@Xardin: Podbił sobie parę wysepek na Morzu Śródziemnym. Wybierał takie, które da się chronić statkami. Potem skorzystał z exploitu i wziął Aragonię i Neapol jako wasali. Następnie ruszył na wyspy brytyjskie. Wyzwolił tam jakiegoś OPM-a, trochę go pokarmił. Wziął kilka irlandzkich prowincji dla siebie. Długo pracował, by wasale stali się lojalni. Zgarnął kilka prowincji od Kastylii, zabrał Lizbonę Portugalii. W międzyczasie jednak nazbierał sobie nad głową koalicję, którą przeganiał pieniędzmi,
  • Odpowiedz
Hej. Jakieś rady dla grania Aztekami? Jakie idee? Jak się bronić przed najeźdźcami z innego kontynentu? Jak zrobić te reformy religijne? Bo dość łatwo mi wbija to doom i wymagani wasalowie się likwidują.

I w ogóle dlaczego brytole pojawiają się koło moich granic już koło 1480. Mogliby jednak bardziej trzymać się dat. I dać mi więcej szans. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tyle pytań. Tak mało odpowiedzi.

#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sauron_Official: Musisz mieć w dupie ae armie z najmusów,i w razie potrzeby łamać truce i masz religie zreformowaną i czekasz na wspomnianych brytoli od których bierzesz instytucje i technologie
  • Odpowiedz
za taki kebab powinna być chłosta


@patrickwro: w ogóle to planowałem grać kolonie, podbić Ameryki i Afrykę, a potem na Francję i resztę, ale gdzieś tak w połowie planu dostałem w spadku Burgundię i wyszedł taki misz-masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pany jakie idee na początek dla naszej kochanej ojczyzny? Bo tyle tego różnych jest rozpisanych, że szkoda gadać :|
Ja pierwszą bym wziął arystokrację (żeby szybko wbić obniżkę militarnej), potem religijne (żeby szybko nawracając Litwę wbijać papal influence) a dalej to już nie wiem :/ #eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patermantis: Poczekaj z militarnymi, bo na początku technologie militarne są bardzo ważne. Weź dip/influence albo humanist. Każda z dyplomatycznych pozwala skuteczniej walczyć z AE, podobnie jak humanist, które generalnie ładnie pasuje do polskich idei. Potem możesz faktycznie jakąś militarną. Choć tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie są twoje cele na tę kampanię. Ja na przykład swego czasu rozegrałem kampanię z ideami, których nigdy nie biorę: espionage, innovative, i aristocratic.
  • Odpowiedz
@Patermantis: pomyśl również o Aristocracy, dla Polszy jest to szczególnie spoko opcja opcja ze względu na bonus do kawalerii [które Polska dostaje już z NI] więc możesz miec autentycznie najsilniejszą kawalerię w grze. Plus niedawno buffowali Aristocracy więc tym bardziej się opłaca. Najlepiej w miarę wcześnie wziąć, jako 3-4 idee
  • Odpowiedz
@Carotas: C\EU4\common\technology.txt (przykładowa ścieżka) i przy "modifier" zmieniasz wartości na ujemne (tylko zrób kopię zapasową)
Kiedyś działało w ten sposób
  • Odpowiedz
Czy Paradox ma w planach stworzenie gry osadzonej we współczesności? Mogli by np bardziej rozbudować opcje gospodarki, stanowienia prawa itp. Walka ze związkami zawodowymi, migracja ludności, wywoływanie lokalnych konfliktów, wojna cybernetyczna. Kupiłbym taką grę z miejsca :P #eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Orcioq: Też bym z chęcią pograł w coś takiego, ale byłaby to bardzo ambitna produkcja. To musiałaby być najbardziej skomplikowana i rozbudowana gra Paradoxu. Połączenie walki lądowej z #hoi4 z polityką wewnętrzną i podatkami jak w #victoria2. Do tego mechanika polityki międzynarodowej, traktatów, sojuszy, umów i paktów, takich jak NATO, ONZ czy UE. No i pytanie na ile Paradox jest w stanie przewidzieć rozwój nauki,
  • Odpowiedz
- witam, gdzie Panowie są bo mieliście być na 17
- no kurde przepraszam nie wyrobimy się będziemy ok 19
- a ile potrwa to co macie robić?
- no tak gdzieś 1,5-2h.
- no ok

A
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Akwer: cóż , mimo wszystko nie chciałem koalicji połowy niemiec i hiszpanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@twisterro: robię tak od czasu pamiętnej gry osmanami, gdzie podeszło mi prawie wszystko, ale koło 1700 w------o mi grę i sejw się uszkodził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Ktoś mi powie dlaczego Kebab, mimo że ma jakies dwa razy wiecej armii niż Madziar, do wojny używa tylko 30k? Reszta jest na jakimś wypizdowie i potulnie czeka aż te 30k sie wykrwawi i umrze.


A i jeszcze Niemca bydlaka pokazuje bo myślę że całkiem ok mi idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

K.....L - Ktoś mi powie dlaczego Kebab, mimo że ma jakies dwa razy wiecej armii niż M...

źródło: comment_IG6Xxa87ssTUb6L1mRmdZwImPPpZYf7l.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co ja robie. Miałem się uczyć a ja włączam eu4 wtf #eu4
Dobrze, że wyłączyłem bez wchodzenia na mape uff
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj rozpocząłem grę w #eu4 jako Caddo.
Jak dotąd to jedna z najciekawszych nacji jakimi miałem okazję grać xD

Właśnie zreformowałem rząd i zabieram się za zdominowanie wszystkich plemion indiańskich, by ostatecznie zebrać wystarczającą ilość wojsk i wysłać moich turboindian na podbój Polski xD

m.....s - Wczoraj rozpocząłem grę w #eu4 jako Caddo.
Jak dotąd to jedna z najciekaws...

źródło: comment_4WB05E4jf6rnjMnN23GUrrrjO0Xh94qW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chocholix: gram na 1.20, póki co są mocno OP
żałuję jedynie, że nie wbiłem 60 merkantylizmu jak większość poleca, ale w sumie to moje pierwsze podejście
za drugim postaram się zrobić WC XD
  • Odpowiedz
Na najnowszej wersji działa bug z tabelką wyników na iron manie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem, że oddanie prowincji z racji bezprawnej okupacji dotyczy tylko tych, którzy nie są w HRE. Właśnie wszyscy w HRE się na mnie wypieli bo zgarnąłem parę prowincji :(
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Może 140 to za mało. Inna opcja to prowadzenie wojny. Dopóki prowadzisz wojnę to też nie zażądają prowincji. Czyli wypowiadasz nową wojnę a w międzyczasie corujesz tamte prowincje.
Do tego jeśli jesteś z nimi w sojuszu to powinieneś mieć raczej nastawienie ally a nie friendly.
  • Odpowiedz