Wpis z mikrobloga

#eu4 #europauniversalis

Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem powrócić do mojej pierwszej sensownej gry na 1.19. Nie pamiętam, czy robiłem tam save/load, w każdym razie grę porzuciłem patrząc na mapę i stwierdzając - "O kurde, będzie łatwo". Teraz wracam do tej gry i mam nadzieję, że dotrwam do końca w w miarę relaksującej rozgrywce i bijąc Kebsa.

Widzę, że zabrałem Węgrom 2 prowincje przez co mamy brzydkie granice, także priorytetem będzie zrobić ładniejsze. Wołosi są chronieni przez Węgrów, więc może zrobię tak, żeby zeżreć ich Mołdawią.
Z takich ciekawszych rzczy:
Mam sojusz z resztkami Nowogrodu, Czechami, Austrią i Kastylią. Z tą ostatnią zerwę jak się skończy małżeństwo, bo to chyba średnio użyteczny sojusznik, a dostaję karę do dyplo. Szczerze mówiąc sojusz z Nowogrodem to też taka sobie opcja.

Mam całkiem sporo wojska i jak na mnie godną flotę, mimo tego stać mnie na doradców i jeszcze mam zacny plusik. Kurde, granie RONem ()

Idee: Humanist, Diplo, Religious. Nie wiem czy teraz brałbym Religious, ale niech tam już będzie. Następną wezmę Aristocracy myślę.

A teraz nie wiem czy nie zerwę sojuszu z Nowogrodem
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis

Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem po...

źródło: comment_DpwuM86rMm6fRGpSTa3gbFnXkdkNe7Hx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Tanzanit: nie jestem ekspertem, ale humanist i religious nie ma chyba sensu łącznie brać. Ostatnio większość gier zaczynam w ogóle od quantity, spokojniej śpię, jak wiem że manpowera zawsze trochę w zapasie jest.
Aristocracy brałem tylko raz jak chciałem polskie acziwki zrobić.
  • Odpowiedz
@Tanzanit:
Idee:
Albo humanist albo religijne. Humanistyczne jak chcesz spokojne imperium bez papieża. Rel jak chcesz dużo punktów i jednolite panstwo.
Dip czyli robisz HRE ? bo tylko po to sie to bierze( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz 2 sloty na idee wolne, Offensive + Trade albo coś takiego. Potrzebujesz boostu armii bo zaczynasz odbiegać od "western standard".

I swoją drogą to małe to masz jak na ten
  • Odpowiedz
@jjot @DeathDust98: Z religijnych wziąłem Deus Vult więc teoretycznie niskim kosztem mogę się wycofać z tej idei.

Na razie po wojnie Szwedzko - Duńskiej zawołałem wszystkich sojuszników i zaoraliśmy Szwecję. Że jestem miłym RONem a nie jakimś wrednym Moskalem to byłem fajny i dałem Nowogrodowi 1 prowincję i uwolniłem Finlandię, coby się władcy na zachodzie nie niepokoili moją potęgą.

Ciekawe tipy, ale jak widać już nie wykorzystam ( ͡° ͜
Tanzanit - @jjot @DeathDust98: Z religijnych wziąłem Deus Vult więc teoretycznie nisk...

źródło: comment_GC0UjyJSeJHhxJfvd6a8Mz1VsT9nKpQU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz