Dziś wychodzi Europa Universalis IV: Third Rome do #eu4. Pewnie będzie nowy patch. Czy gdzieś można przeczytać co będzie darmowego w nowym patchu?
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 2
@qnebra: > Effects from Absoutism are now capped at 100%, even if absolutism itself can grow higher.
Czyli koniec z braniem Rosji i Minga w jednej wojnie. Z drugiej strony, jaki będzie obecnie sens w wywoływaniu disastera? Prusy, Szwecja i Francja też nic nie dostaną tak naprawdę ze swoich decyzji/eventów. To jest trochę słabe.
Czyli koniec z braniem Rosji i Minga w jednej wojnie. Z drugiej strony, jaki będzie obecnie sens w wywoływaniu disastera? Prusy, Szwecja i Francja też nic nie dostaną tak naprawdę ze swoich decyzji/eventów. To jest trochę słabe.
- 2
ależ mnie Korci aby zagrać Brandenburgią i stworzyć Prusy :D
#eu4
#eu4

@Pituch: Rygą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie sie gra i przy okazji wbijesz Terra Mariana (As Riga, own the Baltic region as core provinces.)
@Generau-armii-progresywnej: co tak wygląda xD tak eu3 wyglądało? Jaki archaizm
@KuterPstragow: Wg mnie część mechanik była bardziej realistyczna. Musiałeś wydawać kasę na utrzymanie stabilności w państwie. Im większym blobem byłeś tym więcej kosztowało utrzymanie porządku na tak ogromnym terytorium. Strasznie cieżko było mieć +3 blobując na potęgę. A tu wystarczy nagromadzić admin pointy i jednego dnia możemy z -3 stabilności przejść na +3.
Oprócz tego bardziej realistyczne było zarządzenie polityką wewnętrzną kraju. Każda zmiana musiałby być dobrze przemyślana i dostosowana
Oprócz tego bardziej realistyczne było zarządzenie polityką wewnętrzną kraju. Każda zmiana musiałby być dobrze przemyślana i dostosowana
- 2
- 1
@Xardin: odkąd zmienili właściciela to zauważyłem, że EU pojawia się i znika.
Komentarz usunięty przez autora
- 1
#eu4
Gram Papajem, Francja - mój sojusznik - wypowiedziała wojnę Sawojowi (jakkolwiek to się po polsku nazywa). Cały kraj mają zaznaczony jako vital interest, natomiast mnie bardzo korci, żeby im zabrać 1-2 prowincję. Jak im je podkradnę to będzie bardzo duża szansa na zerwanie sojuszu? Chciałbym mieć lądowe połączenie z Papa Italią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gram Papajem, Francja - mój sojusznik - wypowiedziała wojnę Sawojowi (jakkolwiek to się po polsku nazywa). Cały kraj mają zaznaczony jako vital interest, natomiast mnie bardzo korci, żeby im zabrać 1-2 prowincję. Jak im je podkradnę to będzie bardzo duża szansa na zerwanie sojuszu? Chciałbym mieć lądowe połączenie z Papa Italią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy jak wypowiem wojnę przeciw hiszpańskiej kolonii w Brazylii, a sam mam tam tylko 3 prowincje to po udanym podboju wystarczy scorować 2 prowincje, żeby utworzyła mi się kolonia, czy wszystkie zdobyte?
#eu4
#eu4
- 1
Odpaliłem tą grę po raz pierwszy 10 minut temu. W tym czasie zdążyli mnie podbić xD Uwielbiam tą grę <3
#eu4
#eu4
@PiorunZeusa: Zazwyczaj biorę humanizm. Bunty zawsze można pacyfikować. Autonomii nie podwyższam, bo za to się traci absolutyzm. Przeciwnie - obniżam ją. Czasem dodaję kulturę do akceptowanej.
#eu4 gram Polską, jakieś pomysły co zrobic żeby kebab chciał ze mną sojuszu?
- 2
@Eskimos_Stanislaw: Eee...ale po co polska i kebab się wukluczają
- 2
@Eskimos_Stanislaw: No ale kebab na początku ma albo polskę na rywalu albo jest hostile jedynym sposobem żeby mieć k3bsa jako wasala jest start śląskiem albo Mazovią i support interpendence od kebaba ew.Wielki fart
- 3
- 1
#eu4
Lecim na kurs kolizyjny z Kebabem. Jak się na mnie Kastylia, Francja i Polska wypną to będę mocno w dupce ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale póki co czuje dobrze Papaj - południowe Włochy praktycznie zjednoczone, Genua i Florencja rozbite, Wenecja osłabiona o odległe prowincje. Mam trochę Influence i Administrative, następne będzie quality. Myślę, aby zwasalizować Sycylię, potem karmić ją ziemiami Mameluków i Tunezji, ponadto zaatakować
Lecim na kurs kolizyjny z Kebabem. Jak się na mnie Kastylia, Francja i Polska wypną to będę mocno w dupce ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale póki co czuje dobrze Papaj - południowe Włochy praktycznie zjednoczone, Genua i Florencja rozbite, Wenecja osłabiona o odległe prowincje. Mam trochę Influence i Administrative, następne będzie quality. Myślę, aby zwasalizować Sycylię, potem karmić ją ziemiami Mameluków i Tunezji, ponadto zaatakować
źródło: comment_0hcjZuPYv2BbcLwVPDiTYMmIlLZjh9NH.jpg
PobierzCzy jeżeli zwasalizuję Rzepą Moskali, to czy oni będą robic kolonie dalej? Bo zastanawiam się czy brać całość ale nie wezme sybierii przez brak idei czy jako wasala i czekać.
#eu4
#eu4
@Egribikaver: Jeżeli tylko będą graniczyć z terenami, które da się skolonizować, będą dalej robić kolonie.
@Egribikaver:
Tak samo jak CNy
Tak samo jak CNy
Grając Francją i zostając wybranym cesarzem HRE, chciałem ten cały łez padół utrzymać w ryzach nie dodając się do HRE. Szkoda by mi było bonusów z tytułu government rank, tym bardziej, że w 1505 po podbiciu połowy Iberii i całkowitym odziedziczeniu Burgundii mogłem się podnieść na Empire. Problem w tym, że dziedzicząc Burgundię, dostajemy masę prowek, które są w HRE, a to nie gra fajnie, jeśli chodzi o IA. Mamy 1510 r.,
@Drmscape: Gdybym chciał koniecznie role-playowo bawić się w przeprowadzanie reform, dołączyłbym jednak do HRE. A gdybym chciałbym być mniej role-playowy...
@Drmscape: W przypadku pierwszego exploitu możesz dzięki przeciwdziałaniu Shadow Kingdom mieć kilku wasali więcej. Jako Austria robisz to podbijając ziemię, jako Francja po prostu wprowadzasz reformy zanim event odpali. Dzięki exploitowi oczywiście.
- 576
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Mireczki, jakiej prowincji mi brakuje do osiągnięcia? :0
#eu4
#eu4
źródło: comment_MP2TjTYMoeSzPlQ0APBoKEjc1Ns6aPSP.jpg
Pobierz@Czadecki: jak chcesz sobie obczaić obszary to masz specjalny mapmode od tego
- 3
@Mack_Lanegan: Ale że o co chodzi?
@Mack_Lanegan: ale nigdzie na screenie nie widać że chodzi o socynianizm, rozumisz? Taka ikonka przy rebeliantach to ogólnie heretycy
Jakieś rady do gry jakimiś Indianami z Ameryki? Rozważam spróbowanie Indianie lub Etiopia. Najbardziej przyda się chyba wzmianka o technologii. Co zrobić, żeby coś zdziałać? Kiedyś w #eu3 widziałem rary gościa, podbił pół Europy.. Indianami.. Ciekawe czy to był poziom najłatwiejszy i kody ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
#eu4
@PiorunZeusa:
Żadne kody. Po jakimś czasie jak znasz mechaniki na wylot i wiesz jak je wykorzystywać, to wiesz też jak to się robi. Na tym tagu to juz z 10 użytkowników albo zrobiło WC, albo ma umiejętności, tylko żal im czasu na nudny podbój :)
Żadne kody. Po jakimś czasie jak znasz mechaniki na wylot i wiesz jak je wykorzystywać, to wiesz też jak to się robi. Na tym tagu to juz z 10 użytkowników albo zrobiło WC, albo ma umiejętności, tylko żal im czasu na nudny podbój :)
Komentarz usunięty przez autora
- 3
@Generau-armii-progresywnej: w eu4 masz ranking/listę...
@Generau-armii-progresywnej: gdzieś tutaj.
źródło: comment_8e2S1nLRAikMd9vx916pMNOTCHMj7uir.jpg
Pobierz@TheFrancuz z Wu zrobiło się UW? XD
W końcu po kilku restartach. Jakieś tipy jak to rozegrać? Czyli teraz huzia na Burgundię, siedzę na 100% warscore i czekam grzecznie aż wszystkie ziemie dostanę? No a skoro jestem cesarzem, to zwrotu nikt nie zarządza? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
#eu4
źródło: comment_sIJIctGRYKwIJnfMGoCebSvTbossMFsA.jpg
Pobierz@Drmscape zmienia ci się rozmiar rządów na najmniejszy. Ten większy mają elektorzy
- 1
@Bury_Zenek: Drugi raz próbuję bo za pierwszym nie pykła sukcesja (kurna Brunszwik dostał większość, jako jedyny miał RM z Burgundią...) i drugi raz się udało włażąc w dupę Cologne, Mainz, Trier, Saxony. Tylko się trzeba upewnić, że nie mają się na rywalu. Bierzesz advisora z +1 do diplo rep i odkręcasz słoik z wazeliną. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie chwyty dozwolone, przede wszystkim sojusze, RMy, gwarancje,



























#eu4