Parę pytań od newbie xD
1. Czy jak np mamy 3 armię po 10 k wojska i w nich 3 generałów to lepiej się wbić w przeciwnika oddzielnie tymi 3 armiami czy lepiej wczesniej połączyć je w jedną i dać tam najlepszego generała?
2. Jeśli robimy Staty to co nam daje robienie potem znowu cora na nich(tego już co nie musimy czekać x czasu)?
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ejadaz689 Jezeli chodzi o armie to zalezy, jezeli np pierwsza armia wejdzie do bitwy to jezeli przekraczala rzeke to wszystkie przyszle armie tez maja ta kare, wiec czasami mozna dzieki temu usunac minusy za przekraczanie ale czasami lepiej zaatakowac calascia sil
  • Odpowiedz
@ejadaz689: 1. Liczą się tylko statystyki jednego generała, tego najlepszego.
2. Prowincje które są territory mają minimalnie 75% autonomii. Prowincje w state niezcorowane min. 50%. Jak zcorujesz to autonomia z czasem spada do 0. Chyba że dasz ją jakiemuś estates to wtedy min. 25%.
  • Odpowiedz
Jak w sytuacji w której jesteśmy cesarzem HRE ale do niego nie należymy, a nawet granicę mamy daleko, dołączyć do cesarstwa? Jak podbije jakąś prownicje w HRE albo sąsiadującą z HRE to będę mógł przenieść tam stolice i dołączyć do HRE?
#eu4
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym publicznie podziękować @Khaine za pomoc przy wyborze idei dla Rzepy. Dzięki twojej pomocy stworzyłem potwora, który pomimo niższej o 3 poziomy technologii militarnej od Osmanów potrafi ich klepać niemiłosiernie. Do tego jeszcze stałem się potęgą gospodarczo-handlową.

Poszedłem tak narazie:

1. Humanist
2.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przepraszam, wiem że było miliard razy, ale gdzie sprawdzić ile dane państwo ma prowincji, oczywiście w tym przypadku o Litwę chodzi.
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To co najbardziej lubię w tej grze i co mnie trzyma przy niej tak długo to możliwość zmieniania biegu historii.
Tak oto Roku Pańskiego 1562 w czasach gdy o takich krajach jak Portugalia czy Kastylia opowiadają już tylko stare księgi na cesarskim tronie zasiadł władca Granady. Kto wie może to on będzie musiał w tych burzliwych czasach bronić wiary katolickiej przed Unią Protestancką.
#eu4
CiongLeMao - To co najbardziej lubię w tej grze i co mnie trzyma przy niej tak długo ...

źródło: comment_tsMw5vL7QZ4puKYgtOx5LvGQw61hjo3M.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tyle wygrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawostek dodam, że do 1461 udało mi się uniknąć Shadow Kingdom. Najpierw podbiłem 3 prowincje od Wenecji, a po 10 latach wypowiedziałem wojnę Papieżowi zabierając pozostałe 5 (Rzym od razu zwróciłem). W czasie wojny Burgundia wypowiedziała wojnę Liege i z racji tego, że jako Cesarz przystąpiłem do wojny obronnej dostałem +50 lub +100 do relacji z pozostałymi państwami HRE przez co
Hide - Tyle wygrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawostek dodam, że do 1461 udało mi się uniknąć S...

źródło: comment_irQHBzLXOwOKMxUdmlzraxRZcWCKj845.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najpierw podbiłem 3 prowincje od Wenecji, a po 10 latach wypowiedziałem wojnę Papieżowi zabierając pozostałe 5 (Rzym od razu zwróciłem


@Hide:
Trzeba było jeszcze Mediolan zdobyć, culture shift i mieć uber silne cesarskie Włochy :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Grewest Tak, po podbiciu wszystkich wymaganych prowincji wystarczy potwierdzić w National Decisions, że nie chcesz Shadow Kingdom, wtedy z automatu wszystkie prowincje dodają się do HRE. Zaraz potem dostajesz event gdzie możesz oddać Rzym za 25 pkt prestiżu.
  • Odpowiedz
#europauniversalis #eu4

Zagrałby sobie Szwajcarią czy innym państwem górskim, ot dla sprawdzenia jak bolesny byłby dla oblegających fort na ósmym poziomie ze wszystkimi bonusami do garnizonu i obrony. Ot, dwa forty ósemki i jeszcze gratis boss.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach