pmsocho. Niesamowita wiedza, do tego bardzo jasno tlumaczone, duży wybór kategorii filmów (w tym odrobinę nt powerpointa i worda).
https://www.youtube.com/user/pmsocho/playlists
#excel #rozwojosobisty #kursy #szkolenia
https://www.youtube.com/user/pmsocho/playlists
#excel #rozwojosobisty #kursy #szkolenia
@mishaz: sprawdzę w domu
Komentarz usunięty przez autora
Mam taki mały problem z excelem. Potrzebuję zaimportować dane z jednego pliku do drugiego. Wygląda to jak na screenie poniżej.Do tabeli po lewej stronie do kolumny K (HA) oraz L (KI) potrzebuję zaimportować danę z tabeli, która jest na screenie po prawej. Nie może być to "twarde" importowanie, gdyż import musi być zgodny (dwa identyczne numery) z kolumną F (NR) po lewej stronei kolumną A (NRK) po prawej stronie. W obu plikach
źródło: comment_tqXN7vlMzFDrVjEGcaOG0GBlITi7JNeM.jpg
Pobierz@jaywalker: a jesli nie ma jednoznacznych danych albo bedziesz musial miec wiecej przypisan i rozszerzysz wyniki o kilka wpisow z tym samym numerem identyfikacyjnym albo bierzesz pierwsze z brzegu pasujace
- 0
@AndrewSzusty: nie bangla. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Unikatowy numer jest w kolumnie F po lewej i A po prawej? W kolumnie K po lewej ma się pojawić to co jest w kolumnie C po prawej, a w L po lewej ma się pojawić to co
Ej mireczki poleccie proszę jakiś kurs Excela na średnio zaawansowany, nie musi mieć jakiś tam certyfikatów, tak tylko żeby poklepac trochę formulek sobie. Fajnie jakby też były co jakiś czas sprawdzenia tego co się nauczyło #excel
mirki szybkie pytanie, szybka odpwoiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wpisuje w #excel powiedzmy date 01.07 i ona mi sie automatycznie zmienia na 01.lip
jak to zmienic, zeby.. nie zmienialo się nic, robię tabele dla obcokrajowców którzy nie rozumieją, że lip to lipiec ;p
wpisuje w #excel powiedzmy date 01.07 i ona mi sie automatycznie zmienia na 01.lip
jak to zmienic, zeby.. nie zmienialo się nic, robię tabele dla obcokrajowców którzy nie rozumieją, że lip to lipiec ;p
@naganiaczherculesa: zmień formatowanie komórki
- 2
#excel #programowanie
Czołem MIrki ;) Muszę się Was poradzić - w końcu kogo, jak nie Was.
Czy istnieje jakiś sposób abym zgrupował dane w excelu do pewnej sumy z przywołaniem pierwsze możliwe daty ?
Już tłumaczę o co mi chodzi.
Mam
Czołem MIrki ;) Muszę się Was poradzić - w końcu kogo, jak nie Was.
Czy istnieje jakiś sposób abym zgrupował dane w excelu do pewnej sumy z przywołaniem pierwsze możliwe daty ?
Już tłumaczę o co mi chodzi.
Mam
konto usunięte via Android
- 1
@absynt9 rozumiem że sztuki masz w jednej kolumnie a daty w drugiej. No ale na jakiej podstawie miał by przypisywać datę do takiej sumy?
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Ej mirki, coś tam chcę sobie podłubać w excelu dla nauki i jak kopiuję dane ze strony http://www.contextures.com/xlSampleData01.html#data do excela poprzez get external data > from web to mi się np. data wrzuca raz w formacie 1.05.2016 a raz 2/02/2016 albo cena raz jako 2,99 a raz 2.99 mimo, że na stronie jest ujednolicone. Ktoś wie o co chodzi, albo jak lepiej i szybciej to skopiować? Jak zaznaczam tabelkę na stronie i
@kretson: pszyperski
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Jaki darmowy pakiet office polecacie? Zależy mi na tym, zeby był "lekki" to znaczy, zeby nie zajmował dużo pamięci i nie spowalniał komputera. W sumie, będę tylko używał odpowiednika WORDa oraz EXCELa.
#programy #office #oprogramowanie #excel #komputery #windows #windows10 #wiecejtagow
#programy #office #oprogramowanie #excel #komputery #windows #windows10 #wiecejtagow

























Znalazłem pracę w korpo ale sobie nie radzę. Fakt że mocno się stresuje i denerwuje i to jest moja duża przeszkoda ale:
1. Angielski
Zawsze myślałem że mam dobry angielski, zwłaszcza w mowie. Tymczasem czuje się jakbym zapomniał angielskiego. W szkole w liceum czy na studiach władałem dużo lepszym angielskim niż teraz. Nie wiem czy to nerwy mnie tak blokują czy lata nieużywania robią swoje ale chciałbym to zmienić.
IMHO darmowych materialow z wszystkiego - gramatyka, slowka, jest tyle ze nie ma sensu placic.
Jesli jestes z jakiegos wiekszego miasta to poszukaj