Mam pytanie o Dhimmi, konkretnie u Turków w #eu4 . Czy dajecie im prowincję i jak zrobić żeby mieli ponad 40 % wpływów, kiedy zaczynają się jakieś możliwości? Ja dałem im z 10 prowincji a i tak maja tylko 32% wpływów
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FreeSheep: Nie grałem sunnickim kebabem, ale chyba funkcjonują jak każde państwo z +3 toh.

Dhimmi niesamowicie opłaca się trzymać powyżej 60% loyalty i influence, a przy tym ich interakcje są beznadziejne (poza doradcą), więc ja ich generalnie trzymałem gdzieś między 40%, a 55% z samych prowincji. To nie jest nic niesamowitego, żeby ponad pół kraju było przez nich kontrolowane.
  • Odpowiedz
  • 1
Umarł władca Krymu i nie wyskoczył event o sukcesje. Mam więcej prowincji niż oni, nie gram na spolszczeniu. Czego to może być wina? #eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis
Na wschodzie bez większych zmian. Wplątałem się w fatalną wojnę z Nogajem, oderwałęm od niego wianuszek prowincji dla Riazania coby Osmanie nie mogli ich rozrywać. Niestety w tym samym czasie Szwecja walczyła o niepodległość, a ja ze Skandynawskiego tortu nic nie uciąłem :(

Tak samo źle zrobiłem, że nie wypowiedziałem wojny Kawalerom Mieczowym, trudno. Teraz Brandenburgia walczy przeciwko moim sojusznikom Krzyżakom z CB (Show supierority). Zaczęliśmy
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis 
 Na wschodzie bez większych zmian. Wplątałem się...

źródło: comment_XIYIlv34lL9wGBZBsr6ejJLeu6tdrg95.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: Nic nie wiadomo, oprócz tego w/w opcje dostępne są tylko dla muscovite/east slavic grupy kulturowej.

Zakładam że będzie się można tego spodziewać w którymś DD.
  • Odpowiedz
@Shadovek: Normalnie mam 16/4/1 potem przy 15 (wtedy jak dostaje się 3 działa nie pamietam która to) zmieniam na 20/4/4. Tylko teraz potrzebowałem dużej siły a że -20% infantary cost to musiałem skorzystać.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: a co do pierwszego zdania, to masz rację. Obecnie jestem w stadium, że chcę napisać "A później miażdżyłem wszystko aż zdobyłem potrzebne prowincje i utworzyłem Rzym" i po prostu to zakończyć
  • Odpowiedz
  • 1
Zrobiłem przedostatnią reformę. Austria jest moim wasalem, ale ciągle ma mnie za historycznego rywala. W połączeniu z ponad 400 developmentu daje to 100% nielojalności. By anektować Austrię muszę kilka razy cofnąć reformę w ofercie pokoju a potem wypowiedzieć im wojnę, czy są sposoby by zrobić to inaczej? #eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach