Dziś wychodzi Europa Universalis IV: Third Rome do #eu4. Pewnie będzie nowy patch. Czy gdzieś można przeczytać co będzie darmowego w nowym patchu?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: > Effects from Absoutism are now capped at 100%, even if absolutism itself can grow higher.

Czyli koniec z braniem Rosji i Minga w jednej wojnie. Z drugiej strony, jaki będzie obecnie sens w wywoływaniu disastera? Prusy, Szwecja i Francja też nic nie dostaną tak naprawdę ze swoich decyzji/eventów. To jest trochę słabe.
  • Odpowiedz
#ue3 #eu4
O co chodzi, dwa razy większą mam flotę, flota 100% odpocząta i morale ok, stabilność +3, prestiż +30 i jeszcze mam doradce ktory daje mi +0.15 do morali marynarki a przegrywam z Anglikami. Czy dużo słąbszy admirał powoduje że przegrywam mając 2x większą flotę od przeciwnika?
Generau-armii-progresywnej - #ue3 #eu4
O co chodzi, dwa razy większą mam flotę, flot...

źródło: comment_lsSv7W6ezVPtDRO3riQH5X1LiE9QNuhk.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KuterPstragow: Wg mnie część mechanik była bardziej realistyczna. Musiałeś wydawać kasę na utrzymanie stabilności w państwie. Im większym blobem byłeś tym więcej kosztowało utrzymanie porządku na tak ogromnym terytorium. Strasznie cieżko było mieć +3 blobując na potęgę. A tu wystarczy nagromadzić admin pointy i jednego dnia możemy z -3 stabilności przejść na +3.
Oprócz tego bardziej realistyczne było zarządzenie polityką wewnętrzną kraju. Każda zmiana musiałby być dobrze przemyślana i dostosowana
  • Odpowiedz
dlaczego na #cdppl jest tylko najnowsze dlc do europki? jako oficjalny sklep chyba nie mogli wyprzedać wszystkich kluczy.
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Gram Papajem, Francja - mój sojusznik - wypowiedziała wojnę Sawojowi (jakkolwiek to się po polsku nazywa). Cały kraj mają zaznaczony jako vital interest, natomiast mnie bardzo korci, żeby im zabrać 1-2 prowincję. Jak im je podkradnę to będzie bardzo duża szansa na zerwanie sojuszu? Chciałbym mieć lądowe połączenie z Papa Italią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak wypowiem wojnę przeciw hiszpańskiej kolonii w Brazylii, a sam mam tam tylko 3 prowincje to po udanym podboju wystarczy scorować 2 prowincje, żeby utworzyła mi się kolonia, czy wszystkie zdobyte?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odpaliłem tą grę po raz pierwszy 10 minut temu. W tym czasie zdążyli mnie podbić xD Uwielbiam tą grę <3
#eu4
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eskimos_Stanislaw: No ale kebab na początku ma albo polskę na rywalu albo jest hostile jedynym sposobem żeby mieć k3bsa jako wasala jest start śląskiem albo Mazovią i support interpendence od kebaba ew.Wielki fart
  • Odpowiedz
#eu4
Lecim na kurs kolizyjny z Kebabem. Jak się na mnie Kastylia, Francja i Polska wypną to będę mocno w dupce ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale póki co czuje dobrze Papaj - południowe Włochy praktycznie zjednoczone, Genua i Florencja rozbite, Wenecja osłabiona o odległe prowincje. Mam trochę Influence i Administrative, następne będzie quality. Myślę, aby zwasalizować Sycylię, potem karmić ją ziemiami Mameluków i Tunezji, ponadto zaatakować
Tanzanit - #eu4
Lecim na kurs kolizyjny z Kebabem. Jak się na mnie Kastylia, Francja...

źródło: comment_0hcjZuPYv2BbcLwVPDiTYMmIlLZjh9NH.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stachan: Aragonia walczyła z Kastylią i przegrywała, ja wtedy wypowiedziałem własną wojnę. Nie pamiętam czy jeszcze w trakcie mojej wojny, czy już po Kastylia wymusiła w pokoju, by Aragonia przerwała swoją unię nad Neapolem. Później było już łatwo.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli zwasalizuję Rzepą Moskali, to czy oni będą robic kolonie dalej? Bo zastanawiam się czy brać całość ale nie wezme sybierii przez brak idei czy jako wasala i czekać.
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grając Francją i zostając wybranym cesarzem HRE, chciałem ten cały łez padół utrzymać w ryzach nie dodając się do HRE. Szkoda by mi było bonusów z tytułu government rank, tym bardziej, że w 1505 po podbiciu połowy Iberii i całkowitym odziedziczeniu Burgundii mogłem się podnieść na Empire. Problem w tym, że dziedzicząc Burgundię, dostajemy masę prowek, które są w HRE, a to nie gra fajnie, jeśli chodzi o IA. Mamy 1510 r.,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: W przypadku pierwszego exploitu możesz dzięki przeciwdziałaniu Shadow Kingdom mieć kilku wasali więcej. Jako Austria robisz to podbijając ziemię, jako Francja po prostu wprowadzasz reformy zanim event odpali. Dzięki exploitowi oczywiście.
  • Odpowiedz
Jakieś rady do gry jakimiś Indianami z Ameryki? Rozważam spróbowanie Indianie lub Etiopia. Najbardziej przyda się chyba wzmianka o technologii. Co zrobić, żeby coś zdziałać? Kiedyś w #eu3 widziałem rary gościa, podbił pół Europy.. Indianami.. Ciekawe czy to był poziom najłatwiejszy i kody ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiorunZeusa:
Żadne kody. Po jakimś czasie jak znasz mechaniki na wylot i wiesz jak je wykorzystywać, to wiesz też jak to się robi. Na tym tagu to juz z 10 użytkowników albo zrobiło WC, albo ma umiejętności, tylko żal im czasu na nudny podbój :)
  • Odpowiedz
Jak sprawdzić w #eu3 jaką flotę mają państwa na świecie. Pokonałem Kastylią na morzach anglików, rozwalilem mu całą flotę. Teraz chciałbym wiedzieć kto tam jeszcze ma jakies wieksze siły żeby temperować na czas.
Może w #eu4 jest podobnie i też ktoś ma jakiś pomysł?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bury_Zenek: Drugi raz próbuję bo za pierwszym nie pykła sukcesja (kurna Brunszwik dostał większość, jako jedyny miał RM z Burgundią...) i drugi raz się udało włażąc w dupę Cologne, Mainz, Trier, Saxony. Tylko się trzeba upewnić, że nie mają się na rywalu. Bierzesz advisora z +1 do diplo rep i odkręcasz słoik z wazeliną. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie chwyty dozwolone, przede wszystkim sojusze, RMy, gwarancje,
  • Odpowiedz