wpisy
Najnowsze
Archiwum

Skyworld
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

jaqqu7
- 3
@Skyworld: W Cesarstwie z AE trzeba uważać jak z jajkiem, bo jak przegniesz i zbijesz nagle okazuje się, że połowa HRE chce cię zamordować.

TheOutskirs
- 1
@Skyworld: polaki robaki rozegrały Cię jak dziecko XDDD
- 24
dx
#eu4 #z--------------a
#eu4 #z--------------a
źródło: comment_sbzERWnE0dLbEZBKimiyREbkp3DwyrYC.jpg
Pobierztemat się przewijał, wiem. ale o ile wcześniej jakoś wchodziło, tak teraz nie idzie mi utrzymanie nawet 50 army tradition pomimo wszystkich fortów na full, ciepania się bez przerwy i brania wszystkich eventów na plus dla AT, jak wy utrzymujecie to tak wysoko:<?
#eu4
#eu4
- 0
@goraceparofki: Albo zagraj Prusami:>
Pruskie idee i tradycje dają +0,5AT i -1% decay
Razem z defensive, quality i fortami można mieć stałe 87,5
Pruskie idee i tradycje dają +0,5AT i -1% decay
Razem z defensive, quality i fortami można mieć stałe 87,5
- 0
@goraceparofki: Ja zazwyczaj mam idee defensywne i quality i utrzymuje na poziomie 40% prowadząc wojenki od czasu do czasu.
- 2
#eu4
Jak na razie chyba moja najlepsza rozgrywka. Plan był taki, żeby stworzyć Cesarstwo Rzymskie, ale nie wiem czy się uda, bo Hiszpania jest diabelnie mocna.
Sojusznicy: Hiszpania, Czechy, Papież i Skandynawia. Brak większych wasali i Unii.
Z idei: Influence, Humanist, Quality, Administrative, Offensive no i nie mam pomysłu co dalej brać. Jakieś porady?
Jak na razie chyba moja najlepsza rozgrywka. Plan był taki, żeby stworzyć Cesarstwo Rzymskie, ale nie wiem czy się uda, bo Hiszpania jest diabelnie mocna.
Sojusznicy: Hiszpania, Czechy, Papież i Skandynawia. Brak większych wasali i Unii.
Z idei: Influence, Humanist, Quality, Administrative, Offensive no i nie mam pomysłu co dalej brać. Jakieś porady?
źródło: comment_vAwLJPUemRIxql0Hd4YBYM76Knq0MasC.jpg
Pobierz- 0
@Impertynencjator: Nie ma, a jak jest to są same wirusy. Nie daj się nabrać!
@ql00: No właśnie liczę na to PU z Hiszpanią, bo mam z nimi mariaż od początku gry.
@ql00: No właśnie liczę na to PU z Hiszpanią, bo mam z nimi mariaż od początku gry.
- 11
@Patres:
-> Miej podbite prawie całe Bałkany, cała Anatolie i najważniejsze prowincje w Egipcie jako Francja.
-> Mów, że Kastylia jest za silna.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
-> Miej podbite prawie całe Bałkany, cała Anatolie i najważniejsze prowincje w Egipcie jako Francja.
-> Mów, że Kastylia jest za silna.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 1
#europauniversalis #eu4
Jak czasem fajnie sobie dla relaksu zagrać Kebabem, jakoś wtedy EU IV robi się odprężającą grą relaksacyjną, a jak grasz na very easy to zasadniczo nic cię nie może wyrwać ze stanu pełnej równowagi Yin i Yang.
Jak czasem fajnie sobie dla relaksu zagrać Kebabem, jakoś wtedy EU IV robi się odprężającą grą relaksacyjną, a jak grasz na very easy to zasadniczo nic cię nie może wyrwać ze stanu pełnej równowagi Yin i Yang.
- 1
@mistrz_tekkena: to będzie końcowy plot twist rozgrywki Koptokebabem. O ile to będzie możliwe.
Nie będzie, musiałby mieć religię prawosławną i nie byś Imperium Osmańskim. Niemniej kulturę grecką zrobię, będzie zabawnie. Grecki Koptokebab.
Nie będzie, musiałby mieć religię prawosławną i nie byś Imperium Osmańskim. Niemniej kulturę grecką zrobię, będzie zabawnie. Grecki Koptokebab.
Półtora roku budowania blobów, wypaliłem sie. Żadne mody nie pomagają. Nic. Nie da się już grać, choć odpoczywam juz pol roku. Szkoda
#eu4
#eu4
- 3
#eu4 #europauniversalis
Okej, jest lipa. Na zachodzie Szwecję zaoramy, mam nadzieję, że Duńczyk szybko podpisze pokój i da mi prowincje, jak obiecał (to jego wojna).
Ale dalej gorzej - Litwa, Ryga, Nogaj, TURCY są w P O T Ę Ż N E J koalicji. Że przegram to wiem, ale jak to zrobić żeby było jak najmniej boleśnie? Sam Nogaj ma bardzo małą armię, musiałbym jednak bardzo fikuśnie biegać, żeby uniknąć
Okej, jest lipa. Na zachodzie Szwecję zaoramy, mam nadzieję, że Duńczyk szybko podpisze pokój i da mi prowincje, jak obiecał (to jego wojna).
Ale dalej gorzej - Litwa, Ryga, Nogaj, TURCY są w P O T Ę Ż N E J koalicji. Że przegram to wiem, ale jak to zrobić żeby było jak najmniej boleśnie? Sam Nogaj ma bardzo małą armię, musiałbym jednak bardzo fikuśnie biegać, żeby uniknąć
źródło: comment_SsVUkuzBrGlmaQWhzei7h2mfdNsVd356.jpg
Pobierz@Tanzanit: To po co doprowadziłeś do takiej koalicji xD Przecież to wyrok śmierci, a przynajmniej w-------u skoro sam jeden ottoman jest silniejszy niż ty i twoi sojusznicy razem wzięci. Ja jak mam trzy mniejsze państwa w koalicji to już zaczynam prowadzić spokojniejszą politykę, nie trzeba blobować od początku gry.
@Tanzanit: no to jak jedziesz na pozyczkach to absolutny must-have to redukcja inflacji + interest per annum (oba są w ekonomicznych, administracyjne daja dodatkowy -1 interest per annum. Innovative + trade daja tez polityke z -1 interest. Trzymanie sojuszu z Wegrami IMO sie nie oplaca, bo czesto wpadaja pod PU z Austrią.
Na Ottomanów Imo najlepsze jest zablokowanie przejscia fortami jak na rysunku ponizej
Na Ottomanów Imo najlepsze jest zablokowanie przejscia fortami jak na rysunku ponizej
źródło: comment_MlbQwl4mSnzvKe3QH0XkhfTxnmrFoQJo.jpg
Pobierz#eu4 aristocracy rework.
Zapowiada sie rewelacyjna grupa idei. Prawdopodobnie jedna z 3 najlepszych w military.
Stare:
Idea
Zapowiada sie rewelacyjna grupa idei. Prawdopodobnie jedna z 3 najlepszych w military.
Stare:
Idea
- 2
@KuterPstragow: yearly absolutism i bonus do siege to wystarczający powód do wzięcia jej na chwile obecną.
Tron pozostał w dobrych rękach xD
#eu4
#eu4
źródło: comment_9aBEjwzaNt6VrAur7UScPSgNXLN2HF8X.jpg
PobierzPrzyznam, że zmiany z marynarzami z ostatniego pacza nawet mi się podobają. Do tej pory grając Niderlandami problemy z marynarzami były tylko przy wymianie okrętów, teraz żeby utrzymać setki lekkich statków coby się hajs z handlu zgadzał byłem wręcz zmuszony wziąć maritime ideas.
#eu4
#eu4
@Sniper10200: mógłbyś opisać jak to w skrócie działa? Gram Japonia i mam razem ze 100 statków i nawet bez maritime nie miałem żadnego problemu z żeglarzami
@Sniper10200: Niderlandami sie super gra roleplayowo, bo mały kraj, ale bogaty i w ciekawym położeniu
Tuż przed najważniejsza reformą wszyscy zaczęli się n---------ć jak głupi. Znikło 10 państw... Już nie nastarczam na claimy i realse nation. Jakieś opcje ? oprócz pozwolenia wycięcia się wpień... są regiony które dochodzą do 50% devastion.
#eu4
#eu4
źródło: comment_lGACrdEQtUkmyrftbtRtpiYfMRnJwFan.jpg
Pobierz- 1
@regal20: ma sojusz z danią. Zresztą póki co szykuje się na francje i wypuszczenie czego się da z niej. Potem pomyśle nad polaczkami.
- 1
@Tylko_nocny: najnowszy patch- nie działa glith. Normalnie grałem bez exploitów xD
- 50
Punkty dyplomatyczne są niepotrzebne, prawda?
#eu4
#eu4
źródło: comment_yItB7tn9eYvcRQ71UNynWogfkj5sixmK.jpg
Pobierz@TheFrancuz: a to by nawet fabularnie zagrało!
#takbylo
Władziu Jagiełło wysłał swoich krewniaków w podróż morską. Jednak sztorm spowodował, że r-------i statek po kilku dniach i pojawili się w Ameryce.
#takbylo
Jak kazać wasalowi lub podżędnemu w unii perosnalnej budowac spy network i fabrykowac roszczenia? Podobno jakoś się da #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 4
Ech krok do przodu, krok w bok, krok w tył. Tak wygląda ta moja tułaczka tą Granadą...
Więc na plus:
1. jakimś niewytłumaczalnym cudem dzięki manewrowaniu wojsk (o dziwo AI też dobrze to robiło) udało mi się przetrwać wojnę przeciw Kastylii i Portugalii mając za sobą tylko Maroko i Tunis (Francja i Aragon z niewiadomych dla mnie powodów się wypięły na mnie), ba dzięki blokadom nawet miałem pozytywny warscore i tak bez jednej bitwy
Więc na plus:
1. jakimś niewytłumaczalnym cudem dzięki manewrowaniu wojsk (o dziwo AI też dobrze to robiło) udało mi się przetrwać wojnę przeciw Kastylii i Portugalii mając za sobą tylko Maroko i Tunis (Francja i Aragon z niewiadomych dla mnie powodów się wypięły na mnie), ba dzięki blokadom nawet miałem pozytywny warscore i tak bez jednej bitwy
@jaqqu7: z Egiptem to jest ryzk-fizyk bo kebaby mogą wziąć misję na Egipt a tego byś nie chciał. Nie próbowałem tego ale może spróbuj pobawić się w Zachodnią Afrykę zanim powstanie jedno wielkie Mali?
- 0
@mgnfic: Na razie i tak nie mam się jak dostać do Egiptu, czy zaatakować środkowo-zachodnią Afrykę.
Udało mi się dorwać extended timeline o którym wspominał @RobieInteres
Genialne xD
Przetrzymałem wojnę z Rosją, nawet nieźle mi szło, ale manpower się wyczerpał. W trakcie wojny utworzyła się przeciwko nim koalicja, która tak ich gniecie, że aż miło popatrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
Genialne xD
Przetrzymałem wojnę z Rosją, nawet nieźle mi szło, ale manpower się wyczerpał. W trakcie wojny utworzyła się przeciwko nim koalicja, która tak ich gniecie, że aż miło popatrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
źródło: comment_9aGJdCsG1gABdo1B4igBEA4ZnDUFFDcl.jpg
Pobierz@JohnFairPlay: Zwykle padają na luzie w wojnie z Chinami/Japonią
- 0
@RobieInteres: Strasznie niska dyscyplina, 50k polskiej armii niszczyło ich 75-80k w ataku
Nie było bonusu jeśli wszyscy elektorzy są za ? 10% miał ?(57/61 chce reformy) Kiedyś coś takiego miałem do IA ale mogłem coś pomieszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inne sposoby na IA ?
#eu4
Inne sposoby na IA ?
#eu4
źródło: comment_as4zBeivQ6hrKiL5fu7OFJYBkhgImxdP.jpg
Pobierz- 0
@Grewest: Nie mi ale @DeathDust98,są 2 sposoby piereszy wojna religijna trwa,trwa i trwa i jest podpisywany pokój religijny ew.bierzesz Hre z późniejszej epoki po wojnie 30letniej zmieniasz date na 1444 chyba ręcznie,ale już nie pamiętam i bum masz rp w 1444
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1























