wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 17
- 1
- 2
Wszystko zaczęło się układać. Nadrobiłem technologię prócz dyplomatycznej ale nie jest źle. zbieram kasę na kolejną instytucję. Jednak najważniejszą rzeczą było pokonanie Osmanów zabranie m terenów na północy dzięki czemu odciąłem ich od Polski i Litwy. Teraz czas na atak na wschód co nie będzie już trudnym zadaniem
#eu4
#eu4
źródło: comment_bjvKRQY1ERIFNtwxPLzpFqWoTrJVLn1j.jpg
PobierzSzef ligi katolickiej nie moze wypowiedzieć wojny lidze protestanckiej? #eu4
- 3
@kopo: nie może. Utrzymaj pokój z elektorami, nie bądź w stanie wojny to po pewnym czasie automatycznie wygrasz bez walki jeśli protestant nie zaatakuje
- 0
@Ciong_Le_Mao: mi i tak dzięki Bogu reformacja wystartowała gdzieś w nowogrodzie dzięki czemu mam stabilne 0.01 przyrostu IA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 4
@Bartoni: pewnie miałbym już zerowe legitimacy
Kolejny uczuć gdy napieprzasz się z sojuszem Polskolitwy, Turasów i niemieckich minorów i po miesiącu Mamelucy stwierdzą, że wypadałoby ci pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
#eu4
- 10
- 1
@RobieInteres: sugerujesz, że Wenecja wspierała w Naxos ortodoksów i Greków w Corfu i sprawiła, że obie grupy miały się zniszczyć?
@Redesekrator: Tak było. To chciwi manipulanci - patrz 4 krucjata.
- 2
Ej, chłopaki z #eu4, jak pozbyć się tego zboczenia, że jak tylko gdzieś widzę mapę, to zaraz szukam jednostek i Polski od morza do morza? Na mirko to normalne, jakaś mapka administracyjna PL, dobra, ale przeglądam artykuł w necie, jest rzucona mapa, a ja dumam który to rejon HRE i czym gra autor...
@zolwixx: Usuń wszystkie oddziały, wtedy już nie będziesz przyzwyczajony do jednostek na mapie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@RobieInteres: Możesz się go pozbyć przecież.
Nie da się jakoś ustawić żeby daną jednostką rozporządzał się komputer?
Nie mam jak na raz ogarniać wojsko w Ameryce i Europie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
Nie mam jak na raz ogarniać wojsko w Ameryce i Europie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
- 3
@JohnFairPlay: i bardzo dobrze, bo jeszcze by Ci wlazło na wroga przez rzekę w górach czy coś xD
- 1
@Queltas: Bardziej problem polega na tym że jak coś stanie się z buntownikami po których idzie twoja armia to komputerowi o--------a i sam kończy zadanie niszczenia buntów.
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Mirki czy warto w ogóle wstępować do Ligi Religijnej? Moje Prusy są protestanckie ale cała siła Europy, w tym kilku moich sojuszników są w lidze katolickiej. W ogóle w skrócie czym się charakteryzują te ligi i co można dzięki temu osiągnać/stracić?
#eu4
#eu4
źródło: comment_zeJdVr1TvyT2qOiyvkqe49WTnHG4XtwF.jpg
Pobierz@cameel_: podbij sobie militaryzm, bo 112.5 dyscypliny to nie jest wielki wyczyn... ;)
#eu4
Jakieś porady dla poczatkujacego?
I jak zajmowac tereny wroga? Wywolalem wojne panstwu, zajalem jego tereny, a jak je wlaczyc do mojego panstwa?
Jakieś porady dla poczatkujacego?
I jak zajmowac tereny wroga? Wywolalem wojne panstwu, zajalem jego tereny, a jak je wlaczyc do mojego panstwa?
- 18
- 26
@matiserek: To było podpisane "EU4 PLAYER STARTER PACK" :D
@Redesekrator: Chyba o pojawiające się czasem na r/eu4 posty typu "mam nadzieję, że w nowym patchu dodadzą event o tym jak w 1792 cesarz Fryderyk Hohenzelorn przypadkowo nadepnął na nogę hrabiny Szlezwig-Holsztain w trakcie rautu w 1792 w ambasadzie Prus".
Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego kanału, to polecam. W komentarzach jeden z jego ostatnich wyczynów
#eu4
#eu4

@AlvarezCasarez:
Gra dobrze, opowiada fatalnie.
Gra dobrze, opowiada fatalnie.
- 1
@Ragnarokk: ja mam wyciszony dźwięk, i tylko patrzę co robi w grze ;)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
chcąc jakimś małym państwem niemieckim zjednoczyć cesarstwo rozgrywka powinna opierać się głównie na dyplomacji?
#eu4
#eu4
- 6
Gra Moskwą idzie mi dosyć dobrze, obecnie mamy rok 1510. Jak widzicie zjadłem Kazań Nowogród, część Wielkiej Ordy. Zdołałem też wykorzystać moment wojny Polski z Danią i Krzyżakami dzięki czemu zjadłem spory kawałek Litwy. Moim wasalami są Ryga Astrachań i Kawalerzy Mieczowi. Jedyny problem to opóźnienie technologii administracyjnej i dyplomatycznej
#eu4
#eu4
źródło: comment_D1uIxpig4nYzwGezcnKguBfWBDURz6iu.jpg
Pobierz























#eu4
źródło: comment_Vsgsxqp4toWhKK7uqCYNKTuOhuzRWwE7.jpg
Pobierzhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Svetozar_Boroevi%C4%87_von_Bojna
Jeden z niewielu kompetentnych generałów cesarstwa z czasów Wielkiej Wojny