Grał ktoś ostatnio w #eu4 Śląskiem? Jakoś z rok temu nie było problemu i Polska pomogła mi wyzwolić się od Czechów. Teraz próbowałem zacząć od nowa z 10 razy, ale zarówno Austria jak i Polska nie chciały się zgodzić na pomoc – miałem albo ok. -1000 albo -120, więc żadnej z tych wartości nie pobiję poprawianiem relacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@cherrycoke2l nie jest ciężko, ja ostatnio robiłem back to Piast mazowszem, kasalem polaków Węgrami i Czechami , resztę zrobili Krzyżacy. Z tym że zamiast Czech musisz wciągnąć Austrię + wegry. Dalej podbić krzyżaków i masz Polskę
- 11
@Redesekrator: złoto
takiem tam z wczoraj, troche sie zestresowalem na poczatku wojny, bo kebaby i ruskie mieli w sumie jakies 500k+ wojska, a ja ze swoimi sojusznikami niecale 200k, no ale sie udalo. Tylko nie wiem skad takie duze attrition, chyba przez to, ze oblegalem sporo fortow?
#eu4
#eu4
źródło: comment_ZTY5LQsTZ6LplMzGKN1ADu4f0FzTCjxh.jpg
Pobierz- 1
Czy podbijanie dev prowincji ze zbożem daję więcej manpowera na miesiąc?
#eu4
#eu4
- 1
@Pituch: A nie lepiej sobie posortować od cen developu i patrzeć gdzie dostaniesz najwięcej manpowera?
@Pituch: Jak masz ROM to posiadanie prowincji ze zbożem podbija force limit 0.5. Ale to niezależnie ile prowincja ma dev. Manpower podbijają prowincje z kakao.
http://www.eu4wiki.com/Trade_goods
Ogólnie podbijanie military dev w każdej prowincji zwiększa manpower.
http://www.eu4wiki.com/Trade_goods
Ogólnie podbijanie military dev w każdej prowincji zwiększa manpower.
- 2
W jakim mniej więcej czasie kolonializm dociera zwykle do środkowej Europy? Przez 20 lat ledwo wystawił palec z Portugalii, zawsze to tak wolno idzie?
#eu4
#eu4
- 2
@Croudflup: Iberii? Raczej w jej narożniku.
Nawet Maroko ma już 3% w jednej prowincji i jest dzięki temu na światowym podium
Nawet Maroko ma już 3% w jednej prowincji i jest dzięki temu na światowym podium
źródło: comment_nF3Lg41umUyEZ7JtDT2uZOY1Lc0AFGXS.jpg
Pobierz- 2
@PerkoS: kolonializm zawsze p--------y byl, jesli nie jestes poludniowcem. trzeba z tym zyc
Kurde bele, niby mi dobrze idzie, koszty corowania -58%, idee dobre, niektóre potęgi zniszczone, jestem do przodu z tech, mam czasami nadwyżkę pkt ADM, rozdzielam prowincje dla moich wasali. Czego chcieć więcej, ale ja wciąż czuję, że podbijam za wolno i WC nie wypali. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak myślicie?
#eu4
#eu4
źródło: comment_G7PwokbCGTxAnnGhUSLApO05e6baWMlc.jpg
Pobierz- 1
słuchaj
@bezczelny_klamca: @TheFrancuz: WC zaczyna się po 1700 roku. Do tego czasu wystarczy, że lekko ugryzie Europe i zajmie część Indii i WC staje się łatwe.
@bezczelny_klamca: No tak racja, zapomniałem o tym, ale nawet RON grając nigdy mi się to nie udało.
Renesans to tu chyba przez Arktykę przyszedł
#eu4
#eu4
źródło: comment_ntRRnyc9kZBSTnIhW6HYTopgvF8N0ULn.jpg
Pobierz@asenjo Instytucje bylyby ok gdyby nie jakies popiedolone miejsca gdzie sie pojawiają i absurdalnie powolne rozprzestrzenianie się.
- 5

Jaką idee militarną byście teraz wzięli dla przerośniętej Aragonii?
Planuje obecnie ekspansje w Azji, ale będą też wojny z UK i jej upierdliwą flotą. Od czasu do czasu jakaś koalicja przeciw mnie z pierdyliardem członków się robi.
W Europie jestem bezpieczny bo mam sojusz z przepakowaną Brandenburgią i Austrią plus Francję jako wasala.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
Planuje obecnie ekspansje w Azji, ale będą też wojny z UK i jej upierdliwą flotą. Od czasu do czasu jakaś koalicja przeciw mnie z pierdyliardem członków się robi.
W Europie jestem bezpieczny bo mam sojusz z przepakowaną Brandenburgią i Austrią plus Francję jako wasala.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
źródło: comment_pb8OH4cSD9hqtWnX93zdXzacMIprATNm.jpg
Pobierz@Myrten Zdecydowanie ofensywne.Dyscyplina, Siege Ability i dodatkowe punkty dla dowódców nie gryzą.Chyba że chcesz cokolwiek pod flotę to quality też jest bardzo przyjemne
@Myrten ja na twoim miejscu nie lecialbym w quantity i robił mercenaries'ow ze względu na idee Aragonii
- 13

- 24
- 2
- 4
- 1
@Ragnarokk: Nie, wzięli eksploracje, jest też Osmańska Australia xD
źródło: comment_orqbErExKRuxqk429TUsxU0TXLoI3lIP.jpg
Pobierz- 1
@Ragnarokk: No właśnie nie... Kuwejt -> Diego Garcia -> Australia -> Pacyfik
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@alfredbuzdygan: Dysk SSD, dobry procek (i5 lub i7) i 8GB ramu wystarczy, grafika bylejaka :P
- 0
@alfredbuzdygan: Używam Lenovo G50-80 80E5038CPB. Jest spoko do grania w tego typu gry, pracy biurowej i pracy w Visual Studio.
Jedyny minus to kiepskie zawiasy, ale raczej nie będziesz machać laptopem we wszystkich kierunkach ;)
Jedyny minus to kiepskie zawiasy, ale raczej nie będziesz machać laptopem we wszystkich kierunkach ;)
Jak to powiedział najwybitniejszy człowiek w historii mikro: Dd
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads%2Feu4-development-diary-10th-of-january-2017.993709%2F
#eu4
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads%2Feu4-development-diary-10th-of-january-2017.993709%2F
#eu4
@Ragnarokk: widzę, że to idealna era dla Holandii
- 0
@Redesekrator:
I Brytoli.
I Brytoli.
- 19

- 0
- 2
Grał ktoś może Japonią? Co jakiś czas kolejna prowincja zmienia religię na katolicyzm i co jakiś czas wybuchają w związku z tym bunty religijne. Jak sobie z tym poradzić?
Nie pytajcie jaki patch - jakiś stary :-p
#eu4
Nie pytajcie jaki patch - jakiś stary :-p
#eu4
Ktoś używał tej opcji?
#eu4
#eu4
źródło: comment_XudcipMgyWDokUEKcatD0ggfsa0vG2KP.jpg
Pobierz@Egribikaver mi nigdy nie chcieli się zmieniać
- 0
@Queltas: Ogółem bez sensu zrobiłem, to się przydaje co najwyżej gdy chcesz zrobić szybszą aneksję a w zasadzie integrację (+1 za same group), ale... oh wait... jak tworzę Commonwealth to litewska staje się grupą akceptowaną, ciekawe czy to teraz coś zmieni, chociaż wątpię żeby autorzy przewidzieli taką idiotoodporność. :P
































#eu4