Nigdy nie grałem Austrią/Kastylią/Francją/Aragonią.
Wyjaśni mi ktoś w skrócie o co chodzi z Burgundią? Ponoć można ją jakoś wchłonąć całą grając tymi nacjami.
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanie- czy Parado$ zmienił coś w naliczaniu AE w HRE ? Bo jako krzyżacy na prawie początku gry zabrałem prawie całe pomorze (oprócz szczecina) i nikt nawet o to nie dał j-----a, a na dawniej to byłaby koalicja połowy niemiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po biliardzie lat i dwustu sposobach rozwiązania problemu z "autosave renaming error,zabij się k---o" w końcu rozwiązałem. Wystarczy w opcjach dać autosave w chmurze zamiast na dysku. Najprostsze opcje dają najwięcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4

Chyba moja najbardziej udana gra Austrią na patchu 1.19 -wpadła mi PU z Bochemią i Węgrami[bochemia sie zinheritowala w pewnym momencie]. Zatrzymałem reformacje w przedbiegach,dzięki czemu nie rozpoczęła się religious league. Szybko przepchnalem revoke the privilegia.Teraz chyba n--------e wszystkim aż po Ural i stworze super unię europejską.
P.....u - #europauniversalis #eu4 #europauniversalis4 

Chyba moja najbardziej udan...

źródło: comment_CEJofJU1NH71bq77trqbRZrbpmwUjfnd.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Myrten:

walcz z ottomanami przez 10 lat, nie spoglądaj na skandynawie

spójrz na mapę, o, a co to za zielone ludziki

hmmm, jakieś 100 regimentów okupuje moje ziemie na północy

popatrzmy, ciekawe kto za nimi stoi( ͡
  • Odpowiedz
Zaśmiecam #eu4 ale czytam sobie poradnik:

Jeśli kraj który chcemy podbić posiada zbyt potężnych przyjaciół, powinniśmy wybrać najsłabszego z nich (czyli tego, który sam posiada mało sojuszników) i to właśnie jemu wypowiedzieć wojnę. (..) W ten sposób wplączemy do konfliktu oba interesujące nas kraje, a po wygranej spokojnie je zaanektujemy.


Tę taktykę stosował Jaskier w #wiedzmin gdy chciał poderwać ładniejszą niewiastę i specjalnie robił podchody do innej, brzydszej, co
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx: Ogólnie jako początkujący gracz, grający Polską skupiasz się na podboju na Bałkany i wschód za Moskwę. Omijasz cesarstwo zastawiając je sobie na późniejszą część rozgrywki. Dlatego bierzesz sojusz z Austrią, Czechami, Brandenburgią. Oczywiście wybierasz opcję unii z Litwą. Twój pierwszy cel to Krzyżacy. Zjadasz ich w trzech wojnach. Jeśli nie wezmą sojuszu z Danią, to masz ułatwioną rozgrywkę. Jak wezmą to liczysz na pomoc Austrii. Kolejny cel to Zakon
  • Odpowiedz
Mam pytanie do władców z #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4 a mianowicie jak grać, by w ogóle grać? Już wyjaśniam.

1. Mam EU4 + AoW + CS + RP
2. Gram Polską, bo Polska to piękny kraj.
3. Przeszedłem tutorial (nie spodziewałem sie hiszpańskiej inkwizycji) i póki co nic z niego nie jestem w stanie wykorzystać.
4. Oglądałem 1 i 2 część tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=JtcnUYUugXc i dostrzegłem różnice w opcjach (gość ma
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx:
1. A na co wydajesz? Ogólnie ważne nie p-----------ć na głupoty. I ile chcesz tego woja mieć?
2. Zawsze możesz w ledgerze sprawdzić, ile mają wojska. Ale ogólnie to kwestia wyczucia i doświadczenia, sorry :)
3. Musisz zbierać monarch pointy. Na pewno o tym było w tutorialu.
4. Graj. Przegraj. Graj raz jeszcze, Przegraj raz jeszcze. Graj kolejny raz. Przegraj lepiej.

:)
  • Odpowiedz
@ql00: w CK2 to sie nazywa mend schizma i powoduje, że katolicyzm jest teraz Herezją Prawosławną
Papaj zostaje, ale jego władza jest cóż... mierna, bo większośc królów w Europie nawraca sie na Prawosławie
  • Odpowiedz
@patrickwro: na razie mam ich na rywalu. Obczaiłem, że PU z Aragonią i Napletem to pestka, kiedy brakuje im na początku heira, to robię szybko mariaż i wstawiam im Walezego na tron. A PU nad Moskwą zdobyłem wtrącając się w sukcesję Moskwy przez....Riazań xd
  • Odpowiedz
@Wilt0n: Tu trzeba jeszcze mieć czym maszerować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzieś mniej więcej do 1600-1650 roku wojny polegają na tym, że liczysz na sojuszników i ich ogarnięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja dopiero w 18 wieku dorobiłem się 100 tysięcznej armii xd. Zapomniałem o jednym, co do sojuszy polecam też Austrię, ale również prawdopodobnie dopiero po ogarnięciu idei dyplomatycznej uda Ci
  • Odpowiedz