Co w przypadku, gdy 2 elektorów głosuje na jakiś tam kraj i 2 elektorów na mój? Nie widzę raczej szans żeby to się zmieniło, w każdym razie nie w ciągu najbliższych 10 lat, a coś czuje że zaraz Habsburg padnie. Liczone to jest na korzyść gracza czy jak?
#eu4
@Patres: Nic nie oddawaj. Jesteś Kastylią. W early gamie jesteś najbardziej OP. Zaczynasz z boostem do morale, dosyć szybko dostajesz boostu do dyscypliny. Z developmentem Holandii powinieneś mieć w cholerę forsy i zajebisty force limit. Jak ci zaraz wyskoczy Iberian Wedding to już w ogóle jesteś nie do zatrzymania. Dbaj o dobrą flotę i nie powinno być problemu z utrzymaniem tamtych ziem.

Ja tylko od siebie zadam pytanie do eksperta: co
Coś zmienili w mechanizmie koalicji? Bo teraz nagle pół Niemiec mając ze mną po 45-40 AE wychodzą z koalicji. Czyżby wiedzą, że Wenecji się nie da powstrzymać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #eu4
#eu4
Mam samą podstawkę i kupiłbym jakąś paczkę z DLC. Jest coś lepszego w tej cenie (€14,99)?
https://www.humblebundle.com/store/p/europauniversalis4_dlccollection_storefront

Europa Universalis IV: American Dream

Europa Universalis IV: Colonial British and French Unit pack

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise

Europa Universalis IV: Conquistadors Unit pack

Europa Universalis IV: Indian Ships Unit Pack

Europa Universalis IV: Indian Subcontinent Unit Pack

Europa Universalis IV: Muslim Advisor Portraits

Europa Universalis IV: Muslim Ships Unit Pack

Europa
W sumie pochwalę się, co mi szkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niedokończona gra z ostatniego patcha i moja pierwsza gra nastawiona na kolonizację. Utrecht -> Netherlands na hardzie. Założenie było takie, żeby w Europie ograniczyć się tylko do prowincji należących do English Channel, czyli (chyba tak to się nazywa) gone tall. W planach jeszcze było podbicie Filipin i ew. Indii albo Kolumbii, ale odechciało mi się grać.
źródło: comment_6LYWy0yYa6c4HP7x4xOvqGtgH6btJ0yx.jpg
@nabu0409: Espionage ogólnie robi największy rozpieprz w grach multi.
Agitate to liberty do każdego PU/wasala/kolonii i każdy ma wojnę domową do tego sabotaż reputacji -50 w relacjach z każdym.
Jeszcze do końca dnia głosujemy na achievement na drugą turę zabawy. Link to głosowania jest tutaj -> http://www.wykop.pl/wpis/17239779/pierwsza-edycja-eu4achievementchallenge-juz-sie-za/
Przypominam, że dla zwycięzcy edycji przewidziana jest nagroda: kod steam na El Dorado lub Common Sense
Zapraszam do rozgrywki, ewentualnie do czarnolistowania tagu, jeśli nie chcecie o tym czytać :)
#eu4 #eu4achievementchallenge
Jest rok 1687. Kongo juz panuje we wschodniej i poludniowej czesci Afryki. Z duzych duzych wyzwan to zostalo mi Hiszpania na polnocy i Kebaby na wschodzie. Algieria (ta zolta kolo Hiszpani) to moj wasal, a Etiopia moj sojusznik. Aktualnie jestem po pierwszej wojnie z Kilwa i zaraz zamierzam wjechac w nich kolejny raz. Pozniej Hiszpania, czuje ze nie bedzie wiekszych problemo. Ma sojusz z Wielka Brytania, Szwajcaria i Austria (z nimi od
źródło: comment_QhXvdwopHuLsQJZJyGUI9QUBZ28dVGU5.jpg
@IgnacyJanPaderewski: Nie, bardzo sie nie lubie, co mnie oczywiscie cieszy.

W trakcie oczekiwania konca rozjemu z Kilwa, Austria wypowiedziala wojne Kebabom i mnie serdecznie zaprosila. Jakbym mogl odmowic? :) Dzieki temu zrobilem sobie granice do kranca Afryki :) Wyglada na to ze z Kebabami nie bedzie problemow. Gorzej bedzie z Hiszpania, bo maja sojusz z Austria :/ Czyli mi nie pomoga raczej, bede musial jakos inaczej kombinowac...
źródło: comment_YZxal0gF6YA705nI4zJ4SZwc580oF8yn.jpg
Największe "g" wprowadzone przez paradox jakie widziałem w tej grze. Od teraz inny kraj może ci #!$%@?ć króla mając u Ciebie wysoko rozwiniętą siatkę... no chyba kogoś pogrzało. Właśnie małe gówienko Naxos zabiło mi 5/5/6 króla w wieku 25 ot tak z dupy. Coś im się pomyliło, bo eu to nie #ck2 i jak tam to ma sens i jest zrobione okey, tak tu chyba ktoś musiał na łeb upaść. #eu4