Wpis z mikrobloga

@Myrten: dzięki op jakości prusy zdobywają to wszystko. chyba nie powiesz mi, że jakimiś obsrańcami z hiszpani/rosji etc. szybciej podbijesz europę niż pruskimi space marines.
@Myrten: a dlaczego hiszpania potrafi tyle wystawić? bo ma unikalne idee +100% manpowera +100% dochodu? nie, po prostu zblobowałeś i podbiłeś/skolonizowałeś pół świata. rzecz w tym, że op prusakami dużo łatwiej blobować niż hiszpańskim mięsem armatnim i dobrze zblobowane prusy mają nie tylko op jakość, ale też twojego manpowera i dochód.
@Myrten: Hiszpania która podbije pół świata koloniami. Normalna prędzej się zesra niż osiągnie choćby ćwiartkę tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile- mocno zależne,ja na obecną chwilę (1650) trzymam coś koło 120k (forcelimit na 180k, ale za dużo MP spalam na to) i nie narzeka na braki w wojnach.Chociaż wymiatacze w tym momencie mieliby co najmniej dwa razy więcej
Manpower-tutaj się nie wypowiem bo ja grać nie umiem
@Myrten: srsly Aragonia? Przecież blobujac się tak samo Prusami wyciagne o wiele lepsze statystyki z faktu posiadania god tier national ideas? Nie mówię, że nie poszło ci niezle ta Aragonia ale zjadłbym cie na śniadanie.
@Myrten:
A) obok masz Polskę, a jak przegryziesz się przez linię Bałtyku to masz dostęp do ruskich. Podboje ich ziem gówno znaczą w cesarstwie świętego romana
B)Polemizowałbym. W HRE jest wiele gównokrajów z gównosojuszami
C)Zależy jak grasz. Jak typowe prusy to tak, jak poboostujesz prowincje i handel to co nieco wyciągniesz. Nie będzie to co prawda English Channel z koloniami, ale najmusów utrzymasz
@Myrten:
a) przecież nigdy nie blobujesz w jednym kierunku-na wschodzie masz praktycznie nieograniczone pole do popisu i przerwach między rozmontowywaniem hre bez problemu zajmujesz całe terytorium rp i kawał rosji
b) patrz punkt a
c) tylko co ci z tego dochodu oprócz patrzenia na cyferki? w mojej ostatniej grze prusami podbiłem wyłącznie hre, a i tak miałem dochód wystarczający, żeby zapełnić manufakturami cały kraj i utrzymać największą armię świata złożoną z
@Saper9: Każda Hiszpania kierowana przez gracza podbije pół świata koloniami, na tym polega gra Hiszpanią... To tak jak zajmowanie Polski Niemcami w HoI. Prusami o imperium kolonialnym można sobie pomarzyć.

A) obok masz Polskę, a jak przegryziesz się przez linię Bałtyku to masz dostęp do ruskich. Podboje ich ziem gówno znaczą w cesarstwie świętego romana

I pierdyliard koalicji jakie się sformują do tego czasu

B)Polemizowałbym. W HRE jest wiele gównokrajów z
M.....n - @Saper9: Każda Hiszpania kierowana przez gracza podbije pół świata koloniam...

źródło: comment_KybsR8ELBfizRXnA10EBlOzt4QfkHw7i.jpg

Pobierz
@Myrten:
Walka z dwa/trzy razy liczniejszą koalicją to najlepsza część gry Prusami. Jeszcze lepsza,gdy to ty atakujesz koalicję...a potem #!$%@? wszystkich, peacujesz zabierając pół niemiec i przekierowujesz siły na wschód, na atak na resztę ruskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do handlu- szanuję opór tak #!$%@? dochód. Mi się nigdy tyle nie udało osiągnąć,ale przez to,że jako kraje kolonialne dojechałem maks do 1600. Potem mnie nudziło. Powiesz