wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 19

@SirSherwood: To ja już wolę głos zdubbingowany głos Anakina.
@Grewest: w sensie z polskiej wersji? Nawet nie pamiętam jak brzmi XD
Jak się cofnę do poprzedniej wersji gry to stracę save'y z aktualnego patcha?
#eu4
#eu4
- 3
@Morgesztern: Chyba nie, ale staną się niekompatybilne z wersją do której cofnąłeś grę.
- 0
@Rokuto: To jasne. :-) Po prostu chce wypróbować moda który nie jest zgodny z aktualną wersją. ;-)
- 1
Dafuq?
#eu4
#eu4
źródło: comment_9MgctliPK8sd6QE916epzshFyKntO17f.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 10
@Pituch a moim zdaniem to wina spolszczenia, usuń to

@KacperKingPL: Idealne :)
Parę pytań od newbie xD
1. Czy jak np mamy 3 armię po 10 k wojska i w nich 3 generałów to lepiej się wbić w przeciwnika oddzielnie tymi 3 armiami czy lepiej wczesniej połączyć je w jedną i dać tam najlepszego generała?
2. Jeśli robimy Staty to co nam daje robienie potem znowu cora na nich(tego już co nie musimy czekać x czasu)?
#eu4
1. Czy jak np mamy 3 armię po 10 k wojska i w nich 3 generałów to lepiej się wbić w przeciwnika oddzielnie tymi 3 armiami czy lepiej wczesniej połączyć je w jedną i dać tam najlepszego generała?
2. Jeśli robimy Staty to co nam daje robienie potem znowu cora na nich(tego już co nie musimy czekać x czasu)?
#eu4
konto usunięte via Android
- 2
@ejadaz689 Jezeli chodzi o armie to zalezy, jezeli np pierwsza armia wejdzie do bitwy to jezeli przekraczala rzeke to wszystkie przyszle armie tez maja ta kare, wiec czasami mozna dzieki temu usunac minusy za przekraczanie ale czasami lepiej zaatakowac calascia sil
@ejadaz689: 1. Liczą się tylko statystyki jednego generała, tego najlepszego.
2. Prowincje które są territory mają minimalnie 75% autonomii. Prowincje w state niezcorowane min. 50%. Jak zcorujesz to autonomia z czasem spada do 0. Chyba że dasz ją jakiemuś estates to wtedy min. 25%.
2. Prowincje które są territory mają minimalnie 75% autonomii. Prowincje w state niezcorowane min. 50%. Jak zcorujesz to autonomia z czasem spada do 0. Chyba że dasz ją jakiemuś estates to wtedy min. 25%.
- 4
@Pituch: Uchwyciłeś tych żołnierzy w takim momencie animacji, że wygląda to jakby walczyli poprzez taniec.
@JinZtonikiem: poszukaj na yt tutoriali jak działa handel. bo na dwóch kupcach to należy robić około 50 (oczywiście nie w 1444). na 10 robi się 500-1000
- 43
- 17
@Ragnarokk: ten śląski doggo
Jak w sytuacji w której jesteśmy cesarzem HRE ale do niego nie należymy, a nawet granicę mamy daleko, dołączyć do cesarstwa? Jak podbije jakąś prownicje w HRE albo sąsiadującą z HRE to będę mógł przenieść tam stolice i dołączyć do HRE?
#eu4
#eu4
- 11
@sikzmiednicy: Dzięki! Na takie info liczyłem :)
- 0
@Eskimos_Stanislaw: Tak ale to się najczęściej zdarzało na patchach 1.10-1.12 Później Austria jakoś siadła z tym.
- 3
Chciałbym publicznie podziękować @Khaine za pomoc przy wyborze idei dla Rzepy. Dzięki twojej pomocy stworzyłem potwora, który pomimo niższej o 3 poziomy technologii militarnej od Osmanów potrafi ich klepać niemiłosiernie. Do tego jeszcze stałem się potęgą gospodarczo-handlową.
Poszedłem tak narazie:
1. Humanist
2.
Poszedłem tak narazie:
1. Humanist
2.
- 1
@Pituch: Ile kasy z trade i który rok?
Przepraszam, wiem że było miliard razy, ale gdzie sprawdzić ile dane państwo ma prowincji, oczywiście w tym przypadku o Litwę chodzi.
#eu4
#eu4
@Egribikaver: W ekranie z twoimi państwami zależnymi się to pokazuje
@Egribikaver: fakt :D
To co najbardziej lubię w tej grze i co mnie trzyma przy niej tak długo to możliwość zmieniania biegu historii.
Tak oto Roku Pańskiego 1562 w czasach gdy o takich krajach jak Portugalia czy Kastylia opowiadają już tylko stare księgi na cesarskim tronie zasiadł władca Granady. Kto wie może to on będzie musiał w tych burzliwych czasach bronić wiary katolickiej przed Unią Protestancką.
#eu4
Tak oto Roku Pańskiego 1562 w czasach gdy o takich krajach jak Portugalia czy Kastylia opowiadają już tylko stare księgi na cesarskim tronie zasiadł władca Granady. Kto wie może to on będzie musiał w tych burzliwych czasach bronić wiary katolickiej przed Unią Protestancką.
#eu4
źródło: comment_tsMw5vL7QZ4puKYgtOx5LvGQw61hjo3M.jpg
Pobierz@Ciong_Le_Mao: jak Granada to tylko islamska.
- 5
#europauniversalis #eu4
Co by tu robić dalej, kierunek południowy de facto zablokowany przez blobujące Czechy mające unię personalną nad Francją.
Co by tu robić dalej, kierunek południowy de facto zablokowany przez blobujące Czechy mające unię personalną nad Francją.
źródło: comment_78uBiIaF97YAZd8RxU9txB81usCEtwuo.jpg
Pobierz@qnebra: troszke manpowera wiecej i wojne światową rób
- 7
Tyle wygrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawostek dodam, że do 1461 udało mi się uniknąć Shadow Kingdom. Najpierw podbiłem 3 prowincje od Wenecji, a po 10 latach wypowiedziałem wojnę Papieżowi zabierając pozostałe 5 (Rzym od razu zwróciłem). W czasie wojny Burgundia wypowiedziała wojnę Liege i z racji tego, że jako Cesarz przystąpiłem do wojny obronnej dostałem +50 lub +100 do relacji z pozostałymi państwami HRE przez co
źródło: comment_irQHBzLXOwOKMxUdmlzraxRZcWCKj845.jpg
PobierzNajpierw podbiłem 3 prowincje od Wenecji, a po 10 latach wypowiedziałem wojnę Papieżowi zabierając pozostałe 5 (Rzym od razu zwróciłem
@Hide:
Trzeba było jeszcze Mediolan zdobyć, culture shift i mieć uber silne cesarskie Włochy :)
- 1
@Grewest Tak, po podbiciu wszystkich wymaganych prowincji wystarczy potwierdzić w National Decisions, że nie chcesz Shadow Kingdom, wtedy z automatu wszystkie prowincje dodają się do HRE. Zaraz potem dostajesz event gdzie możesz oddać Rzym za 25 pkt prestiżu.
- 2
Chyba nie mogłem mieć lepszego startu.
Generał od Nobility, a następcę który jest przypisany na starcie wywaliłem na zbity ryj.
#eu4
Generał od Nobility, a następcę który jest przypisany na starcie wywaliłem na zbity ryj.
#eu4
źródło: comment_XOK2sBs7Mogfy4EAj4cZIR0Lv9wG7YBN.jpg
Pobierz@Myrten:
Na #europauniversalisboners wrzucałem kiedyś screen jak ktoś jeszcze w 1444 dostał Francją PU z Austrią i automatem tytuł cesarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na #europauniversalisboners wrzucałem kiedyś screen jak ktoś jeszcze w 1444 dostał Francją PU z Austrią i automatem tytuł cesarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
- 42
@ejadaz689: n---------j lewaków. musisz dać radę nawet kosztem wojny
konto usunięte via Android
- 56
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KacperKingPL: Z jakiegoś powodu na pruskie jednostki mówi się space marines
- 5
#europauniversalis #eu4
Zagrałby sobie Szwajcarią czy innym państwem górskim, ot dla sprawdzenia jak bolesny byłby dla oblegających fort na ósmym poziomie ze wszystkimi bonusami do garnizonu i obrony. Ot, dwa forty ósemki i jeszcze gratis boss.
Zagrałby sobie Szwajcarią czy innym państwem górskim, ot dla sprawdzenia jak bolesny byłby dla oblegających fort na ósmym poziomie ze wszystkimi bonusami do garnizonu i obrony. Ot, dwa forty ósemki i jeszcze gratis boss.
@qnebra: dopuściłbyś bota na tym etapie gry do fortu w centrum kraju? O_o
- 1
@stekelenburg5: owszem, pewnie zdobyłby to bot w tydzień, lecz co mi tam. Tak wrednie położone, że nie miałby innego wyboru niż oblegać.
- 4
1. Dania mnie ostrzegła
2. Brandenburgia wchodzi sojusz z Danią
3. pic related
Szykuje dupę ;_;
Chyba pograne #eu4
2. Brandenburgia wchodzi sojusz z Danią
3. pic related
Szykuje dupę ;_;
Chyba pograne #eu4
źródło: comment_ViYZ1L4oxbMDHpniB1LV19GvSINyzk6H.jpg
Pobierz@Vittu: mają na ciebie chrapkę, co w tym dziwnego
@Vittu: Dasz rade :)
źródło: comment_JQcovft0CkDeg03C55VEULMwTVDO3eIL.jpg
Pobierz- 18






















To będzie długa noc... (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
źródło: comment_rGF1mTkc0cLIwdGKEzjOu4S5KIrMS79x.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora