wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 5
#eu4
Podczas całej kampanii Ulmem, choć prawdę mówiąc taki loop lecący nieustannie od 1444 roku do 1821 byłby czymś skrajnie irytującym.
Podczas całej kampanii Ulmem, choć prawdę mówiąc taki loop lecący nieustannie od 1444 roku do 1821 byłby czymś skrajnie irytującym.

- 20
Jakiś czas nie patrzyłem w ogóle na Europę Środkowo-Wschodnią, bo zajęty byłem koloniami. Ale widzę, że Branderburgia i Rosja niezłą inbę zrobili
#eu4
#eu4
źródło: comment_L0uvZIidLoJh8AIP2zC9JcplFZPd8qLb.jpg
Pobierz- 8
@ql00: British Scandinavia, Persja zblobowana i ten Papaj xD
- 13

Mircy, da sie jakos "zabronic" kolonizowac panstwu ktore jest pod nami? Jako Anglik mam PU nad Espanią I Bagietami I chce zeby nie utrudniali mi mojej wlasnej kolonizjacji.Zawsze moge zabrac komendą im prowki przy wodzie, ale czy moge jakos inaczej to zrobic?
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
@KacperKingPL: A po co to robić? Pozwól im kolonizować a jak ich wciągniesz to ich kolonie staną się Twoimi :)
#eu4
Jakie mody warto do UI/wyglądu map instalować? Widziałem że na wykopie są fajne jak np. stara mapa z jakiegoś archiwum albo co.
Jakie mody warto do UI/wyglądu map instalować? Widziałem że na wykopie są fajne jak np. stara mapa z jakiegoś archiwum albo co.
@Prawdziwy_Polak:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=570256235
Ja najvardziej lubie tego :)
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=570256235
Ja najvardziej lubie tego :)
@Prawdziwy_Polak: poletzam theatrum orbis terrarum

A zagrałem sobie kolonialnym, a nie ciągle to ponure blobowanie ponure. Pierwsza moja gra jako europejski kolonista, chyba nie jest źle. Tylko zawsze jestem drugi... Pewnie dogoniłbym Osmanów, bo już traciłem tylko 600 pkt, ale nie chce mi się tego ciągnąć do 1820.
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
źródło: comment_4c5OiJw9SYsWfvaj1ZkLLm98oJFA38E7.jpg
Pobierz- 3
Szkoda że się Amazonia nie pokolorowała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: comment_i4WpZdzgEBRGLWIbLnxlf4TcZzWvLmCq.jpg
Pobierz@Wilt0n: Z tego co pamiętam to tak jest.
Włochy i koniec gry właściwie, Rzepa jest suką w najlepszym wydaniu i mnie ciśnie (już 3 wojna w ciągu 25lat) do upadłego. A szkoda, bo miałem plany ekspansji na Paryż.
Ktoś podpowie jak właściwie na najnowszym patchu zacząć grę Branderburgią ? Znów będę próbował tym razem na IM, Włochami musiałem wejść w rights of man( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
Ktoś podpowie jak właściwie na najnowszym patchu zacząć grę Branderburgią ? Znów będę próbował tym razem na IM, Włochami musiałem wejść w rights of man( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
źródło: comment_QYV5XbH4qxCJUgiwOYjUUsbxhBDpzBPm.jpg
Pobierz@Croudflup:
1. BrandeNburgią
2. jak chcesz tworzyć Prusy to łatwiej Krzyżakami. Dla Brandenburgii podstawa to sojusz z Austrią, bo inaczej zapewne Czesi cię pocisną. Ekspansja w kierunku Czech i Zakonu, który nie należy do HRE
1. BrandeNburgią
2. jak chcesz tworzyć Prusy to łatwiej Krzyżakami. Dla Brandenburgii podstawa to sojusz z Austrią, bo inaczej zapewne Czesi cię pocisną. Ekspansja w kierunku Czech i Zakonu, który nie należy do HRE
@Croudflup: tak jak kolega mówił i ja od siebie proponuję sojusz z Polską to masz preteskst na początku by zaczepić Pomorze. A jak Pomorze to jakaś Hanza lub Meklemburgia. Powoli odbierasz prowincję po prowincji. Mój błąd był taki że za późno się obejrzałem co do Turyngii którą ma Wittenbergia i czeka mnie wojna z dotychczasowym sojusznikiem-Austrią. Szukaj wasali gdzie wlezie bo przydatne bestie.
- 5
To chyba nowa taktyka. Poczekajmy pół roku obok, może sobie pójdą. Przecież musimy być tolerancyjni!
#eu4
#eu4
źródło: comment_CL0CQvf4reJVoxRziOTMTEPuUZNrcjMJ.jpg
Pobierz@Ysgra: AI kompletnie nie ogarnia tematu łączenia armii. Bywa tak, że 15k rebeliantów im zajmuje kolejno pół kraju, bo AI przecież nic im nie zrobi mając armie 12k i 9k
konto usunięte via Android
- 0
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Ragnarokk @Akwer : Węgry z Aragonią, Kastylią, Neapolem i Papiestwem, ale bez Austrii nie były już aż takim zagrożeniem, choć po całej wojnie jestem mega mocno na minus z mięsem armatnim. Genoi jeszcze nie zdążyłem atakować, teraz muszę bunty wewnętrzne na spokojnie czyścić bo przez chwilę mocno wybuchały i niestety ładnie tam sobie poczynają. Musze tego pilnować bo jakiś czas temu Gruzji odpadła jedna prowincja do Quara Q.
Także przez
Także przez
źródło: comment_aJg5CbM0P9YEn8UFNWuaAUEccJd2YVtc.jpg
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#eu4 leze w szpitalu jeszcze minimum tydzień
Potem mam sesje
Mam wiec dwa pytania: ciężko sie przestawić z ck2? I gdzie kupc jakos sensownie?
I w sumie ile zajmuje czesc do ściągnięcia zeby mi neta nie zjadlo calkiem xD
Potem mam sesje
Mam wiec dwa pytania: ciężko sie przestawić z ck2? I gdzie kupc jakos sensownie?
I w sumie ile zajmuje czesc do ściągnięcia zeby mi neta nie zjadlo calkiem xD
- 1
@Zakarin: z eu4 to podstawka + art of war + common sense minimum
- 1
@Zakarin: tak jak pisał przedmówca @trq . ja dodatkowo mam Res Publica, ale to nic istotnego. Dzisiaj zamiast Cossacks kupiłem za 5,10 zł vol1 i 2 muzyki Guns, Drums and Steel music pack, bo fajnie grają :D
jakie EU 4 jest dobre, a ile się czlowiek namyśli, czy wykonal wszystkie rzeczy, czy dobrze wykonal, czy wrog jest slaby czy nie, czy sojusznicy dolacza czy nie, co bedzie za 50
jakie EU 4 jest dobre, a ile się czlowiek namyśli, czy wykonal wszystkie rzeczy, czy dobrze wykonal, czy wrog jest slaby czy nie, czy sojusznicy dolacza czy nie, co bedzie za 50
- 180
- 46
- 67
@Irlfit: bob buntowniczy nie jest sam!
źródło: comment_nqiipWvjDThln4A5BPsEjI2knDS393v5.jpg
Pobierz- 207
#eu4 tanio jak barszcz ze wszystkimi dodatkami na https://cdp.pl/europa-universalis-iv-collection-pc.html #gry #cebuladeals
@rancosster: Prawie wszystkie dlc na tej liście to kosmetyki. Kompletnie nie opłaca się jej brać.
@KuterPstragow: Nie ma najważniejszych Art of War i Common Sense. Res Publica i Wealth of Nations, chociaż są też dosyć uniwersalne, to są tanie jak barszcz, jeśli kupujesz je oddzielnie. A Stars and the Crescent, Purple Phoenix i Conquest of Paradise są przydatne tylko, jeśli chcesz grać niektórymi państwami.
- 2
Tak, jeżeli chcą od Francyji ziemi. Wyzwól Maine jako wasala a ten event nie wyskoczy.
@RPG-7:
W panelu dyplomacji każdy kraj określa swoją strefę zainteresowania. By ją wyświetlić wejdź w zakładkę po prawej od tej gdzie ci się wyświetla ilość favor'ów u danego kraju. Jeżeli zaznaczyli na żółto bądź na czerwono część Francji to znaczy, że są zainteresowani.
W panelu dyplomacji każdy kraj określa swoją strefę zainteresowania. By ją wyświetlić wejdź w zakładkę po prawej od tej gdzie ci się wyświetla ilość favor'ów u danego kraju. Jeżeli zaznaczyli na żółto bądź na czerwono część Francji to znaczy, że są zainteresowani.
























@johny-kalesonny: xD
@Sawik2003: