temat się przewijał, wiem. ale o ile wcześniej jakoś wchodziło, tak teraz nie idzie mi utrzymanie nawet 50 army tradition pomimo wszystkich fortów na full, ciepania się bez przerwy i brania wszystkich eventów na plus dla AT, jak wy utrzymujecie to tak wysoko:<?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
Jak na razie chyba moja najlepsza rozgrywka. Plan był taki, żeby stworzyć Cesarstwo Rzymskie, ale nie wiem czy się uda, bo Hiszpania jest diabelnie mocna.
Sojusznicy: Hiszpania, Czechy, Papież i Skandynawia. Brak większych wasali i Unii.
Z idei: Influence, Humanist, Quality, Administrative, Offensive no i nie mam pomysłu co dalej brać. Jakieś porady?
Patres - #eu4
Jak na razie chyba moja najlepsza rozgrywka. Plan był taki, żeby stwor...

źródło: comment_vAwLJPUemRIxql0Hd4YBYM76Knq0MasC.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patres:
-> Miej podbite prawie całe Bałkany, cała Anatolie i najważniejsze prowincje w Egipcie jako Francja.
-> Mów, że Kastylia jest za silna.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
#europauniversalis #eu4

Jak czasem fajnie sobie dla relaksu zagrać Kebabem, jakoś wtedy EU IV robi się odprężającą grą relaksacyjną, a jak grasz na very easy to zasadniczo nic cię nie może wyrwać ze stanu pełnej równowagi Yin i Yang.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mistrz_tekkena: to będzie końcowy plot twist rozgrywki Koptokebabem. O ile to będzie możliwe.

Nie będzie, musiałby mieć religię prawosławną i nie byś Imperium Osmańskim. Niemniej kulturę grecką zrobię, będzie zabawnie. Grecki Koptokebab.
  • Odpowiedz
  • 1
Półtora roku budowania blobów, wypaliłem sie. Żadne mody nie pomagają. Nic. Nie da się już grać, choć odpoczywam juz pol roku. Szkoda
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis

Okej, jest lipa. Na zachodzie Szwecję zaoramy, mam nadzieję, że Duńczyk szybko podpisze pokój i da mi prowincje, jak obiecał (to jego wojna).

Ale dalej gorzej - Litwa, Ryga, Nogaj, TURCY są w P O T Ę Ż N E J koalicji. Że przegram to wiem, ale jak to zrobić żeby było jak najmniej boleśnie? Sam Nogaj ma bardzo małą armię, musiałbym jednak bardzo fikuśnie biegać, żeby uniknąć
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis

Okej, jest lipa. Na zachodzie Szwecję zaoramy, ...

źródło: comment_SsVUkuzBrGlmaQWhzei7h2mfdNsVd356.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: To po co doprowadziłeś do takiej koalicji xD Przecież to wyrok śmierci, a przynajmniej w-------u skoro sam jeden ottoman jest silniejszy niż ty i twoi sojusznicy razem wzięci. Ja jak mam trzy mniejsze państwa w koalicji to już zaczynam prowadzić spokojniejszą politykę, nie trzeba blobować od początku gry.
  • Odpowiedz
@Tanzanit: no to jak jedziesz na pozyczkach to absolutny must-have to redukcja inflacji + interest per annum (oba są w ekonomicznych, administracyjne daja dodatkowy -1 interest per annum. Innovative + trade daja tez polityke z -1 interest. Trzymanie sojuszu z Wegrami IMO sie nie oplaca, bo czesto wpadaja pod PU z Austrią.

Na Ottomanów Imo najlepsze jest zablokowanie przejscia fortami jak na rysunku ponizej
q.....0 - @Tanzanit: no to jak jedziesz na pozyczkach to absolutny must-have to reduk...

źródło: comment_MlbQwl4mSnzvKe3QH0XkhfTxnmrFoQJo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przyznam, że zmiany z marynarzami z ostatniego pacza nawet mi się podobają. Do tej pory grając Niderlandami problemy z marynarzami były tylko przy wymianie okrętów, teraz żeby utrzymać setki lekkich statków coby się hajs z handlu zgadzał byłem wręcz zmuszony wziąć maritime ideas.

#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ItsZaczi: Jak masz dodatek Cossacks to po prostu pozaznaczaj wrogie prowincje, które chcesz i sąsiadują z twoim wasalem jak vital interest, to czasem działa.
  • Odpowiedz
Ech krok do przodu, krok w bok, krok w tył. Tak wygląda ta moja tułaczka tą Granadą...

Więc na plus:
1. jakimś niewytłumaczalnym cudem dzięki manewrowaniu wojsk (o dziwo AI też dobrze to robiło) udało mi się przetrwać wojnę przeciw Kastylii i Portugalii mając za sobą tylko Maroko i Tunis (Francja i Aragon z niewiadomych dla mnie powodów się wypięły na mnie), ba dzięki blokadom nawet miałem pozytywny warscore i tak bez jednej bitwy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: z Egiptem to jest ryzk-fizyk bo kebaby mogą wziąć misję na Egipt a tego byś nie chciał. Nie próbowałem tego ale może spróbuj pobawić się w Zachodnią Afrykę zanim powstanie jedno wielkie Mali?
  • Odpowiedz
@Grewest: Nie mi ale @DeathDust98,są 2 sposoby piereszy wojna religijna trwa,trwa i trwa i jest podpisywany pokój religijny ew.bierzesz Hre z późniejszej epoki po wojnie 30letniej zmieniasz date na 1444 chyba ręcznie,ale już nie pamiętam i bum masz rp w 1444
  • Odpowiedz