#eu4

czy francja dostała po ostatnim updejcie ceche - tchórz? ma 40k armii a mi chamy nie pomagają w walce z kebabami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7: Restart zazwyczaj pomaga. Ale tak czy inaczej fakt że ciężej o sensowną pomoc po ostatnim update, komp aktualnie głównie biega armią jak szalony.
  • Odpowiedz
Nie ma co płakać na kupionym wczoraj art of war i common sense ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I żeby nie było offtopu. To jaką strategię przyjąć rozwijając development danych prowincji?(czyli wydawania MP by podbić taxy, manpowry i production). Lepiej rozwijać już dobrze prosperujące prowincje czy bardziej po równo? I kiedy wydawać MP, jak mamy nadmiar czy kiedy potrzebujemy szybciej instytucje w naszym kraju?
#eu4
e.....9 - Nie ma co płakać na kupionym wczoraj art of war i common sense ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: comment_jnis7uEfyOEX4upc07L3G3fSlE6rkJ7I.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ejadaz689: Ja z reguły wydaję tylko wtedy, gdy chcę szybko wdrożyć instytucję. Robię tak, że jak zbliża się moment pojawienia się instytucji (powiedzmy, 10 lat przed) to zaczynam odkładać punkty, żeby w momencie pojawienia się mieć nazbierane >2000 punktów. Wtedy zaraz po pojawieniu się ładuję wszystko w 1 prowincję. Wybieram taką, która:
1) Jest blisko stolicy.
2) Ma odpowiedni typ terenu (taki z bonusem do development cost, najlepiej farmlands
  • Odpowiedz
Mam ochotę zagrać państwem nastawionym na najemników. Jakie idee połączyć żeby osiągnąć jak najmniejszy koszt utrzymania tych najemników?
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sahib_Girej:

Mercenary maintenance: -78% as Sweden, Burgundy, Wallachia, Smolensk, or Daimyo with administrative ideas trading with cloths.

Mercenary cost: -115%, as Huron with innovative and administrative ideas and espionage+quantity policy.

Available mercenaries: +225%, as Burgundy, Gotland or Vijayanagara with administrative and plutocratic ideas, and expionage+quantity policy.
  • Odpowiedz
na cdp.pl jest promocja, jakby komus brakowało DLC

Kozacy: 21,99
El Dorado: 16,66
Common Sense: 16,66
Art of War: 21,99
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx: ja tam dokupywałem wszystko ręcznie, mam to co chcę bez tego czego nie chcę


Odpowiadając na twoje pytanie, to zabrałbym się za Kozaków i Rights of Man, reszta w sumie mało istotna, chyba że lubisz into Ameryka to Conquest of Paradise i El Dorado
  • Odpowiedz
Gram Teutoni Order, moim celem jest osłabienie Danii. Co mogę zrobić, żeby Szwecja chciała się wyłamać z PU? Mają b. wysoki Liberty Desire na poziomie ok. 80%. W opcji Support Rebels nie ma Szwedów.

#eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki niby Turcja dobra na początek, ale póki co się dwa razy sparzyłem będąc zbyt chciwym( ͡° ͜ʖ ͡°). Konczyło się zawiązaniem pierdutnej koalicji i wypowiedzeniem przez nią wojny. Przedwczoraj sobie grałem to wyszło, że siły mojego sojuszu to 55k chłopa, natomiast przeciwnicy chyba 3x razy tyle (W tym Austria, Węgry, Francja, Aragonia, no cze). To znaczy, że nie mogę całego bizancjum anektować, skubnąć kosova, 1-3 prowincji Wenecji
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: z tego co pamietam, to Wenecja ma na poczatku jakas jedna prowincje i claima na kolejna w twojej okolicy. Jak zjesz te dwie, to powinno byc OK. Grajac Ottomanami raczej nie korzystalem z Threaten war, bo co im bede grozil jak i tak i tak im wojne wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mireczki mam kilka pytań, najpierw look tutaj ->L http://imgur.com/gallery/FeKh0

1. Czy Szwedzi z Liberty Desire ponad 80% będą brali aktywny udział w wojnie i wspierali Danię?
2. Czy jest szansa, że Saxony i Muscovy dołączą do wojny później?

Chcę zaatakować Polaków, ale trochę się cykam czy dam radę.
cameel_ - Mireczki mam kilka pytań, najpierw look tutaj ->L http://imgur.com/gallery/...

źródło: comment_b5AG7zl8kWlA7OXTBz12qOfl0zwXUCHR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@bezczelny_klamca
@Sahib_Girej
@Dorogon

Mil tech porównałem i był na moją korzyść. Wojna przebiegała dobrze do czasu kiedy Litwa nie dała enforce peace, na które nie przystałem i dołączyła do wojny. Wtedy zrobiło się ciężko, ale w międzyczasie Węgry wypowiedziały wojnę Polsce i rzutem na taśmę udało się wygrać wojnę i zdobyć Poznań i Noteć.
Ps. Pożyczyłem Saksonii kasę przed wojną i zgodzili się
  • Odpowiedz
@cameel_: Ja bym szedł po trochu wszędzie. W HRE (rozumiem, że jesteś członkiem) AE daje się mocno we znaki, ale za to cele do podboju o wiele łatwiejsze niż Polska czy Litwa. Z konwersją nie będzie problemu - na protestantyzm z katolicyzmu przechodzi się bezproblemowo. Jak już będziesz miał FL większy niż Polska i OP pruskie idee, nie będzie na ciebie mocnych w regionie.
  • Odpowiedz
#eu4 Gra indianami jest słaba, nawet nie mogę odeprzeć kolonistów. Mogę zrobić claima na prowincje tylko Angli albo Francji, ale na same kolonie już nie, bo nie mogę zrobić w subjectach spy network, wiec nie mogę ich zaatakować w dobrym momencie no chyba że chce stability drop i agressive expansion. Miałem kilka zacnych momentów do ataku, wojny francji z anglią, ale nie mogłem tego wykorzystać. No teraz kolonie są już
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daroo24: Nie żeby coś, ale to dosyć historycznie trafne, że masz problemy grając jako północnoamerykański native. Na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że od czasu wprowadzenia instytucji sytuacja z drugiej strony barykady wygląda równie komicznie, bo nie rzadko zdarza się, że dzikusy z amazońskiej puszczy dorównują poziomem technologii kolonizatorom, zanim ci zdążą cokolwiek podbić.
  • Odpowiedz
zacząłem grać w #eu4 i mam Polską cel wojny z Krzyżakami "podbij Królewiec". Oblegałem ich twierdzę i wdarłem się szturmem. To już czy coś jeszcze bo wynik wojny mam 10% na zielono a okupuję wszystkie prowincje i nie mogę im zabrać traktatem ani jednej prowincji. Co robię nie tak. Grałem w eu1, eu2 i eu3 ale coś chyba nie ogarniam
Prawy_Kacper - zacząłem grać w #eu4 i mam Polską cel wojny z Krzyżakami "podbij Króle...

źródło: comment_aLIQpSS4XvSPaggWKu013NxZhAZXamjM.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seann:

To nic nie daje -dostajesz komunikat że rozejm minął, kraj który chce napaść nie ma już z tobą rozjemu, ale jednoczesnie jak wchodzisz w swoje diplomacy to widzisz że nadal masz rozejm, podobnie jak chcesz rozpocząc wojnę -dostajesz normalnie stab i WE hit. Nie da się w ten sposób np. dojechać jakiś kraik z którym juz wczesniej wojowales, pomimo wysokiego AE, zanim wejdzie do koalicji.
  • Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=5SWTSPFT2ls&app=desktop Hej Mirki i Mirabelki z pod tagu #historia, czy ktoś bardziej zaznajomiony w temacie mógłby zerknąć na doslownie ostatnie sekundy powyższego materiału? Pod tagiem #eu4 ktos wrzucił link do pruskiego marsza wojskowego a ja przeglądając yt znalazlem ten utwór z,, teledyskiem". Zastanawiam się jak nazywa się ten obraz na końcu i co przedstawia. Ten cały na biało to chyba cesarz Austrii i otaczają go pruscy dowódcy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach