Wpis z mikrobloga

@Haraj:
Expansion features

Mandate of Heaven brings a host of new features to EU4, including:

Historical Ages and Golden Eras: Meet objectives in four historical ages from the Age of Discovery to the Age of Revolutions, earning new bonuses and powers for your country. Declare a Golden Era to further increase your chance of success.

Chinese Empire: New mechanics for Ming China, including Imperial Decrees and Imperial Reforms to bolster the
@Skyworld: xD największy - gdzie? Pozwole zacytować

Expansion features

Mandate of Heaven brings a host of new features to EU4, including:

Historical Ages and Golden Eras: Meet objectives in four historical ages from the Age of Discovery to the Age of Revolutions, earning new bonuses and powers for your country. Declare a Golden Era to further increase your chance of success.


To prawda dla wszystkich ale bonusy dużo w grze nie
@wiatrow:

chodź

Gdzie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

przez niego Ming jest na samym początku op as fuck.

Taki OP. Trybuty #!$%@? dają i są gówno warte. A Ming przez 80% czasu ma całe 0 manpowera. Taki to on jest OP. A w momencie jak odpali się kryzys graniczny to ma gówno warte
@Skyworld: Autokorekta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po co manpower jak można zrobić armie 100k z merków.
Ty chyba nie grałeś Mingiem na tym dodatku. Mając 20 trybutariuszy ustawionych na manpower masz minimum 6k manpowera na rok. Do tego dochodzi np. +25% do taxów, +1 adm point. Od początku gry doradcy na +3 i spokojnie jest na plusie. Grając nim podbiłem przed 1520 podbiłem polowe Azji i mając
@wiatrow:

Co do manchu i konfucjanizmu to tak zapomniałem przecież dodali nowe państwa w Europie z tą kulturą i religią

Custom nation, niektórzy tak grają do tego nic nie stoi na przeszkodzie grać Prusami o takiej kulturze.

Ty chyba nie grałeś Mingiem na tym dodatku.

Nie grałem, wystarczyło mi zrobienie im masakry Nankińskiej w każdej prowincji Japonią, Koreą i Manchurią. Generalnie człowiek grający Mingiem robił wcześniej praktycznie to samo. Dlatego w
To prawda dla wszystkich ale bonusy dużo w grze nie zmieniają i na pewno nie warto kupować ich jeśli nie gra się w Azji


@wiatrow:
Jesteś pewny, że pisałeś to zdanie przy pełnej świadomości?
@wiatrow:
Rzucasz tekstem, jakoby MoH zmieniało rozgrywkę tylko w Azji, jako jeden z dowodów dajesz jakąs sobie tylko zrozumiałą tezę, że mechanika Age'ów ma zastosowanie tylko w Azji - bez żadnego wytłumaczenia dlaczego tak uważasz. Więc sorry, ale dopóki sam nie rozwiniesz swojej tezy nie zamierzam się rozpisywać dlaczego się z tą tezą nie zgadzam.
Ja na przykład nie grałem jeszcze na MoH w Azji a uważam, że wprowadzenie Agów bardzo
@Ragnarokk: Nigdzie nie napisałem, że Ery najbardziej wpływały na Azję. OP chce wiedzieć, czy opłaca się kupować ten dodatek, więc zgodnie z moją wiedzą odpowiadam, że jeśli nie lubi/nie gra w Azji to dodatek ten jest stratą pieniędzy, bo jego największe bajery są dostępne tylko w Azji.