#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis i w sumie #eu4aar
wpisy
Najnowsze
Archiwum
Dlaczego mam ten komunikat? Chcą mi zainstalować jakiegoś bakira, a okupują stolicę Tabarestanu a nie moją. Nie jest to mój wasal ani nic takiego.
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis i w sumie #eu4aar
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis i w sumie #eu4aar
źródło: comment_1hZp6D8IjgS9t4jplMrIRoov8mpvi08I.jpg
Pobierz- 0
- 1
@like_a_sir: To może być bug jeśli okupują jakieś twoje provki.
Mam pytanie o Dhimmi, konkretnie u Turków w #eu4 . Czy dajecie im prowincję i jak zrobić żeby mieli ponad 40 % wpływów, kiedy zaczynają się jakieś możliwości? Ja dałem im z 10 prowincji a i tak maja tylko 32% wpływów
- 0
@Zawsze_Jest_Pora
Z eventu u mnie mają tylko 10%
Z eventu u mnie mają tylko 10%
@FreeSheep: Nie grałem sunnickim kebabem, ale chyba funkcjonują jak każde państwo z +3 toh.
Dhimmi niesamowicie opłaca się trzymać powyżej 60% loyalty i influence, a przy tym ich interakcje są beznadziejne (poza doradcą), więc ja ich generalnie trzymałem gdzieś między 40%, a 55% z samych prowincji. To nie jest nic niesamowitego, żeby ponad pół kraju było przez nich kontrolowane.
Dhimmi niesamowicie opłaca się trzymać powyżej 60% loyalty i influence, a przy tym ich interakcje są beznadziejne (poza doradcą), więc ja ich generalnie trzymałem gdzieś między 40%, a 55% z samych prowincji. To nie jest nic niesamowitego, żeby ponad pół kraju było przez nich kontrolowane.
Umarł władca Krymu i nie wyskoczył event o sukcesje. Mam więcej prowincji niż oni, nie gram na spolszczeniu. Czego to może być wina? #eu4
Czechy coś przesadzają, zrobiła się Europa samych dużych blobów.
#eu4
#eu4
źródło: comment_NbiXFPexOWA3GZGPKTk4bjDM1j4IhQBF.jpg
Pobierz- 1
#eu4 #europauniversalis
Na wschodzie bez większych zmian. Wplątałem się w fatalną wojnę z Nogajem, oderwałęm od niego wianuszek prowincji dla Riazania coby Osmanie nie mogli ich rozrywać. Niestety w tym samym czasie Szwecja walczyła o niepodległość, a ja ze Skandynawskiego tortu nic nie uciąłem :(
Tak samo źle zrobiłem, że nie wypowiedziałem wojny Kawalerom Mieczowym, trudno. Teraz Brandenburgia walczy przeciwko moim sojusznikom Krzyżakom z CB (Show supierority). Zaczęliśmy
Na wschodzie bez większych zmian. Wplątałem się w fatalną wojnę z Nogajem, oderwałęm od niego wianuszek prowincji dla Riazania coby Osmanie nie mogli ich rozrywać. Niestety w tym samym czasie Szwecja walczyła o niepodległość, a ja ze Skandynawskiego tortu nic nie uciąłem :(
Tak samo źle zrobiłem, że nie wypowiedziałem wojny Kawalerom Mieczowym, trudno. Teraz Brandenburgia walczy przeciwko moim sojusznikom Krzyżakom z CB (Show supierority). Zaczęliśmy
źródło: comment_XIYIlv34lL9wGBZBsr6ejJLeu6tdrg95.jpg
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jest! Litwa słaba wewnętrznie, mająca wiele lat problemów z różnymi buntownikami rozpadła się! Tak więc jednak warto było bić się z Brandenburgią w wojnie Krzyżaków, na terenie Litwy. Teraz Bojarzy będą spać spokojnie - Moskwa będzie dominować nad Wschodem.
źródło: comment_AKvqc77I17s2WK2DehSz2HrDfWTHEUrL.jpg
PobierzOtomany się trochę rozpanoszyły.
#eu4
#eu4
źródło: comment_5RP0yZdxZCJkqVPca5iBkJFwSdOcVDoM.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#eu4 #europauniversalis
Obrządek koptyjski, czy prawosławny? Nie mam zamiaru grać muzułmańskim Kebabem, a nie wiem którą religię wybrać.
Obrządek koptyjski, czy prawosławny? Nie mam zamiaru grać muzułmańskim Kebabem, a nie wiem którą religię wybrać.
- 3
O lololo xD ale mi wpadła unia personalna pod koniec gry :D
#eu4
#eu4
źródło: comment_nvXUk1CI7FHlvdbGiKCHA1bFjLKqJgIh.jpg
Pobierz@Pituch: jakbyś usunął spolszczenie to miałbyś 2 unie a nie 1.
To uczucie, gdy postanowili w-----ć cię z Unii Europejskiej za agresywną politykę terytorialną(wojna z Turcją), a po wygranej wojnie zostajesz przewodniczącym UE, mimo, że w niej nie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
#eu4
źródło: comment_wRvJbcvqiQHImlet9HQLbooC8cs5EEWO.jpg
Pobierz- 3
@JohnFairPlay: Możesz grać od 2-9999 roku. Wszystko dopracowane, nowe budynki dostosowane do odpowiednich czasów, technologia, epoki, instytucje, eventy, decyzje.
- 1
@JohnFairPlay: Stare save nie są kompatybilne, a pirat czy oryginał? W obu przypadkach można sobie poradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Kolejne zmiany w zakładce naszego governmentu. (zdjęcie z dzisiejszego streama)
#eu4
#eu4
źródło: comment_SFOxiW5J3u0c3flri8nthxTWO6kGdQs5.jpg
Pobierz- 1
Kolejny bug, dzięki któremu bez problemów można zrobić większość najtrudniejszych achievementów...
Na dodatek istnieje już od patcha z Mingiem.
#eu4
Na dodatek istnieje już od patcha z Mingiem.
#eu4
źródło: comment_GyGG1lwqbG3M2scXaTpNKLFRHCUkvxPs.jpg
Pobierz#eu4 od czego zależy ilość możliwych stosunków dyplomatycznych?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Chocholix: i to jest najlepsze właśnie. Bo w menu są pokazani ale w grze to nie działa i ming jest sobie blobem xD
Sprawa sie sama rozwiązała, zatakowałem polske.
Sprawa sie sama rozwiązała, zatakowałem polske.
- 0
@Shadovek: Normalnie mam 16/4/1 potem przy 15 (wtedy jak dostaje się 3 działa nie pamietam która to) zmieniam na 20/4/4. Tylko teraz potrzebowałem dużej siły a że -20% infantary cost to musiałem skorzystać.
- 0
@Ragnarokk: a co do pierwszego zdania, to masz rację. Obecnie jestem w stadium, że chcę napisać "A później miażdżyłem wszystko aż zdobyłem potrzebne prowincje i utworzyłem Rzym" i po prostu to zakończyć
@like_a_sir:
Jakbyś pisał na ogólnym to tak, tutaj myślę że minimum 50% jednak wie, czym jest Sabaudia :)
Jakbyś pisał na ogólnym to tak, tutaj myślę że minimum 50% jednak wie, czym jest Sabaudia :)
Kiedy rekonkwista nie pójdzie tak jak powinna xD
#eu4
#eu4
źródło: comment_JOQWVNCSVElBxNy1mTk9YcYfeZrDczkd.jpg
Pobierz- 13
To uczucie gdy twój save nazywa się nowagraBackupBackupBackupBackupBackupBackup_Backup.eu4 i dalej nie idzie po twojej myśli.
#eu4
#eu4
źródło: comment_PxSmdFdPxxDRMNtHN20BnRmdDOtPDnA2.jpg
Pobierz@DeathDust98: przeciez w folderze savedgames mozesz zmienic mu nazwe na bardziej przystepna
Zrobiłem przedostatnią reformę. Austria jest moim wasalem, ale ciągle ma mnie za historycznego rywala. W połączeniu z ponad 400 developmentu daje to 100% nielojalności. By anektować Austrię muszę kilka razy cofnąć reformę w ofercie pokoju a potem wypowiedzieć im wojnę, czy są sposoby by zrobić to inaczej? #eu4
- 39
Łooo, Panie. :D
#eu4
#eu4
źródło: comment_2OKrhuN2AarUd3jtmIy3XkAAd4vZEuMt.jpg
Pobierz- 91
@Budek24: zapewne zapalony myśliwy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
To uczucie gdy Osmanowie bankrutują 3 raz w ciagu dwóch lat XDDDD
#eu4
#eu4






















źródło: comment_ZMp86CoQcbzy0ZkLFI6cfpjzTCvo3M4c.jpg
Pobierzźródło: comment_wl0TzCn8ccHebDRk88JseeVgl6JZrLyP.jpg
Pobierz