#eu4
Witam świry, jak mam znieść monarchię elekcyjną w rzepie? Jakiś event jest na absolutyzm?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak szczerze uważam, że gry to strata czasu i tyczy się to również strategii. Tym niemniej taka Europka pozwala chociaż odświeżyć wiedze historyczną i uczy geografii. Jakbym grał w to w liceum to miałbym lepsze oceny( ͡° ͜ʖ ͡°).

#eu4 #europauniversalis #gry
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: E tam, jak spędzanie nad czymś czasu Ci sprawia przyjemność, to jaka to strata czasu? Tak w szerszej perspektywie, to wszystko jest stratą czasu, marność nad marnościami i wszystko marność xD

Najważniejsze, to nie sfiksować się na temat jednej rzeczy i nie spędzać nad nią absolutnie całego wolnego czasu.
  • Odpowiedz
#eu4 #steam

Kiedy można spodziewać się najbliższej zniżki na steam? Chodzi mi o EU4: Rights of Man, chociażby 20%
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmiana z laptopa na komputer sprawiła że chciałem wrocic do Europki na większym monitorze. No i w tym zagraniu jako Imperium Osmanskie nie dość że nie przegrałem z Bizancjum, to jeszcze podbilem Ateny i Serbię. Jak tereny okupowane przyłączyć do państwa? Bizancjum jest upokorzone na 99%, entuzjazm wojenny moich przeciwników jest niski. #eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Syllem: Jak to początek gry to chyba najlepiej zacząć grę od nowa. Jak skończysz wojnę nic nie biorąc od przeciwnika będziesz miał 5 lat rozejmu.
Takie info na przyszłość. Im więcej procent weźmiesz od przeciwnika tym dłuższy rozejm, maksymalnie 15 lat.
  • Odpowiedz
Tak więc skończyłem sesję, która w moim wypadku oznaczała jeden egzamin. Mój kierunek (medycyna here) nie pozwala zbytnio na grę w trakcie sesji. Mam wielką chcicę, by pograć sobie w #eu4 i parę pomysłów na kolejną rozgrywkę. Jestem pijany i podatny na sugestie, więc jestem ciekaw waszej opinii. Mirki byłyby zainteresowane AAR, czy też raportami niemalże live? W co zagrać najpierw?



Jaką rozgrywkę wybrać?

  • Strange ideas 7.0% (6)
  • Ulm gone wild 36.0% (31)
  • Commonblob 12.8% (11)
  • OP custom z niedorzecznie małym core creation cost 10.5% (9)
  • Idź pan w chuj 33.7% (29)

Oddanych głosów: 86

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś mi powie,że Prusy nie są imba krajem to zabiję śmiechem. 7.2 morale 125 % dyscypliny w momencie,gdy cała europa ma po 5.4/6 i 115%. Jakby tego było mało to z NI mają mniejszą AE. Idealny kraj dla n---------y, a nie dla rolplejowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartula123: praktycznie od wyjścia patcha "denmark" są ciągłe problemy z sejwami i stabilnością. Ale do tego Parado$ już wszystkich przyzwyczaił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdyby kogoś bardzo irytowało w #eu4 to, że na najwyższej prędkości fps spada poniżej 30 fps, czasem nawet 10 w lategame, to przypadkiem zauważyłem, że ustawienie speedhacku (za pomocą CheatEngine) na np. x5 czy nawet x10 nagle sprawia, że ponownie jest płynne 60 fps jak na pauzie. Wszystko dalej toczy się swoim tempem, ale niestety (i oczywiście) wizualnie gra jest przyspieszona - animacje jednostek są absurdalne, chmury w FOW poruszają
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, gram w eu i ciągnie nie wiem, dlaczego kiedy ja przegrywam wojnę z rosją, inni pobijają pół świata ulmem. Chodzi tu o czas spędzony na grze? Generalnie gram z 300 godzin, i poza wielkimi potęgami, przegrywam. Chodzi o to, żeby ciągle podbijać? Dodatkowo są jakieś protipy? Widziałem coś o prowokowaniu buntów szybko, żeby armia buntowników nie urosła, albo o prowokowaniu buntów w przypadku wojny. Jakieś inne? #eu4 #europauniversalis4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ciong_Le_Mao: Podsumowując, gra małymi państwami zmusza do podbojów żeby zwiększyć forcelimit i manpower i dochody. Warto podbić cenne prowincje, centra handlowe, choćby po to żeby nie podbił ich twój rywal i tym samym ograniczyć możliwości jego rozwoju i przychody. Ogólnie najlepiej działa strategia dziel i rządź. Rozbijać przeciwników na jak najmniejsze państwa i nie pozwalać żadnemu się znacząco wybić. Grając np w pobliżu Francji czy kebabów warto na początku starać
  • Odpowiedz